رنگین کمان24/5/96

دیدگاهها

 

مقام معظم رهبری :

من سه جهت‌گیری عمده را توصیه میکنم :

جهت‌گیریِ اوّل، پرداختن به مشکلات مردم - امروز در درجه‌ی اوّل، مشکلات اقتصادی و معیشتی - است؛

جهت‌گیری دوّم، تعامل گسترده‌ی با دنیا است؛ این توصیه‌ی همیشگی ما است که این درست نقطه‌ی مقابل آن چیزی است که دشمنان ما و سلطه‌گران عالم دنبالش هستند و جهت‌گیری سوّم؛ در برابر هر سلطه‌طلبی، با صلابت  و قدرت ظاهر بشوید؛ آن سلطه‌طلب هر که میخواهد باشد؛

 

روحانی رییس جمهور:

 قطعاً برجام به نفع کشور، منطقه و کل جهان بوده و هست و هرکس بخواد به برجام صدمه بزند به خودش و کشورش صدمه زده است. در دورانی همه دنیا علیه اقدامات ایران موضع گیری می‌کردند و آن را خلاف می‌دانستند، اما امروز اگر آمریکا بخواهد علیه برجام بایستد، همه دنیا روبروی آمریکا می‌ایستند و این تفاوت امروز با ۴ سال پیش است؛ ۴ سال پیش اکثر کشورهای جهان از اقدام علیه ایران حمایت می‌کردند و کف می‌زدند و ما تنها بودیم، اما امروز اگر بخواهند علیه ایران در موضوع برجام اقدامی کنند، همه با ما و علیه آن کسی هستند که بخواهد برجام را تضعیف کند.

 

 

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کشور:

 امنیت کشور ما در منطقه‌ای ناامن و پر آشوب ، موجب ناراحتی دشمن است. چشمان نیرو‌های امنیتی ما بیدار و هوشیار است و دشمن هم این تلاش‌ها را می‌بیند و بر این اساس تحریم‌ها را افزایش می‌دهند و تحت فشار قرار می‌دهند.مردم باید بدانند که دشمن تلاش فراوانی برای از بین بردن امنیت کشور دارد، اما با تلاش نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی و تلاش و هم افزایی همه مسئولان همه این‌ها خنثی می‌شود و هر تلاش و توطئه دشمن وحدت ما را افزایش می‌دهد.

 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی :

«شبکه‌های اجتماعی غربی، دنیا را به لجنزار تبدیل کرده است». «دشمنان می‌گویند اگر دنیا فاسد شود، می‌توان آن را تسخیر کرد، در صورتی که اگر انسان‌ها سالم و صالح شوند، تسخیر دنیا مشکل است..»

سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه :

شهید حججی و تعداد دیگری از مدافعان، در پایگاهی در مرز مشترک سوریه و عراق در تنف بودند که داعشی ها با چند خودروی انفجاری به آنها حمله می‌کنند و نیروهایشان از پشت و از سمت خودی به آنها هجوم می‌آورند و غافلگیر می‌شوند. تروریست‌ها تعدادی را شهید و حججی را اسیر و بعد به شهادت می‌رسانند.

بزودی با مجاهدتهای زیادی که می‌شود، آفتاب عمر داعشی‌ها در حال غروب است و باقیمانده آنها جمع می‌شود؛ البته آنها خسارتهای زیادی به اسلام زده‌اند.

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی:

مهم‌ترین اولویت سازمان انرژی اتمی این است که فعالیت‌های صنعت هسته‌ای با قوت و قدرت پیش برود. اکنون حدود 60 میلیون یورو در حوزه رادیو داروها سرمایه‌گذاری شده است و ان‌شاءالله تا پایان بهره‌برداری از این پروژه ظرف سه تا چهار سال ایران به بزرگ‌ترین تولیدکننده رادیو دارو در غرب آسیا تبدیل خواهد شد.

قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت :

 50 درصد مردم افزایش وزن دارند،  و  برای رفع این مشکل علاوه بر رعایت رژیم غذایی و تغییر سبک زندگی باید به فعالیت های فیزیکی از جمله ورزش توجه ویژه شود.همچنین هم اکنون 16 درصد مردم دچار افسردگی هستند، از این رو نیاز به افزایش نشاط اجتماعی وجود دارد و ورزش می تواند ابزار موثری برای تحقق این مهم تلقی شود.

