اخبار آغاجاری 8/6/96

نماز جمعه

نماز جمعه ی این هفته در مورخ 3/6/96 ،   بامامت حجتالاسلام موسوی امام جمعه در مسحد حامع آغاجاری اقامه گردید. ایشان در خطبه ی دوم اظهار داشتند :

در جلسه استاندار در آغاجاری معلوم شد شاخص فرهنگی و بودجه ای که برای شهر تصویب شده ،  صفر بود که مورد اعتراض شدید قرار گرفت و استاندار با مسول مربوطه برخورد کرد که چرا اطلاعات و شاخص های دقیق در آغاجاری را برای تعیین بودجه در دست ندارید . این مسئله از طرفی  باعث تاسف است ، ولی از طرفی خدا را شاکریم که مسولان استانی متوجه شدند وپذیرفتند که به هیچ وجه اطلاعات دقیق و صحیح از آغاجاری را در دست ندارند.

سپس نماز جمعه بامامت ایشان اقامه گردید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برنامه های هفته ی دولت در آغاجاری

+++ در نخستین روز از هفته دولت جمعی از مسئولین و مردم شهیدپرور شهرستان با حضور در مزار شهدا ضمن قرائت فاتحه و تجدید میثاق با آرمان های شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها به غبارروئی و عطرافشانی مزار آنان پرداختند.

+++ در چهارمین روز از هفته دولت، پروژه زمین چمن مصنوعی این شهرستان طی مراسمی با حضور فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و جمعی دیگر از مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید.

گفتنی است این پروژه سومین زمین چمن مصنوعی شهرستان آغاجاری است که با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 800 میلیون ریال و در زمینی به ابعاد 25 در 45 متر احداث شده است و دارای امکاناتی همچون اتاق رختکن، اتاق نگهبانی، سرویس بهداشتی، سکوی تماشاگران می باشد.

 

+++ در چهارمین روز از هفته دولت، عیدانی فرماندار به همراه پرسنل فرمانداری با حجه الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه محترم شهرستان دیدار کردند.

مهندس عیدانی فرماندار آغاجاری در این دیدار ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا همه مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان خدمات انجام شده توسط دولت را برای مردم اطلاع رسانی کنند. وی توضیحاتی درباره اقدامات انجام شده در زمینه های عمرانی، خدماتی و بهداشتی، اجتماعی ... ارائه داده و از افتتاح چندین طرح بمناسبت هفته دولت در جهت خدمت رسانی به مردم شهرستان خبر داد.

 در ادامه این دیدار حجه الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه محترم شهرستان آغاجاری هم ضمن قدردانی از فرماندار و کارکنان فرمانداری گفت: وجود فضای صمیمیت، همدلی و همزبانی بین مسئولین و مردم می تواند روند خدمتگزاری به مردم شهرستان را سرعت ببخشد.

در پایان این دیدار نماز وحدت ظهر و عصر به امامت امام جمعه شهرستان اقامه شد.

+++ مراسم بهره برداری از 6  واحد مسکونی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) در شهرستان توسط فرماندار و با حضور جمعی از مسئولین برگزار شد.

عیدانی فرماندار در این مراسم با اشاره به طرح های احداث منازل مسکونی مددجویان کمیته امداد اظهار داشت: این 6 واحد مسکونی با اعتباری بالغ بر 1 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات کمیته امداد احداث شده است.

گفتنی است زیربنای هر کدام از این واحدهای مسکونی 48 متر می باشد که برای هر واحد 200 میلیون ریال هزینه شده است.

 

+++ کلنگ احداث منزل شهید مدافع حرم محمد هادی نژاد در قالب پروژه های محرومیت زدایی بسیج سازندگی توسط فرماندار به زمین زده شد.  

 

+++ به مناسبت هفته دولت چند طرح آموزشی، جاده ای و کشاورزی در روستاهای بخش جولکی شهرستان آغاجاری با حضور فرماندار، بخشدار جولکی و جمعی از مسئولین شهری و محلی به بهره برداری رسید.

این پروژه ها شامل بهسازی و آسفالت راه در روستاهای سرجولکی، شهرک حر، شهرک بلال از توابع بخش جولکی با متراژ 17600 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد ریال می باشد که توسط تعاونی دهیاران احداث شده است.

در ادامه یک باب دبستان 6 کلاسه برکت در روستای آب باران 2 در زمینی به مساحت 2000 مترمربع با زیربنای آموزشی 520 مترمربع و دیوارکشی 165 متر و با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال که از محل اعتبارات بنیاد برکت احداث شده بود به بهره برداری رسید.

