اخبا رشهرستان آغاجاری

این وبلاگ منعکس کننده ی اخبار شهرستان آغاجاری می باشد

ماه مبارک رمضان در آغاجاری 2

 

ماه مبارک رمضان در آغاجاری 2

 

 

ب – مسجد امام جعفر صادق (ع):

 

 مسجد امام جعفر صادق (ع)  که در کوی 17 شهریور (نمره 17 سابق ) واقع گردیده هم در ایام ماه رمضان مانند دیگر مناسبت ها بسیار فعال است. حضرت حجت الاسلام حاج آقا جام گوهری از روحانیون شهر،  از قبل از انقلاب در این مکان قرار دارد و به نشر معارف دینی می پردازد. کانون  این مسجد هم پذیرایی از روزه داران را انجام می دهد و هر شب نماز جماعت در این مسجد با خیل مردم برگزار می گردد. ضمناً هر شب از ساعت 22 قرائت قرآن و سخنرانی هم برگزار می گردد. در روز عید فطر هم نماز عید در این منطقه با حضور گسترده ی مردم برگزار می گردد.

 

ج- مسجد امام خمینی (ره) :

 

این مسجد که به همت بنیاد امور مهاجرین جنگ تحمیلی در سال 1360 و جهت استفاده ی مهاجران جنگ که از شهرهای جنگ زده به این شهر مهاجرت کرده اند ساخته شده است و بعد از جنگ هم در این شهر ماندند. حضرت حجت الاسلام حاج آقا جابری در این  مسجد امامت جماعت را بر عهده دارد و هر شب نماز جماعت برگزار می شود و پذیرایی از روزه داران صورت می گیرد. قرائت قرآن هم هرشب در این مکان برقرار می باشد.

د- حسینیه ی زنجیر زنی ابوالفضل العباس (ع):

در این حسینیه همه ساله قرائت قرآن از ساعت 22 الی 23 شب برگزار

می گردد.

 

ه- مهدیه ی آغاجاری:

در این مهدیه همه ساله مراسم سخنرانی و قرائت قرآن برگزار می گردد و مراسم عزاداری و سینه زنی همراه با سنج و دمام  بمناسبت شهادت امام علی (ع) از این مکان آغاز می شود و سینه زنان سپس به مسجد  جامع جهت ادامه ی عزاداری می روند.

 

و- مراسمات خانم ها:

مراسمات زنانه معمولاً در خانه های تعدادی از اهالی شهر برگزار می شود که در این مراسمات ،  قرائت قرآن و سخنرانی هم برگزار می شود.

 

روز جهانی قدس:

 

در روز جهانی قدس مردم منطقه همراه با دیگر شهرهای کشورمان در راهپیمایی شرکت می کنند. این راهپیمایی که از مسجد جامع آغاجاری آغاز می گردد راهپیمایان پس از طی خیابان های شهر در محل حسینیه ی ثار الله اجتماع کرده و به سخنان سخنران و قرائت قطعنامه گوش می دهند.