 

سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش مقاومت حزب الله:

امروز دشمن صهیونیستی با آن همه سلاح پیشرفته حتی از کاشت یک درخت توسط یک کشاورز لبنانی هم در مرزهایش می ترسد و از آن به سازمان ملل شکایت می کند. امروز قدرت حزب الله به اندازه ای است که اسراییل با جنگنده ها و پهپادهای خود به طور مرتب تحرکات آن را در مرزهای خود رصد می کند. اسرائیل پس از تعطیلی کارخانه آمونیاک حیفا باید به فکر راکتورهای هسته ای دیمونا هم باشد، چون فاجعه اتمی دیمونا خطرناک ‌تر از آمونیاک حیفا خواهد بود.

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

دیدار سه سناتور امریکایی با سرکرده منافقین


3 سناتور ارشد جمهوریخواه امریکا با سفر به محل تجمع اعضای گروهک تروریستی منافقین در آلبانی، با سرکرده این گروهک دیدار کردند. این گروهک تروریستی پس از دیدار روز شنبه اعلام کرده که در این دیدار درباره «راه‌حل‌های پایان دادن به بحران منطقه و تغییر دموکراتیک در ایران» صحبت شد. گفته شده که سه سناتور امریکایی از «انتقال امن» اعضای منافقین از عراق به آلبانی استقبال و برای تروریست‌ها آرزوی موفقیت کردند. طبق بیانیه این گروهک تروریستی، مریم رجوی از «مواضع قاطع» قانونگذاران امریکایی علیه جمهوری اسلامی ایران و تحریم‌های جدید علیه ایران استقبال کرد. رئیس این هیأت اعزامی امریکایی به آلبانی برعهده «رُی بلانت» نایب‌ رئیس کنفرانس جمهوریخواهان در سنا بود. «جان کورنین» دبیر اجرایی اکثریت جمهوریخواه در سنا و «تام تیلیس» عضو کمیته‌های امور مسلح و برخی دیگر از کمیته‌های سنا است.


*************************

اتهامات ضد ایرانی دادگاه امارات


دادگاه تجدیدنظر ابوظبی چند نفر را به ارتباط داشتن با ایران متهم و یک ایرانی را به 10 سال حبس محکوم کرد. به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، دادگاه تجدیدنظر امارات یک شهروند ایرانی 48 ساله با نام اختصاری «ح.ر.م.ح.م» را به 10 سال حبس و بیرون کردن از کشور امارات و پرداخت تمام هزینه‌های این مسأله پس از اتمام مدت حبس محکوم کرد.دادگاه ابوظبی این فرد را به ارتباط داشتن با ایران، فریب دادن امارات،‌ قاچاق قطعات مورد استفاده در برنامه هسته‌ای به ایران و صدمه زدن به روابط امارات و امریکا از طریق صادر کردن تجهیزات از امریکا به ایران و نقض تحریم بین‌المللی ایران متهم کرد.دولت امارات همچنین سه شهروند اماراتی 34، 44 و 55 ساله را به ارتباط با افراد و نهادهای ایرانی و انتقال اطلاعات مهم به این کشور متهم کرد. تاریخ رسیدگی به پرونده این سه شهروند اماراتی 27 اوت (5 شهریور) اعلام شده است.

*************************

یاوه‌گویی نتانیاهو

«بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، در اِشدود (شهری در اراضی اشغالی) در سخنانی مدعی شد: اسرائیل به ایران و گروه‌های نظامی وابسته به آن اجازه نمی‌دهد بر مناطقی که تروریست‌های داعش از آن رانده شده‌اند، تسلط پیدا کنند.نتانیاهو در ادامه به اظهارات اخیر «یوسی کوهن»، رئیس سازمان موساد، اشاره کرد و گفت: کوهن آخرین چالش‌هایی که پیش روی اسرائیل است را به اطلاع به اعضای کابینه رسانده. خلاصه به شما بگویم، داعش می‌رود، ایران می‌آید. ما به طور مشخص در حال صحبت کردن درباره سوریه هستیم.رئیس موساد اخیرا در گزارشی مدعی شده بود ایران قصد دارد از طریق نیروهای خود در سوریه، لبنان، عراق و یمن، نفوذش در خاورمیانه  را گسترش دهد. وی همچنین با تکرار ادعاهای گذشته گفت ایران در حال پر کردن خلاء ناشی از عقب‌نشینی داعش است.نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: سیاست ما روشن است. ما با قاطعیت مخالف هرگونه تقویت قوای نظامی ایران و گروه‌های نظامی وابسته به آن به ویژه حزب‌الله در سوریه هستیم. هر کاری که برای حفظ امنیت اسرائیل لازم باشد، انجام خواهیم داد.

