دیدگاهها

 

مقام معظم رهبری :

امروز بسیاری از جوانان با انگیزه بالا و ایمان باورنکردنی، به‌دنبال آنند که از زندگی، خانواده و راحتی خود بگذرند و با عشق به جهاد و دفاع از ارزش‌ها با دشمن مبارزه کنند که باید قدر این رویش‌های جدید و ارزشمند را دانست.

روحانی رئیس جمهوری:

 در آمد حاصل یک ساله ما حدود 300 هزار میلیارد تومان است. چهل هزار میلیارد تومان در سال گذشته ما برای صندوق های بازنشستگی دادیم که مربوط به دولت و بودجه نیست. خود صندوق باید متکفل باشد.  یک زمانی می گفتم خزانه خالی تحویل گرفتیم بعد دیدیم که صندوق های خالی هم تحویل گرفتیم . در این شرایط سخت همه ما تصمیم گرفتیم که به مردم بتوانیم خدمت کنیم که این یکی از الطاف الهی است. 

 

سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات :

نخبگان چالش ها را مدیریت کرده و تلاش می کنند که با هزینه کمتری از مسائل و مشکلات عبور کنیم.
سرویس های اطلاعاتی در همه جای دنیا سعی می کنند با گره گشایی هوشمندانه از مشکلات هزینه حکومت ها را کم کنند و وزارت اطلاعات ایران هم دسترسی به این هدف را دنبال می کند.
 یکی از اهدافی که وزارت اطلاعات دنبال می کند تامین امنیت روانی مردم است و باید تلاش کنیم احساس ناامنی روانی پدید نیاید.

 

آیت‌الله مکارم شیرازی:

بارها بــــــــــــه مسئولان درخصوص فضای مجازی تذکر داده‌ایم و صحبت کرده ایم و معتقدیم راه حل مشکلات درفضای مجازی فیلتر کردن نیست و باید کاری کنیم جوانان آلوده فضای مجازی  نشوند.

 

ظریف  وزیر امور خارجه :

ترامپ بارها اعلام کرد که تریلیون‌ها دلار در منطقه هزینه و برای آمریکا خسارت به همراه داشته است. کشورهای منطقه باید به این باور برسند که نمی‌شود امنیت را خرید و امنیت یک کالای قابل خرید نیست و باید در درون منطقه تولید کرد نه اینکه از بیرون منطقه تامین کرد. برای مقابله با سیاست‌های آمریکا نیاز داریم یک گفتگوی امنیتی و فرهنگ و پاردایم همکاری را در منطقه ایجاد کنیم تا بتوانیم به سیاست های آمریکا در منطقه خودمان پایان دهیم.تا زمانی که برای سلاح‌های زیبای آمریکایی در منطقه ما خریدارانی وجود داشته باشد که میلیاردها دلار خرید نظامی هست آمریکا از این وضعیت استفاده می کند و سیاست های غلط مداخله جویانه را دنبال خواهد کرد. آنچه ظرورت منطقه است و ایران به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه که امنیتش درون زا است، می تواند پیشگام این حرکت باشد، حرکتی که برای ما و منطقه ما ضروری است.

 

سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه:

اگر بخواهیم دائم از القاب بی‌حجاب و باحجاب یا اصلاح‌طلب و اصولگرا استفاده کنیم، پس چه کی میماند؟ اینا همه مردم ما هستند. آیا همه بچه‌های شما متدین‌اند؟ آیا همه مثل هم هستند؟ نه. اما پدر، همه اینها را جذب می‌کند و جامعه هم خانواده شماست.

قالیباف شهردار تهران:

در منطقه هرندی که جزء بافت‌های تهران است، هر شب ۳ هزار نفر کارتن‌خواب را می‌دیدیم که البته این افراد انسان‌های عزیزی بودند که به دلیل سوءمدیریت‌ها به این وضعیت درآمده بودند، چرا که بعضی از آنها دارای تخصص مغز و اعصاب و ۶ جلد کتاب ترجمه‌شده و یا مسلط به ۴ زبان دنیا بودند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پایگاه بصیرت

+++ حجت‌الاسلام علوی، وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه تاکنون کانال‌های زیادی که محتوای ضد اخلاقی داشته، شناسایی و به وزارت ارتباطات ارجاع شده است، گفت: با توافقی که با مسئولان تلگرام شده، کانال‌های ضد اخلاقی به آنها معرفی شده و آنها موظف شده‌اند این کانال‌ها را مسدود کنند؛ در همین راستا تاکنون هزاران کانال از این طریق مسدود شده است.

