آغاجاری 25/5/96

نماز جمعه

نماز جمعه ی این هفته در مورخ 20/5/96 و بامامت حجتالاسلام اسد پور در مسجد جامع اقامه گردید.  ایشان در خطبه ی اول در مورد مسائل دینی و مذهبی و در خطبه ی دوم در مورد مناسبت های هفته مطالبی بیان نمودند و گفتند :شهر آغاجاری جوانانی خوش فکر و خلاق دارد...به مسئولین توصیه  می کنم با کاری جهادی وانقلابی به این جوانان اعتماد کنند و زمینه را برای ایجاد صنایع کوچک ومشاغل خانگی فراهم کنند.

سپس نماز جمعه بامامت ایشان اقامه گردید.

همچنین در بین دو نماز جوایز برگزیدگان مسابقات تیم های ورزشی بمناسبت  سالروز نماز جمعه اهداء گردید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه شورای اداری شهرستان آغاجاری برگزار شد

جلسه شورای اداری به ریاست فرماندار و با حضور مسئولین ادارات در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید. عیدانی فرماندار در این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران و اصحاب رسانه، اظهار داشتند: پس از حدود 2 سال تلاش و پیگیری به منظور حل مشکل آب شرب شهرستان موفق شدیم به مرحله پمپاژ آزمایشی آب برای خط جدید انتقال آب به شهرستان برسیم و امیدواریم هر چه سریعتر بتوانیم آن را مورد بهره برداری قرار دهیم تا بخشی از مشکلات آب شرب شهرستان حل شود.

وی همچنین از اختصاص اعتبارات مناسب به شهرستان به منظور کمک به روستاها و مناطق شهری خبر دادند و از تلاشها بمنظور احیاء، بازسازی و توانمندسازی بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری صحبت کردند. در ادامه جلسه هم برخی از مسئولین گزارشی از عملکرد دستگاه اجرایی خود را ارائه دادند و به بیان مشکلات خود در برخی حوزه ها پرداختند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مراسم  تجلیل از خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی ادارات

در مراسمی  از خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی دستگاههای اجرایی شهرستان تجلیل شد. عیدانی فرماندار در این مراسم با تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به ویژه شهید محمود صارمی، اظهار داشتند: انعکاس و اطلاع رسانی فعالیت های عمرانی، اجتماعی، سیاسی و ... از اهمیت خاصی برخوردار است و اصحاب رسانه در این زمینه رسالت خاصی بر عهده دارند. خبرنگاران و اصحاب رسانه از آنجایی که حلقه اتصال بین مردم و مسئولین هستند باید در اطلاع رسانی و نگارش اخبار صحیح و اعلام آن به عموم مردم نهایت دقت را داشته باشند.

وی همچنین نقش روابط عمومی دستگاههای اجرایی را در اطلاع رسانی عملکرد دستگاه مربوطه به مردم مهم ارزیابی کردند. در ادامه جلسه هم اصحاب رسانه خواستار همکاری هر چه بیشتر مسئولین ادارات با آنها در جهت اطلاع رسانی اخبار شدند. در پایان این مراسم با اهداء لوح تقدیر و هدیه از خبرنگاران و مسئولین روابط عمومی ادارات تقدیر و تشکر شد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه شورای تعاونی دهیاری ها

جلسه شورای تعاونی دهیاری های این شهرستان به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور بخشداران، دهیاران، مدیرعامل تعاونی دهیاری، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و روسای شورای اسلامی روستا در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

عیدانی فرماندار در این جلسه  اظهار داشت : تمامی مصوبات شوراهای اسلامی روستا و نیز اقدامات دهیاران باید مستند بر قوانین بالادستی و در حدود اختیاراتشان باشد. وی بر لزوم آشنایی دهیاران با قوانین و مقررات مربوط به امور فنی، مالی و معاملاتی دهیاری ها به منظور جلوگیری از بوجود آمدن مشکلات در پروژه های عمرانی تاکید نموده و خواستار آشنایی دهیاران با شرح وظایفشان بر اساس قانون شوراها در جهت اداره و حفظ توسعه پایدار روستایی شد.

فرماندار از اختصاص اعتبارات خاص به دهیاری های این شهرستان از محل اعتبارات ارزش افزوده به منظور اجرای طرحهای عمرانی، طرح هادی روستایی و پروژه های عام المنفعه خبر داد و از شوراهای اسلامی و دهیاران خواست برای مدیریت هزینه این اعتبارات در جهت اجرای طرح‌های اقتصادی در روستاها برنامه ریزی کنند.

وی همچنین با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده بین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و استاندار خوزستان در خصوص احداث فضای تفریحی، ورزشی به نام طرح بوستان روستائی برای روستاهای بالای 200 خانوار استان، از اختصاص اعتبارات ابلاغی سهم دهیاری های این شهرستان به منظور احداث بوستان امید در روستای جولکی سخن گفت.

 

/ 0 نظر / 35 بازدید