 

*************************

ادعای شکایت کویت از ایران

یک روزنامه کویتی مدعی شد که نیروی دریایی ایران بارها وارد آب‌های کویت شده است و دولت کویت به همین دلیل در سازمان ملل از ایران شکایت کرده است.به گزارش ایسنا، روزنامه الانباء کویت مدعی شد که یک منبع آگاه اعلام کرده است قایق‌های سپاه ایران وارد آب‌های کویت شده‌اند و در نزدیکی یکی از سکوهای نفتی کویت یک قایق کویتی را متوقف کرده‌اند و یک سرباز ایرانی شهروند کویت را مورد تحقیق و بازجویی قرار داده است. این روزنامه همچنین مدعی شد که در آن لحظه هیچ قایقی از نیروی دریایی کویت حضور نداشت و شهروند کویتی به محض بازگشت گارد ساحلی کویت را از این خبر مطلع کرده و گفته است که ایرانی‌ها از او خواستند که یک تعهدی را امضا کند که آن تعهد به زبان فارسی بود.

ملاحظات : کشورهای عضو خلیج فارس در راستای هماهنگی با امریکا و رضایت عربستان از مدت ها قبل به جو سازی بر علیه نظام می پردازند.

 

 

********************

هلاکت برادر «عبدالمالک ریگی»  

برخی منابع خبری از هلاکت عبدالستار ریگی برادر عبدالمالک ریگی خبر می‌دهند اما هنوز منابع رسمی پاکستان این خبر را تائید نکرده‌اند.چندی پیش ریگی از منطقه دالبدین ازتوابع بلوچستان در حال حرکت به سمت کویته مرکز این ایالت بود که در ۵۰ کیلومتری این شهر توسط نیروهای امنیتی پاکستان دستگیر شد.

گفتنی است «عبدالستار ریگی» در لحظه دستگیری برای پنهان کردن هویت خود، کارت شناسایی «سلام ریگی» پسر عموی خود را تحویل ماموران امنیتی پاکستان می دهد.بازجویی از ریگی تروریست مشهور که به تازگی در ایالت بلوچستان دستگیر شده موجب کشف شبکه بزرگ شبه نظامیان در پاکستان شده و نیروهای امنیتی سعی دارند اعضای این شبکه را دستگیر کنند.عبدالستار ریگی برادر کوچکتر عبدالمالک ریگی تنها باقیمانده از خانواده سرکرده سابق جندالشیطان است که پس از اختلاف «محمد ظاهر» سرکرده جیش العدل با خانواده ریگی  از این گروه جدا و به گروه تازه تاسیس برادرش- عبدالرئوف ریگی- به نام «جیش النصر» می پیوندد. پس از ترور عبدالرئوف ریگی که بنا به شواهد فراوان توسط محمد ظاهر سرکرده جیش العدل به قتل رسیده، عبدالستار ریگی به عنوان فرمانده جدید جیش النصر به جای برادر بزرگترش، فعالیت خود را از چندی قبل آغاز کرده بود.

گفته می شود عبدالستار ریگی با پرداخت ۱۰ میلیون روپیه به مقامات قضایی و پلیس این کشور آزاد شد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پایگاه بصیرت

 

+++اسنادی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده‌اند، نقش لندن را در  کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ علیه دولت مصدق تأیید می‌کنند. این اسناد را روز گذشته مؤسسه غیرانتفاعی «آرشیو امنیت ملی آمریکا» منتشر کرده است. دو پژوهشگر این مؤسسه اسناد جدید وزارت خارجه آمریکا را اولین سندهای منتشر شده در تأیید نقش انگلیس در کودتای آمریکایی ـ انگلیسی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ توصیف کرده‌اند.