 

+++ سیدمرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره آخرین آمار کانال‌های تلگرامی ثبت شده گفت: تاکنون بیش از ۱۲ هزار کانال تلگرامی در سامانه مربوطه ثبت و هویت ادمین‌های‌شان احراز شده است. وی افزود: البته دنبال‌کنندگان همه این کانال‌ها، پنج هزار نفر یا بیشتر از آن نیست؛ اما هویت بیش از ۶۰ درصد کانال‌ها که در مجموع بیش از نیم میلیون دنبال‌کننده داشته‌اند، احراز شده و به ثبت رسیده‌اند. وی با بیان اینکه ما به ‌صورت هفتگی گزارش‌هایی را در این زمینه به پلیس فتا و وزارت اطلاعات ارائه می‌کنیم، تأکید کرد: بیش از ۸۰۰ کانالی که این شناسه یونیک (شامد) را داشتند، به دلیل تخلفاتی که مرتکب شده بودند، شامد آنها به حالت تعلیق درآمد.

+++ محمدباقر قالیباف، شهردار تهران در مراسم نامگذاری بزرگراه نیایش به نام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی گفت: این نامگذاری‌ها برای یادآوری و حفظ سرمایه‌های ملی و شخصیت‌های مذهبی ما صورت می‌گیرد. وی با اشاره به دست‌نوشته آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، تأکید کرد: ایشان فرمودند من یک روستازاده هستم و هم خدمت کردم هم خطا؛ من نیز در شهر تهران هم خدمت کردم و هم خطا؛ ان‌شاءالله خدمت برای آخرت ما باشد.

+++ آیت‌الله سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم با اشاره به سخنان پدر همسر شهید حججی درباره مهریه دخترش گفت: مهریه همسر شهید حججی 124 هزار صلوات بر محمد و آل محمد و حفظ قرآن با معانی بود که شهید حججی موفق شد نیمی از قرآن را به شکلی که همسرش شرط کرده بود، حفظ کند.

+++ در حالی که رسانه‌های غربی خوی وحشی‌گری و جنایتکارانه داعشی‌ها را ناشی از اعتقادات و تعصب آنها می‌دانستند، پژوهشگران آمریکایی دریافتند قساوت اعضای داعش ناشی از مصرف قرص‌های روانگردان کپتاگون است. پژوهشگران آمریکایی در انستیتوی تحقیقاتی اسکریپز، موفق به رمزگشایی از این ماده روانگردان شدند. کپتاگون ترکیبی صناعی است که داعشی‌ها برای مسخ نیروهای تحت امر خود و القای خوی وحشی‌گری در آنها تولید و مصرف می‌کنند. قرص‌های روانگردان کپتاگون ارزان است و به آسانی تولید می‌شود و به تازگی در برخی کشورها، همچون عربستان نیز رواج یافته است. این قرص‌ها نوعی آمفتامین است که نیروهای داعش در میدان‌های جنگ سوریه از آن بسیار استفاده می‌کنند. این قرص‌ها به شدت توهم‌زا هستند؛ به گونه‌ای که فرد مصرف‌کننده تصور می‌کند مرتباً مورد حمله قرار می‌گیرد و سعی در دفع این حملات دارد. مصرف کپتاگون به رفتارهای جنون‌آمیز وخونخوارانه می‌انجامد تا جایی که برخی‌ها پس از مصرف این قرص‌ها به دریدن بدن دیگر انسان‌ها تمایل پیدا می‌کنند

 