همچنین کلنگ زنی پروژه بهسازی کانال آبیاری درجه 3 بتنی به طول 500 متر در روستای سرجولکی و با اعتباری بالغ بر 945 میلیون ریال از محل اعتبارات 2 درصد نفت برگزار شد. گفتنی است با اجرای این پروژه حدود 50 هکتار از زمین های کشاورزی تحت پوشش قرار می گیرند. با توجه به خشکسالی و کمبود آب، کانال های سنتی آب زیادی را هدر می دهند و بهسازی این کانال ها اقدام موثری برای حفظ آب است

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شهردار آغاجاری انتخاب شد

در جلسه ی شورای اسلامی شهر آغاجاری  ، مهندس  سعید سلوکی  ، بعنوان شهردار آغاجاری  انتخاب شد. سلوکی پیش از این شهردار شهرستان لالی بود.

شهردار جدید آغاجاری را بهتر بشناسیم...

بیوگرافی:

نام : سعید

نام خانوادگی : سلوکی

نام پدر: محمدرضا

متولد: ۱۳۴۶- استان لرستان شهرستان درود

تحصیلات : دانشجوی مقطع دکترای عمران (گرایش مهندسی ساخت ) دانشگاه آزاد یزد

سابقه اجرایی:

طراح و ناظر پروژه های مختلف از جمله مسکن مهر ، محرومیت زدایی و ... وابسته به کمیته امداد ، سپاه پاسداران و مسکن و شهرسازی

کارشناس عمران کمیته امداد امام خمینی(ره)استان خوزستان

معاونت عمرانی کمیته امداد امام خمینی(ره) از سال ۷۴ تا ۸۹

مشاور عالی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)از سال ۹۰ تا ۹۴

شهردار شهرستان لالی از سال ۹۴ تاکنون

فعالیت در امورات فرهنگی و اجتماعی و ارتباط مستمر با هیئت های مذهبی

سابقه آموزشی:

مدرس دانشگاه آزاد شوشتر در رشته عمران

مدرس کارگاه های آموزشی سازمان نظام مهندسی

مدرس کارگاه ها و دوره های آموزشی ویژه کارشناسان عمران اداره کل کمیته امداد امام خمینی (ره)

 تالیفات و فعالیت های علمی:

 ارائه چندین مقاله در همایش ها وسمینارهای مختلف استانی و کشوری از جمله در دانشگاههای شوشتر، مسجدسلیمان ، تبریز و ...

عنوان رساله دکترا کاربرد مدیریت زمان براساسPMBOK در پروژه های مسکن مهر شهرستان اهواز(رامین) و ارائه راهکارهای بهبود و ارتقا آنها

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شهرهای نفتی خوزستان به مخروبه تبدیل شدند


امید حاجتی  رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان امروز پنجشنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر نفت اظهار کرد: ۱۱۵ پروژه به برنامه‌های ملی اختصاص داده شده که از این تعداد ۱۱۱ پروژه مصداق استانی دارند. برای این پروژه‌ها برش استانی تعریف شده است. او  گفت: شهرهای نفتی همچون مسجدسلیمان، آغاجاری و هفتکل پس از استخراج نفت به یک مخروبه تبدیل شدند. حاجتی تصریح کرد: معتقدیم سایه سنگین نفت بر اقتصاد استان خوزستان موجب شد بسیاری از بخش‌ها توسعه پیدا نکند. به عنوان مثال در حوزه گردشگری تنها استانی هستیم که از ثبت جهانی سه اثر باستانی بهره‌مند هستیم.


وی ادامه داد: خوزستان از ظرفیت گردشگری جنگ بهره‌مند است و در کنار این ظرفیت‌ها از ظرفیت‌های گردشگری آبی و سلامت برخورداریم اما هیچ توسعه‌ای در این بخش‌ها صورت نگرفته است؛ این اتفاق به صورت خاص در شهرستان‌های نفتی رخ داده به صورتی که شهرهای نفتی همچون مسجدسلیمان، آغاجاری و هفتکل پس از استخراج نفت به یک مخروبه تبدیل شدند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان درخواست کرد: انتظار این است با توجه به اینکه این شهرها دین خود را به صنعت نفت و کشور ادا کرده‌اند در راستای احیای مسئولیت‌های اجتماعی نفت به این شهرها کمک شود تا سه برنامه احیاء و توسعه شهرهای نفتی با مشارکت وزارت نفت تدوین و اجرایی شود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

/ 0 نظر / 39 بازدید