+++ یک خبرگزاری ترک گزارش داد،‌ ترکیه ساخت دیوار در مرز مشترک خود با ایران را همانند دیوار مرزی مشترکش با سوریه را آغاز کرده است. این دیوار مرزی سه متر ارتفاع و دو متر عرض دارد و ترکیه هدف از

 ساخت آن را تقویت امنیت از طریق توقف نفوذ شبه‌نظامیان کرد و قاچاقچیان غیر قانونی اعلام کرده است. وزارت امور خارجه ایران قبلا اعلام کرده بود، هر اقدامی در مرزهای مشترک ایران و ترکیه باید با اطلاع تهران باشد

+++ مدیر عامل انجمن ام اس گفت: تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و فارس به ترتیب بیشترین آمار مبتلایان را به خود اختصاص داده اند. متاسفانه در سال های اخیر شاهد افزایش آمار ها بخصوص در تهران بوده ایم. در حال حاضر در تهران روزانه 8 نفر به این بیماری شناسایی می شوند.

+++  صادق زیباکلام، استاد دانشگاه که روز شنبه در دادگاه فرهنگ و رسانه حاضر شده و با قرار وثیقه 50 میلیون تومانی آزاد شد،  او به خبرآنلاین گفت:  برخورد آقای قاسم‌زاده، بازپرس محترم با من بسیار خوب بود. ایشان بیشتر از آن که من را در هیبت یک متهم ببیند در هیبت یک استاد دانشکده حقوق می‎دید و خیلی با احترام با من برخورد کرد، در عین حال در کار خود نیز جدی بود و خیلی سؤالات دقیق و محکم از منظر حقوقی مطرح کرد. وی افزود: بعد از 3-2 ساعت سؤال و جواب که به صورت کتبی بود به من تفهیم اتهام شد که نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی علیه قوه قضائیه کردم و برای من قرار وثیقه صادر شد.  یکی از دوستان آمد و ضامن شد تا زمان دادگاه بتوانم آزاد باشم.

+++ مسئولان امنیتی افغاستان از بازداشت یک عامل حمله انتحاری تبعه ایران در شهرستان خاشرود از توابع ولایت نیمروز خبر دادند. به گزارش عصر ایران به نقل از آناتولی، «جیلانی ابوبکر»، ‌ فرمانده پلیس ولایت نیمروز در غرب افغانستان به رسانه‌ها اعلام کرده یک ایرانی که قصد حمله انتحاری در شهرستان خاشرود این ولایت داشته، دستگیر شده است. فرمانده پلیس نیمروز همچنین اظهار داشته است: او پنج روز پیش زمانی دستگیر شد که یک گروه شورشی به پاسگاه مرزی در منطقه خیرآباد خاشرود حمله کرده بودند. سه عضو این گروه در درگیری با پلیس کشته شدند، اما فرد مذکور در بازجویی پلیس گفته که یکی از کشته شدگان نیز پسر عمویش و شهروند ایران بوده است.

+++ در حال حاضر به گفته متخصصان در ایران سالانه هشت هزار نفر به سرطان سینه مبتلا می‌شوند. این در حالی است که بیش از نیمی از مبتلایان به سرطان پستان کمتر از 50 سال سن دارند و یک چهارم این بیماران نیز زیر 40 سال هستند. یعنی در ایران زنان در 20، 30 و 40 سالگی به سرطان پستان مبتلا می‌شوند. سرطانی که اخیراً جان پروفسور مریم میرزاخانی بانوی نابغه ایرانی را گرفت بسیار روبه افزایش است.سازمان بهداشت جهانی سرطان پستان را مهم‌ترین نوع سرطان در زنان گزارش کرده و هنوز هم شایع‌ترین علت مرگ ناشی از سرطان در زنان میانسال کماکان سرطان پستان است. نداشتن آشنایی کافی با این بیماری و اطلاع از روش‌های تشخیص زودرس گاهی اوقات موجب می‌شود بیمار زمانی به پزشک مراجعه کند که بیماری در مراحل پیشرفته قرار گرفته باشد. هر زنی می‌تواند به آسانی هر گونه تغییر شکل ظاهری اندامش را به پزشک اطلاع دهد و به سلامت و بهبود کیفیت زندگی‌اش کمک کند. 