+++ حجت‌الاسلام حیدر مصلحی، وزیر سابق اطلاعات گفت: راه‌پیمایی 20 میلیونی اربعین، نشان‌دهنده احساسات پرشور مردم نسبت به امام حسین(ع) است. سال گذشته حدود 500 نفر از یک دانشگاه آمریکایی به درخواست سازمان سیا در راه‌پیمایی اربعین حضور داشتند و سؤال‌هایی را از مردم می‌پرسیدند که جمع‌بندی آنها این بود که این جمعیت تهدیدی برای نابودی آمریکاست. در همین زمینه، اگر جست‌وجویی در اینترنت انجام دهیم، با 14 میلیون مقاله درباره آمریکای در حال فروپاشی مواجه می‌شویم که خود آمریکایی‌ها نوشته‌اند و بیشتر آنها به این موضوع اشاره دارند که منشأ نابودی آمریکا، انقلاب اسلامی است؛ در حالی که متأسفانه عده‌ای در ایران این حرف را قبول ندارند.

 

+++ درآمد حاصل از صادرات سریال‌های تلویزیونی ترکیه در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۳۷۰ میلیون دلار خواهد رسید. صنعت ساخت سریال‌های تلویزیونی در ترکیه طی یک دهه گذشته رشد چشمگیری داشته است. درآمد ترکیه از صدور سریال‌های تلویزیونی در سال ۲۰۰۸ تنها ۱۰ میلیون دلار بود که این میزان در سال ۲۰۱۶ به ۳۰۰ میلیون دلار افزایش یافت. در حال حاضر، بیش از ۵۰۰ شرکت تولید در ترکیه مشغول کار هستند که عموما این سریال ها و فیلم مروج بی بند و باری هستند.

+++ فاطمه حسینی، نماینده اصلاح‌طلب تهران در تذکری خواستار توضیح و شفاف‌سازی رئیس‌جمهور درباره دلایل انتخاب نکردن وزیر زن در کابینه شد. وی با استناد به ماده ۲۰۶ آیین‌نامه گفت: رئیس‌جمهور در زمان معرفی وزرای پیشنهادی این موضوع را مطرح کرد که سه زن را برای وزارت انتخاب کرده بود؛ ولی به دلایلی نشد. ما از رئیس‌جمهور می‌خواهیم در این باره شفاف‌سازی کند.

 

+++ دیوید کوهن، معاون پیشین سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا گفت:‌ حتی اگر ترامپ پایبندی ایران به برجام را رد کند، جامعه بین‌المللی با تحریم‌های آمریکا علیه ایران همراه نخواهد شد. وی گفت: به نظر می‌رسد ترامپ بدون اینکه به اطلاعاتی برای پشتیبانی از نظرات خود دست یابد، درباره ایران تصمیم‌گیری می‌کند. کوهن تأکید کرد: این در حالی است که تحلیلگران آمریکا به همه مجموعه‌های اطلاعات محرمانه این کشور و اطلاعاتی که متحدان آمریکا جمع‌آوری کرده‌اند و همچنین اطلاعات آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای دسترسی دارند. وی با اشاره به اینکه اگر ترامپ پایبندی ایران به برجام را رد کند، آمریکا همراهی جامعه بین‌المللی، متحدان اروپایی، روسیه و چین را در ارتباط با ایران از دست می‌دهد، تأکید کرد: شکافی بین آمریکا و دیگر کشورهای جهان در بازگرداندن فشار علیه ایران باز خواهد شد.

+++ مسئولان سفارت ایران در کابل، ادعای بازداشت یک مهاجم انتحاری ایرانی را توسط نیروهای امنیتی در استان نیمروز افغانستان رد کردند. به گزارش جماران، به نقل از خبرگزاری «جمهور» افغانستان، در یک اعلامیه​ که از سوی بخش رسانه‌ای سفارت ایران در کابل منتشر شده، آمده است که دولت افغانستان در مورد اثبات این ادعا تاکنون هیچ مدرکی در اختیار این سفارت قرار نداده است. سه روز پیش فرمانده پلیس استان نیمروز ادعا کرده بود که یک مهاجم انتحاری ایران هنگام حمله به یک پاسگاه امنیتی در این استان بازداشت شده است. در اعلامیه سفارت ایران با اشاره به مرزهای طولانی بین دو کشور، گفته شده که احتمال عبور غیرقانونی عناصر ایرانی مرتبط با داعش از مرز دو کشور و پیوستن آنها به گروه داعش در افغانستان وجود دارد.

