اخبار آغاجاری 25/11/93

 

برگزاری نماز جمعه ی هفته

 

نماز جمعه ی این هفته در مورخ 24/11/93 و با حضور نمازگزاران در مسجد جامع آغاجاری برگزار گردید. حجتالاسلام نصاری در خطبه ی اول اظهار داشتند :

 

انسان با تقوی به خاطر دیگران گناه نمی کند.چرا  خانواده ها ، مهریه را به خاطر چشم و هم چشمی بالا می گیرند. پیامبر(ص) می فرمایند : از زشتی زن ، کثرت مهریه است.  بعضی ها از مهریه بعنوان سلاحی برای کوبیدن طرف مقابل استفاده می کنند. می خواهند داماد را زمین بزنند. چرا ما هر وقت  خواستگاری آمد ، از شغل ، در آمد و خانه و ماشینش سئوال می کنیم ولی از نماز و روزه اش سئوال نمی کنیم... بعضی سخنان غلط است.بعضی ها می گویند دارندگی و برازندگی ولی این غلط است. هر کس پولی داشت باید به رخ دیگران بکشد. این غلط است.

 

ایشان در خطبه ی دوم هم موارد ذیل را مطرح نمودند.

 

++ دستاوردهای انقلاب بسیار زیاد است و انقلاب به همه ی ما عزت داده است.

 

++ با توجه به دستورات مقام معظم رهبری ، لازم است دولت نسبت به رفع آلودگی  و گرد و غبار استان خوزستان اقدام نماید.

 

++تشکر از حضور مردم در راهپیمایی  22 بهمن.

 

سپس نماز جمعه به امامت ایشان اقامه گردید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++

 

راهپیمایی22 بهمن

 

در سالگرد پیروزی انقلاب ودر هوای نامناسب که همراه با باد شدید و گرد غبار همراه بود ، مردم همیشه در صحنه ی آغاجاری همچون گذشته ، پر شور و شعف

 

جهت حضور در راهپیمایی باشکوه این روز بزرگ به خیابان ها آمدند. راهپیمایی با شکوه این روز  راس ساعت 30 : 9 با شعارهای انقلابی از مسجد جامع آغاجاری برگزار گردید.راهپیمایان با شعارهای انقلابی خیابان های شهر را طی نموده و در

 

محل یادمان شهدای گمنام اجتماع نموده و به سخنان فرماندار و امام جمعه گوش فرا دادند.یکتا فرماندار شهرستان اظهار داشتند : 22 بهمن عزتی بود که حضرت امام (ره )آغازگر آن بود. ما یادمان نرفته که رژیم گذشته تمام وسایل جشن و حتی کیک آن را از فرانسه می آورد ، ولی انقلاب ما دستاوردهای بزرگی داشته است.

 

اکنون عزت از آن ملت ماست... مراسمات خوبی در دهه ی فجر در آغاجاری برگزار شد. اولویت ما راه اندازی بیمارستان ، راه اندازی جاده ورودی بهبهان و عمران شهر می باشد و جاده ی ورودی امیدیه هم افتتاح و راه اندازی گردید.

 

حجتالاسلام نصاری  امام جمعه هم اظهار داشتند :ما مذاکراتی  را قبول داریم که عزت ما را حفظ کند.توافقی که عزت ما را زیر پا بگذارد ، قبول نداریم. توافق نامه باید آرمان ها ، عزت و راه شهداء را حفظ نماید.

 

سپس قطعنامه ی راهپیمایی با تکبیر حاضران مورد تایید قرار گرفت.

 

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

دهه ی فجر و افتتاحیه ها

 

+++ شب شعر ی بمناسبت دهه ی فجر ، از طرف انجمن شعر اداره ی ارشاد اسلامی و با حضور شاعران جوان منطقه در مورخ 13/11/93 در محل اداره ی ارشاد اسلامی برگزار گردید. در این مراسم، یکتا فرماندار ، جوامی رئیس آموزش و پرورش ، ناصری پور عضو شورای شهر ،  سخنانی بیان نموده و سپس شاعران به قرائت اشعار خود بمناسبت این دهه ی مبارک پرداختند.

 

+++ جاده ی ورودی آغاجاری امیدیه به طول دو کیلومتر  در مورخ 18/11/93

 

با حضور مسئولین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. در مراسم افتتاحیه

 

امانی ، معاون مدیر کل راه استان ، باورصاد رئیس منطقه نفت آغاجاری ، یکتا فرماندار آغاجاری، شریعتی نماینده ی مجلس سخنانی در مورد لزوم توجه به شهرستان محروم اغاجاری بیان نمودند.

 

+++ در مورخ 20/11/93 با حضور مسئولین شهرستان دبستان امام موسی صدر         روستای هادی خانی  افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

 

+++میدان پارک دانشجو ( بلوار ورودی از سمت امیدیه) با حضور مسئولین شهرستان در مورخ 20/11/93 افتتاح گردید.این میدان به وسعت 4 هکتار، شامل احداث المان شهری، زیرسازی، خاکریزی، کف پوش، کاشت دوهزار اصله نهال، مجموعه بازی، آب نما، چراغهای پارکی و.... با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال اجراگردید.

 

+++کاروان دانش آموزی دختران مدارس متوسطه راهی مناطق جنگی شد. این کاروان با تعداد 400 دانش آموز دختر و مربیان در قالب اردوهای آمادگی دفاعی به مناطق عملیاتی با همکاری آموزش و پرورش و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان اعزام شدند.

 

+++ بمناسبت دهه ی فجر ، مراسمی از طرف اداره ی برق در مورخ 21/11/93 و در محل  سالن اجتماعات شهرداری آغاجاری برگزار گردید. در این مراسم که با حضور کارکنان این اداره و بازنشستگان  و خانواده ی شهدای این اداره همراه بود ، آقای مکاریان رئیس این اداره و یکتا ، فرماندار شهرستان و جوامی رئیس آموزش و پرورش سخنانی یبان نمودند.سپس هدایایی به حاضران اهداء گردید.

 

++ + در شب 22 بهمن ، مراسم نور افشانی و جشنی در پارک بعثت ، از طرف شورای اسلامی شهر و شهرداری آغاجاری برگزار گردید. این مراسم که با نور افشانی و انفجار مواد محترقه همراه بود ، با صدای الله اکبر حاضران تایید و همراهی می شد.      

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 23 بازدید