+++ سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه مناظره‌های ۹۶ در مایه‌های مناظرات ۸۸ بود؛ ما هم نپسندیدیم، گفت: از طریق الهام به احمدی‌نژاد پیغام دادیم که انصراف دهد. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در برنامه این هفته «دستخط» درباره مقایسه  انتخابات 96 و 88 گفت: نگرانی‌هایی که داشتیم، چیزی شبیه انتخابات ۸۸ بود. به هر حال احساسات خیلی برانگیخته شد و هر طرفی صحبت‌هایی را داشت و طرفداران آنها بحث‌هایی را داشتند. حالت دوقطبی پیدا کرده بود. این وضعیت شبیه سال ۸۸ بود ولی نمی‌توان گفت به طور کامل چنین بود. وی همچنین درخصوص رد صلاحیت محمود احمدی‌نژاد هم توضیح داد: این دوره زمانی که به نتیجه رسیدیم قبل از اینکه اسامی را به وزارت کشور اعلام کنیم به برخی از آقایان قرار شد اطلاع دهیم از جمله ایشان که اگر می‌خواهند، انصراف دهند. اصلاً اصراری نیست. وی افزود: من به آقای دکتر الهام اطلاع دادم و گفتم چنین وضعیتی هست و ممکن است تا ساعات آینده نتایج را اعلام کنیم و نظر به ایشان مثبت نبود و می‌توانید اعلام کنید و ما می‌توانیم همانند بقیه در لیست انصرافی‌ها قرار دهیم. ایشان تردید داشت و گفت بعید است قبول کند و دیگر پاسخی تا ساعتی که ما قرار بود اعلام کنیم، نیامد.

 

+++ رئیس فراکسیون زنان مجلس بر ضرورت جلوگیری از ازدواج مردان میانسال با دختران کودک در کشور تأکید کرد.فاطمه ذوالقدردر گفت‌وگو با ایلنا درخصوص طرح اصلاح سن ازدواج دختران، گفت: فراکسیون زنان مجلس با هماهنگی معاونت زنان ریاست جمهوری تصمیم به تدوین طرحی گرفت که به موجب آن سن ازدواج دختران افزایش یافته و محدودیت‌هایی برای جلوگیری از ازدواج در سنین کودکی ایجاد شود؛ آیت‌الله مکارم شیرازی نیز با تغییر و اصلاح سن ازدواج دختران موافقت کرده است اما برای پیگیری این طرح نیاز به نظر و تأیید علما و مراجع بیشتری است.او با تأکید بر اینکه طرح اصلاح سن ازدواج دختران در فراکسیون زنان مجلس منتفی نشده است، او با بیان اینکه حداقل سن ازدواج دختران طبق قانون ۱۳ سال است که این موضوع مشکل ایجاد کرده است، افزود: متأسفانه ازدواج در سن ۹ سالگی هم در کشور وجود دارد و دلیل آن تبصره‌هایی است که در قانون وجود دارد. دخترانی داریم که به دلیل عدم مخالفت دادگاه و با اجازه پدر در سن ۹ سالگی نیز ازدواج می‌کنند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حوادث جهانارسال پستی نوزاد به یتیمخانه

زن جوان چینی که نوزاد چند روزه‌اش را با پست به یتیمخانه فرستاده بود، تحت تعقیب پلیس قرار گرفت.
به گزارش پلیس شهر «فوشو»، این زن که فرزندش را با پتو پوشانده و درون یک کیسه پلاستیکی و جعبه کوچکی گذاشته بود، پس از تحویل بسته به مأمور پست تأکید کرد تحت هیچ شرایطی آن را باز نکند. مأمور پست نیز با وجودی که صدای گریه نوزاد را می‌شنید آن را تا مقصد که یتیمخانه شهر بود باز نکرد. با افشای راز این بسته مرموز، مادر نوزاد تحت تعقیب پلیس قرار گرفت. طبق قانون چین، رها کردن فرزند 5 سال زندانی دارد. اما هنوز ردی از مادرفراری به دست نیامده است.