+++ سخنگوی وزارت پیشمرگه اقلیم کردستان عراق درواکنش به سخنان سردار باقری در رابطه با همه‌پرسی استقلال اقلیم کردستان مدعی شد که این مسأله هیچ ارتباطی به ایران ندارد و اظهارات رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران دخالت در امور داخلی این اقلیم است. به گزارش ایسنا، در بیانیه اقلیم کردستان آمده است: برگزاری همه پرسی حق طبیعی ملت کردستان است و هیچ کس جز ملت کردستان حق ندارد در مورد این همه‌پرسی سخن بگوید. سرلشکر باقری، پس از دیدار با رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد:‌ مقامات ایران و ترکیه تأکید دارند که چنین کاری (استقلال اقلیم کردستان) امکان‌پذیر نیست و نباید انجام شود.

+++ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت از حضور برخی خانواده‌های شهدای منا در عربستان برای شناسایی پیکرهای عزیزانشان خبر داد. حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی عسکر گفت: امسال عزت و کرامت زائران ایرانی به گفته خود آنها در سرزمین وحی به شایستگی رعایت شده و سخت‌گیری‌ها در فرودگاه، بقیع و حرم‌های مطهر به‌طور محسوسی کاهش یافته است. وی افزد: خانوادهای شهدای منا که بدلیل قطع ارتباط سیاسی با عربستان موفق به شناسایی عزیزانشان نشده بودند، اکنون به این سفر آمده‌اند و امیدواریم با آزمایش «دی ان ای» از آنها رفع نگرانی بشود و تا زمانی که در عربستان هستیم مشکل آنها حل شود.

+++ نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در جریان بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت برخی نمایندگان مخالف‌نما هستند و مخالفت جدی با وزرا نمی‌کنند. مصطفی کواکبیان در تذکری مستند به مواد ۲۴ و ۲۰۶ آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: تاکنون ۲۰ نفر از نمایندگان به عنوان مخالف وزرا حرف زدند که فقط سه، چهار نفر آنها مخالفت جدی داشتند. باید فکری به حال این مخالف‌نماها کرد. عده‌ای در مخالفت شعر خواندند و برخی از حوزه انتخابیه‌شان گفتند. سایت‌ها هم برخی مسائلی را منعکس کردند که موجب وهن مجلس است. این نماینده مجلس یادآور شد: از وزرا بخواهیم برنامه خود را مطرح کنند و نمایندگان هم به‌طور جدی برنامه را نقد کنند تا حداقل احساس بطالت نکنیم.

+++ معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: بر اساس همکاری‌های انجام شده با وزارت بهداشت در سال گذشته‌ یک هزار و 200 کودک به سازمان بهزیستی معرفی شدند که 600 نفر از این تعداد را نوزادان تشکیل می‌دادند. آنها در معرض آسیب بودند و مراقبت‌های لازم از این نوزادان به عمل نمی‌آمد یا اینکه مادر نمی‌توانست به نوزاد شیر بدهد و مجبور می‌شد غذای آلوده به نوزاد بدهد؛ همچنین برخی از این نوزادان در معرض فروش و دیگر آسیب‌ها بودند.

