آغاجاری 28/4/96

نماز جمعه

نماز جمعه ی این هفته در گرمای شدید در مورخ 23.4.96 در مسجد جامع آغاجاری و بامامت حجه الاسلام اسدپور امام جمعه موقت آغاجاری اقامه گردید.ایشان در خطبه ی دوم ضمن اشاره به مناسبت های هفته  به خدماتی که در عرصه خدمت به محرومین توسط بسیج سازندگی سپاه و کمیته امداد خمینی شهرستان انجام شده که منجر به ساخت ۱۲ خانه برای مددجویان کمیته امداد اشاره کردن وهمچنین به پرداخت وام اشتغال زایی توسط بسیج سازندگی به۵۰نفر از افراد جویای کار و راه اندازی بازارچه شهدای مدافع حرم اشاره نمودند.ایشان در ادامه به تعمیر خانه محرمین ساخت خانه عالم ،ساخت مسجد در شهرک بلال وتوزیع دارو بصورت رایگان بین محرومین و اقدامات دیگر اشاره داشتند واز بسیج سازندگی سپاه کمیته امداد و شورا و شهرداری و مجموعه بهداشت ودرمان شهرستان تشکر کردند.

لازم به ذکر است نماز جمعه این هفته آغاجاری با وجود قطعی برق در گرمای طاقت فرسا با حضور مردم مومن و شهیدپرور شهرستان بر گزار گردید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اعزام اردوی زیارتی بسیجیان آغاجاری به مشهد

فرمانده ناحیه سپاه پاسداران آغاجاری گفتدرراستای ترویج فرهنگ سفرهای زیارتی به مکان های مقدس باحضور امام جمعه ،مسؤول تعلیم وتربیت و حدود یکصدنفر برادربسیجی از جمله فرماندهان حوزه هاومربیان درتمام مقطع سنی از آقاجاری درقالب حلقات شجره طیبه صالحین به مدت یک هفته بااتوبوس به اردوی زیارتی وسیاحتی مشهد مقدس اعزام شدند.

سرگرد پاسدار محمدصالح جمالی درگفت وگو باخبرنگار خبرگزاری بسیج اظهار کرددراین اردوی زیارتی فرمانده سپاه حضرت ولی  عصر(عج)استان خوزستان سردار شاهوار پور وهیأت همراه در جمع بسیجیان ناحیه آغاجری در اردوی مشهد حضور پیدا نموده اند.
وی افزود
حضور سردار فرماندهی سپاه ولی عصر(عج) خوزستان در جوار حضرت امام رضا (ع) دردیدار نزدیک با بسیجیان آغاجاری موجب دلگرمی واز برکات این سفر زیارتی بوده است.
وی بابیان اقدامات انجام شده در اردوی زیارتی مشهد گفت
برنامه های متنوع فرهنگی باهماهنگی قبل از اردو ،حین اردو وبعداز اردو انجام گرفت که یکی از اردوهای به یادمانی وخاطره انگیز برای بسیجیان شد.
جمالی فرمانده ناحیه سپاه پاسداران آغاجاری عنوان کرد
این اردو از برنامه های زیارتی حلقات صالحین بوده که با بهترین کیفیت برگزار شد.

وی بااشاره به استفاده معنوی بسیجیان آغاجاری دراین سفر زیارتی بیان کرد
بسیجیان حاضر در اردوی زیارتی با هماهنگی های بعمل آمد ه توانستند استفاده معنوی خوبی از این سفر زیارتی در جوار حضرت امام علی ابن موسی الرضا(ع) داشته باشند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برگزاری تجمع مردمی عفاف و حجاب در ایران اسلامی

تجمع مردمی عفاف و حجاب در  چهارشنبه شب مورخ 21/4/96 و در کنار یادمان شهدای گمنام برگزار گردید.در این مراسم سخنرانی در مورد حجاب و عفاف برگزار گردید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بازدید از  محورهای مواصلاتی

استاندار خوزستان به همراه مشاور عالی سازمان برنامه و بودجه در امور زیربنایی و عمرانی از راههای مختلف استان بازدید کرد.در این بازدید در رابطه با تخصیص اعتبار بیشتر به محورهای مواصلاتی استان بحث و گفت‌وگو شد.
استاندار خوزستان در این خصوص اظهار کرد: با توجه به اعتراض بنده نسبت به نحوه تخصیص بودجه به راههای استان  محمدباقر نوبخت به حاج محمدی مشاور خود  ماموریت داد که این بازدید را به همراه بنده انجام دهد بنابراین امروز از جاده‌های مختلف استان از جمله اهواز، سوسنگرد، بستان، رامهرمز، بهبهان، امیدیه، آغاجاری و رامشیر بازدید داشتیم و وی از نزدیک در جریان نواقص و کاستی‌های موجود قرار گرفت و بنا شد پس از بررسی و ارزیابی تصمیمات لازم اتخاذ شود.
غلامرضا شریعتی در ادامه با اشاره به افزایش 107 درصدی اعتبارات عمرانی استان در سال 96 ابراز امیدواری کرد که در آینده شاهد تحولات مثبت در زمینه داشتن محورهای مواصلاتی با کیفیت و استاندارد  با توجه به حجم بالای تردد در جاده‌های استان استان باشیم.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

غرق شدن دو نفر در رودخانه مارون

در ادامه ی غرق شدگان در رودخانه مارون ، دو نفر از اعضای یک خانواده در رودخانه مارون غرق شدند.این دو نفر که مسافر و رهگذر بودند و بر اثر گرمای هوا به کنار رودخانه رفته که ابتدا آب رودخانه دختر بچه را برده و عمویش برای نجات جان او می رود ه او هم به دلیل عدم آشنایی با شنا غرق می شود. در این حادثه دردناک یک دختر چهار ساله به همراه عموی خود گرفتار آب شده و در نهایت جان باختند.

گفتنی است که جسد این دو نفر پس از چهل دقیقه توسط از آب خارج شد.

رودخانه ی مارون تاکنون جان تعداد زیادی را به دلیل عدم آشنایی افراد با شنا گرفته است و لازم است مسئولین نسبت به نصب حصار گذاری برای نقاط پر خطر اقدام نمایند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برگزاری یادواره شهید رستم دیلمی

یادواره ی سرباز شهید رستم دیلمی در مورخ31/4/96 ساعت 21 در محل مسجد امام سجاد (ع) کوی 17 شهریور با حضور مردم همیشه در صحنه ی آغاجاری برگزار می گردد. از عموم مردم جهت حضور در این مراسم دعوت بعمل می آید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

/ 0 نظر / 23 بازدید