مرد خشمگین خانه نامزد سابقش را آتش زد

مرد انگلیسی وقتی از ازدواج نامزد سابقش باخبرشد، ازشدت خشم و ناراحتی خانه آنها را به آتش کشید و خودروی سواری زن جوان را هم تخریب کرد.«مارک بایرد» که ساکن شهر«ساندرلند» است پس از دیدن زن جوان درکنار شوهرش ابتدا برای او پیام‌های تهدید‌آمیز فرستاد، سرانجام چند روز بعد خانه آنها را آتش زد.به گزارش پلیس، در زمان وقوع این آتش‌سوزی هیچ‌کس در خانه نبود؛ ضمن اینکه مرد آتش افروز پس از حادثه متواری شد که مأموران پلیس پس از بررسی دوربین‌های مداربسته او را شناسایی و دستگیر کردند.


مار«بوآ» همسایه یک خانواده

اعضای خانواده ساکن خانه ویلایی، نمی‌دانستند یک مار «بوآ»ی  دو متری در شیروانی خانه‌ شان زندگی می‌کرد.
«باب فان» و همسر و فرزندش که در «فلوریدا»ی امریکا زندگی می‌کنند، از مدت‌ها قبل سر و صداهای عجیبی از اتاق زیرشیروانی می‌شنیدند اما توجهی به موضوع نکردند تا اینکه مرد خانواده از سرکنجکاوی به پشت بام رفت و در کمال ناباوری مار خطرناکی را دید و وحشتزده به آتشنشانی زنگ زد. با به دام افتادن مار دومتری توسط آتش‌نشانان، اتاق زیرشیروانی خانه این مرد بازبینی شد و کارشناسان اعلام کردند این خزنده خطرناک مدت‌ها بالای سر این خانواده زندگی کرده است. به نظر می‌رسد این حیوان از طریق شاخه درخت تنومند حیاط به داخل خانه راه یافته بود.رفتار وحشیانه دونده


مرد میانسالی که هنگام دویدن در کنار خیابان، زن جوانی را از سر راهش کنار زده و او را جلوی یک اتوبوس دوطبقه انداخته بود، دستگیر شد.به گزارش پلیس لندن، به‌دنبال این واقعه زن جوان مجروح به بیمارستان انتقال یافت و همزمان با انتشار گسترده تصاویر این ماجرای وحشیانه در شبکه‌های مجازی، پلیس لندن تحقیقات گسترده‌ای دراین باره آغاز کرد تا اینکه مرد 50 ساله را به دام انداخت. هنوز علت این رفتار عجیب مشخص نشده و تحقیقات پلیسی ادامه دارد.

 

پسر مرد ثروتمند، مادر و خواهرش را کشت
پسر خانواده مشهور تاجر شیرینی و شکلات انگلیسی، مادر و خواهر جوانش را با ضربات چاقو از پا در آورد.«جاشوآ کوهن»- 27 ساله -که در انتهای حیاط خانه اعیانی پدری‌اش تنها زندگی می‌کرد، در حالی دستگیر شد که ساکنان محلی با دیدن رفتارهای عجیب او، بلافاصله پلیس را در جریان گذاشتند. مأموران نیز پس از ورود به خانه با اجساد قربانیان روبه‌رو شدند.در این جنایت که در شمال غرب لندن رخ داده و هنوز انگیزه‌اش فاش نشده، مادر 66 ساله وخواهر 33 ساله قاتل از پا درآمدند.یکی از ساکنان محلی درباره قاتل گفته: «او آدم عجیبی بود و کارهای غیرمعمولی می‌کرد. به تازگی هم موهای سر و ابروهایش را تراشیده بود و سعی داشت همه را بترساند.»

 

انهدام باند «برده داری» در انگلیسباند تبهکاران خانوادگی در انگلیس که در ازای دادن مکان زندگی و غذا به بی‌خانمان‌ها، آنها را مانند یک برده به کار می‌گرفتند، پس از سه سال پای میز محاکمه نشستند.
به گزارش پلیس شهر «ناتینگهام»، اعضای این باند 11 نفره که زنان و مردان 23 تا 53 ساله بودند، از حدود 30 سال قبل با شناسایی مردان بی‌خانمان و سرگردان با آنها قراردادی استثماری می‌بستند و در ازای دادن جا و غذا، از آنها بیگاری می‌گرفتند. قرارداد منعقد شده به شکلی بود که طعمه‌ها همواره به اعضای باند بدهکار بودند و برایشان کار می‌کردند. به گفته پلیس، قربانیان این باند بین 18 تا 63 سال سن دارند و یکی از آنها 26 سال برای این خانواده تبهکار کار می‌کرد. اعضای باند از طعمه هایشان برای گدایی، توزیع موادمخدر وسایرموارد مشابه استفاده می‌کردند. اعضای این باند با پول به دست آمده خانه و خودروهای گران قیمت خریداری کرده و زندگی راحتی داشتند. این پرونده از سال 2014 مورد تحقیق پلیس قرار گرفت و محاکمه متهمان به‌تازگی آغاز شده است.