+++رئیس سازمان بهزیستی استان قزوین اظهارداشت: آمارها نشان می دهد ۴۷ درصد طلاق ها در پنج سال اول ازدواج رخ می دهد لذا باید ارائه مشاوره های تخصصیف آموزش های مهارت زندگی و مراقبت در دانش آموزان را جدی بگیریم و اینده پژوهی را در دستور کار قرار دهیم تا کارها سامان بهتری داشته باشد و ازاسیب ها پیشگیری شود.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حوادث جهان

 

آدمکشی تفریحی 4 دختر


مرد جوان امریکایی که برای کمک به 4 دختر جوان در راه مانده، آنها را به خانه‌اش برده و ضمن پذیرایی، خودرویشان را تعمیر کرده بود، با شلیک گلوله میهمانانش کشته شد.این چهار دختر که ساعاتی پس ازجنایت ازسوی پلیس شهر «میسوری» امریکا دستگیر شده بودند، در اعترافات خود ادعا کردند برای تفریح به مرد 55 ساله شلیک کرده‌اند.مأموران که در پی تماس همسایه‌ها در جریان تیراندازی قرارگرفته بودند خیلی سریع خود را به محل مورد نظر رسانده و پس از کشف جسد مرد نگون بخت و با توجه به اطلاعاتی که همسایه‌ها در اختیارشان قرار داده بودند به تعقیب عاملان جنایت پرداختند تا اینکه ساعاتی بعد آنها را به دام انداختند. متهمان که بین 19 تا 28 سال سن دارند به اتهام قتل عمد، استفاده از سلاح مرگبار و خشونت بازداشت شده‌اند.

 


قتل عام در خانه مادری

جوان کارتن خواب امریکایی در جنایتی هولناک و جنون آمیز، مادر، خواهر و دوست خواهرش را با چکش کشت و زنی را نیز مجروح کرد.دراین جنایت که شامگاه یکشنبه در جزیره «لانگ آیلند»نیویورک رخ داد «بابی واندهال»34 ساله به خانه مادرش در شهر «همپستید» رفت و در حالی که مادر 58 ساله، خواهر 29 ساله و دو نفر از دوستان وی مشغول صرف شام بودند با چکش به آنها حمله کرد و به تصور اینکه هر چهار نفر را به قتل رسانده است متواری شد. این درحالی بود که یکی از میهمانها، نیمه جان خود را به خیابان رساند و از مردم کمک خواست. دقایقی بعد و پس از حضور مأموران و امدادگران در محل جنایت مشخص شد مادر، دختر و دوست وی جان باختهاند. با اطلاعاتی که تنها بازمانده جنایت دراختیارمأموران قرارداده بود، تجسسهای گسترده برای دستگیری «واندهال» در دستور کار پلیس قرار گرفت. سرانجام ساعاتی بعد او دستگیر شد و اعتراف کرد.به گفته همسایگان این پسر ناآرام، رفتار نامناسبی داشت و مدتی بود بهدلیل رفتارهای خشونتآمیز از خانه طرد شده بود.
 

وقتی رمال ها دکترشدند

دختر بچه هندی که برای درمان عفونت‌های باکتریایی صورتش هفته‌ها تحت نظر رمال‌های محلی بود، سرانجام در یکقدمی مرگ به بیمارستان انتقال یافت.این دختر بچه که در شهر «دانتوادای» هند زندگی می‌کرد، زمانی به بیمارستان انتقال یافت که باکتری‌ها کل صورتش را گرفته و هیچ جای سالمی نمانده بود. پزشکان به محض معاینه کودک، بلافاصله درمانش را شروع کردند و پس از 2 هفته تلاش بی‌وقفه موفق به نجاتش شدند. پزشک معالج معتقد بود در صورتی که این عفونت رفع نمی‌شد و کودک دیرتر به بیمارستان می‌رسید آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای او در پی داشت.

 

زایمان جنجالی دختر 10 ساله


دختر 10 ساله هندی که بارها از سوی عموی شیطان صفتش مورد تجاوز قرار گرفته و سرانجام نیز باردارشده بود، پس از اعلام حکم مخالفت دادگاه عالی این کشور برای سقط جنین، نوزاد دختری را به دنیا آورد.
 
دختر خردسال که درکی از بارداری نداشت، تصور می‌کرد آن‌طور که خانواده‌اش گفته‌اند سنگی بزرگ در شکمش رشد کرده و باید جراحی شود. سرانجام پزشکان فرزند این دختر را با عمل سزارین به دنیا آوردند و پس از عمل نیز سلامت مادر و کودک دو و نیم کیلویی‌اش تأیید شد.
به گفته مادر این کودک، آنها در 20 هفتگی متوجه بارداری دخترشان شدند، اما دادگاه عالی با درخواست سقط جنین مخالفت کرد و علت را ماه بالای بارداری این دختر و احتمال خطر برای او اعلام کرد. عموی متجاوز نیز دستگیر شده و قراراست بزودی محاکمه شود.آمار بالای خشونت و آزار جنسی در هند، اعتراض های زیادی را به وجود آورده است. دادگاه عالی هند پس از این اتفاق به دولت پیشنهاد داده با تشکیل هیأتی پزشکی رسیدگی به پرونده‌های مشابه را در دستور کار قرار دهند.

 

دوزن، قربانی انتقام کور


مرد مسلح کینه جو که درجریان انتقام از مردی، خانه وی را در شهر «دوبلین» به رگباربسته بود، دو زن را کشت و یک زن و مرد دیگر را مجروح کرد اما هدف اصلی‌اش ازصحنه گریخت.
به گزارش پلیس ایرلند، بررسی‌های مقدماتی نشان داد در این تیراندازی که در شهر «بالی مون» اتفاق افتاد، ضارب 30 ساله به خاطر کینه‌ای قدیمی به قصد کشتن «درک باتلر دووی» 37 ساله، به خانه او حمله کرد. اما در این تیراندازی خواهر 48 ساله مرد موردنظرو دوستش کشته ودونفر دیگرازمیهمان‌هایشان مجروح شدند اما فرد مورد نظرقاتل، بدون هیچ آسیبی از محل فرار کرد. بدنبال این جنایت هولناک، تحقیقات گسترده برای دستگیری قاتل فراری آغازشده است.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نزدیک به ۱۰۰ بار به کاروان حزب‌الله حمله کردیم

«امیر اشل»، فرمانده نیروی هوایی رژیم صهیونیستی در آخرین روز حضورش در این سمت مدعی شد اسرائیل در 6 سال گذشته، ده‌ها بار به کاروان‌های تسلیحاتی حزب‌الله لبنان حمله کرده است.روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نوشته این اولین باری است که یک فرمانده ارشد اسرائیلی با ارائه آمار و ارقام، موضوع حمله به کاروان‌های حزب‌الله که در حال نبرد با داعش و گروه‌های تروریستی در سوریه است را مورد تأیید قرار می‌دهد.«اشل» ذر ادامه تأکیدکرده اسرائیل از سال 2012 نزدیک به 100 بار به این کاروان‌های حمله کرده است.  نقص فنی ایجاد شده در جریان گفتگوهای محرمانه نتانیاهو بخش دیگری از اسرار اسرائیل در مورد سوریه را که هرگز فاش نشده، برملا کرده است و تل آویو برای اولین بار علنا به حملات و عملیات های نظامی خود در خاک سوریه اعتراف کرد.پیش از این، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم به صورت ناخواسته به حمله این رژیم به نیروهای حزب‌الله و مقاومت در سوریه اشاره کرده بود. 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