 

سفر زن جنایتکار امریکایی با جسد دخترشزن روانپریش امریکایی که پس از قتل فجیع دخترخردسالش، دو روز با پیکر فرزندش رانندگی کرده بود سرانجام هنگام تلاش برای رهاکردن جسد در منطقه‌ای جنگلی، شناسایی و دستگیر شد.به گزارش پلیس نیویورک، این زن 37 ساله که «اریکا نیوزومه» نام دارد پس از  قتل وحشیانه دختر 11 ساله‌اش جسد را در خودرو‌اش قرار داد و از فلوریدا راهی نیویورک شد، اما او که بشدت دچاربیخوابی شده بود دربین راه با حفاظ آهنی کناربزرگراه تصادف کرد و متوقف شد. زن جنایتکار که می‌دانست چاره‌ای جز درخواست از پلیس و نیروهای امدادی ندارد به همین خاطر سراسیمه جسد دخترش را که درون چمدانی جاسازی کرده بود ازماشین خارج کرد و آن را به سمت جنگل کشاند اما همان موقع یک موتورسوار که شاهد این صحنه مشکوک بود با پلیس تماس گرفت و موضوع را خبرداد. دقایقی بعدهم مأموران گشت خود را به آنجا رسانده و با جسد دخترک روبه‌روشدند. زن جنایتکار پس از اعتراف به قتل دخترش در بازداشت است و تحقیق از او که بشدت روانپریش است ادامه دارد.

 

اعتراف 18شیطان صفت به 278 تجاوز


پلیس اسکاتلندیارد انگلیس از دستگیری 18 شیطان صفت از اعضای باندی خبرداد که تاکنون به آزار و اذیت و تجاوز دست کم 278 زن و کودک اعتراف کرده‌اند.

به گزارش رسانه‌های انگلیس، مجرمان که درعملیات ویژه ضربتی و پس از تحقیقات گسترده پلیسی دستگیرشده‌اند پس ازشکار زنان، دختران و پسران، با تزریق مواد مخدر یا خوراندن الکل به قربانیانشان، آنها را مورد تعرض قرار می‌دادند.
به گفته پلیس، اعضای این باند که اهل کشورهای بنگلادش، هند، عراق، ترکیه و پاکستان هستند تاکنون به 278 مورد آزار و اذیت و تجاوز به زنان، دختران وکودکان اعتراف کرده‌اند. اغلب تبهکاران نیز ساکن غرب نیوکاسل هستند. یکی از مسئولان پرونده گفت: «برخی مجرمان دارای محکومیت‌های قبلی بوده و پس از آزادی از زندان، مرتکب جرایم خشن ترشده‌اند. ضمن اینکه آنها در زمینه توزیع و فروش مواد مخدر و جرایم دیگر نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشته‌اند که تحقیقات تخصصی در این باره ادامه دارد .»

 

قتل عام مهاجران در دریا


قاچاقچیان انسان برای فرار از چنگ پلیس، 120 مهاجر غیرقانونی اتیوپیایی را به دریا ریختند.به گزارش پلیس، بیش از 120 مهاجر که سوار بر کشتی راهی اروپا بودند در اقدامی وحشیانه و برای فرار از چنگال پلیس، از سوی قاچاقچیان به دریا انداخته شدند که دست کم 29 نفرشان از جمله چندین زن، کودک و نوجوان غرق شدند.براساس اعلام سازمان مهاجرت جهانی، اغلب قربانیان نوجوان وخردسال بوده‌اند.

به گفته یکی از نجات یافتگان، قاچاقچیان به محض مشاهده نیروهای گاردساحلی یمن، مسافران را وسط دریا به آب انداختند. پلیس یمن پس از این فاجعه هولناک برای شناسایی و دستگیری قاچاقچیان غیرقانونی وارد عمل شد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

/ 0 نظر / 25 بازدید