منافقین همزمان با «عملیات مرصاد» در زندان شورش کردند

علی فلاحیان، وزیر اسبق اطلاعات هنگامی که در مقام رئیس سازمان بازرسی کل نیروهای مسلح در کرمانشاه و منطقه چهارزبر (محل درگیری با منافقین در عملیات مرصاد) حضور داشته، در گفت‌وگو با برنامه خشت خام، ماجرای اعدام منافقین در سال 67 را تشریح کرد و گفت: در سال 67، وقتی عملیات مرصاد صورت گرفت، منافقین فهمیده بودند و در زندان شورش شد. این عملیات عجیب و به نسبت خود خطرناک بود. بر سر این موضوع بحث شد. امام(ره) گفتند: چرا اینها را نگه داشته‌اید؟ به ویژه کسانی که همین حالا در زندان می‌گویند که اگر مرا رها کنید و باز هم مسلسل دست من بیفتد، شما را می‌زنم ـ به همین صراحت می‌گفتند ـ امام فرمودند اینهایی که سر موضع هستند اعدام کنید. نگه داشتن آنها معنایی ندارد، اما باز برخی از آقایان فشار آوردند و نمی‌گذاشتند. قرار شد گروهی سه نفره [نیری، رئیسی و پورمحمدی] از وزارت و دادستانی و کسانی که قاضی هستند و به بحث واردند، تعیین شود و اینها نظارت کنند و ببینند اگر کسانی قابل عفو هستند و می‌شود اعدام‌شان نکرد، اعدام نشوند. کار این گروه، این بود نه اینکه حکم اعدام داده باشند. قرار شد آنها (گروه سه نفره) ببینند آیا افراد هنوز سر موضع خودشان هستند یا نه؟ ملاک سر موضع بودن هم این بود که فرد می‌گفت من سازمان را قبول دارم و شما را قبول ندارم و اگر رها شوم، علیه شما می‌جنگم. این سه نفر، یک به یک پرونده‌ها را بررسی و با افراد مصاحبه می‌کردند و اگر سر موضع نبودند ـ با اینکه حکم‌شان اعدام بود‌ ـ عفو می‌خوردند؛ در صورتی که این کار اصلاً لازم هم نبود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 پیروزی‌های ایران برای اسرائیل بسیار خطرناک است
رئیس سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی نسبت به شکست سنگین داعش و گسترش نفوذ ایران در منطقه ابراز نگرانی کرد.یوسی کوهن در گفت‌وگو با رادیو نظامی اسرائیل گفت ایران در حال پر کردن فضای خالی برجای مانده از شکست و عقب‌نشینی داعش است. وی گفت: اوضاع در منطقه خاورمیانه بسیار حساس و در عین حال پیچیده شده است. پیش‌تر می‌شد به راحتی اوضاع را در این منطقه تا اندازه زیادی تحلیل کرد اما با گسترش درگیری‌ها، وضعیت تا اندازه زیادی به کلاف سردرگم شبیه شده است.این مقام صهیونیستی ادامه داد: ایران از طریق نایبان و متحدان محلی خود در سوریه، ‌لبنان، عراق و یمن در حال گسترش نفوذ خود است و این موضوعی بسیار خطرناک و تهدیدی جدی برای امنیت ما است

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دشمن از طریق فضای مجازی، مبانی اعتقادی و اخلاقی کشور را هدف گرفته است

حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور در همایش پیشگیری و صیانت روحانیت در رشت با تاکید بر ضرورت توجه جدی و همه جانبه دولت و رییس جمهور و وزارت خانه های مرتبط، به فضای مجازی گفت:به عنوان کسی که بنا بر وظیفه قانونی خود از طریق معاونت فضای مجازی دادستانی کل به صورت مستمر و حتی ساعتی فضای مجازی را رصد می کند،دلسوزانه اعلام می کنم که یک قاضی کل یک بزرگراه را به خاطر یک تصادف و دو تصادف یا ده تصادف نخواهد بست اما شما بگویید،وقتی بزرگراهی که می توان از آن استفاده درست و بهینه کرد در اثر غفلت و کم توجهی تبدیل به قتلگاهی برای مردم،خانواده ها و جوانان می شود چه باید کرد؟

وی افزود:آیا وقتی می گوییم که مقامات ذی صلاح و ذی ربط باید فضای مجازی را که به تعبیر مقام معظم رهبری تبدیل به قتلگاه شده و جوانان و خانواده ها و نوامیس ما را گرفتار کرده است مدیریت کنیم،حرف گزاف می زنیم؟

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه در سیل اخیری که مردم برخی مناطق کشور را گرفتار کرد همه مقامات و مسئولان اجرایی بسیج شدند تا رفع گرفتاری کنند تاکید کرد: امروز فضای مجازی هم تبدیل به سیلی خانمان برکن شده و طبیعتا نگاه مسئولان اجرایی به فضای مجازی هم باید فارغ از یک نگاه عادی و بی دغدغه و به مثابه حادثه ای غیر مترقبه باشد .

منتظری با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی به دنبال بستن ف

/ 0 نظر / 28 بازدید