اخبار آغاجاری 1/6/96نماز جمعه نماز جمعه ی این هفته بامامت حجتالاسلام موسوی در مو

نماز جمعه

نماز جمعه ی این هفته بامامت حجتالاسلام موسوی در مورخ 27/5/96 در مسجد جامع آغاجاری اقامه گردید. ایشان در خطبه ی اول در مورد مسائل دینی مطالب و احادیثی بیان نمودند و در خطبه ی دوم در مورد مناسبت های هفته مطالبی بیان داشتند و در ادامه با اشاره به جلسه شورای اداری شهرستان با حضور مسولان استانی و استاندار خوزستان جناب مهندس شریعتی به شهرستان آغاجاری از حضور ایشان و مسولان استانی به شهرستان آغاجاری  تشکر کردند و گفتند :

 از حضور استاندار و مسولان استانی و بازدید از نزدیک مشکلات شهرستان تشکر میکنم اما بدانند تیغ تشکر ما تیز بوده و مصوبات جلسه را با دقت پی گیری خواهیم کرد
.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بازدید شریعتی استاندار خوزستان از شهرستان آغاجاری

+++ دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان  به همراه جمعی از مدیران کل دستگاههای اجرایی استان از شهرستان آغاجاری بازدید نمودند. در ابتدای این بازدید استاندار به همراه مدیران کل، فرماندار و مسئولین ادارات از پروژه 150 واحدی سکونت گاه غیررسمی شهرستان بازدید نمودند و از نزدیک در جریان مشکلات آن قرار گرفتند. سپس با حضور در دانشگاه پیام نور از بخشهای آن دیدن کردند. رئیس دانشگاه پیام نور هم توضیحاتی درباره آمار دانشجویان، اساتید، تعداد رشته های این دانشگاه ارائه داد.در ادامه با حضور برمزار شهدای گمنام شهرستان و قرائت فاتحه و تقدیم گل به مزار شهدا ادای احترام کردند.

بازدید از بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی و بخشهای مختلف آن و بررسی مشکلات بیماران و پرسنل، ساختمان در حال ساخت پایگاه امداد و نجات جمعیت هلال احمر، منازل در حال احداث کمیته امداد و بهزیستی، حضور در منزل شهید مدافع حرم محمد هادی نژاد و دیدار با خانواده این شهید، کلنگ زنی ساختمان مجتمع اداری شهرستان و همچنین بازسازی دبیرستان دخترانه شهید سادات، حضور در محل برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی در شهرستان آغاجاری از دیگر برنامه ها بود.

در ادامه این بازدید غلامرضا شریعتی با هیئت همراه از نزدیک در جریان روند پروژه اجرایی عملیات بهسازی و تعریض جاده آغاجاری قرار گرفتند و از تاسیسات و تجهیزات آبفای شهرستان، خط جدید انتقال آب به شهرستان به منظور افزایش ظرفیت تامین آب شرب بازدید نمودند و پمپاژ آزمایشی این خط جدید را انجام دادند. در پایان این بازدید استاندار، مسئولین استانی و شهرستانی در جلسه شورای اداری شهرستان شرکت نمودند.

 

+++ استاندار خوزستان با هیئت همراه پس از بازدید از بخشهای مختلف آغاجاری در جلسه شورای اداری این شهرستان شرکت نمودند. عیدانی فرماندار ضمن عرض خیرمقدم به استاندار و مدیران کل، اظهار داشت: شبکه آب شرب شهری به علت فرسودگی خطوط و شکستگی های مداومی که دارد باعث هدر رفت آب می شود و حل این مشکل نیازمند تامین اعتبار لازم می باشد. استاندار بیان کرد: امسال 250 تا 300 میلیارد تومان اعتبار به منظور اصلاح شبکه های آبرسانی فرسوده استان اختصاص یافته که بخشی از این اعتبار را برای شهرستان آغاجاری در نظر می گیریم.

شریعتی با اشاره به سیاست ها و برنامه ریزی های بنیاد برکت در زمینه محرومیت زدایی و حمایت از محرومان، خواستار حمایت بنیاد برکت جهت ساخت و تکمیل منازل 50 واحدی کمیته امداد و بهزیستی شهرستان آغاجاری شد.

فرماندار آغاجاری خواستار حمایت وزارت راه و شهرسازی به منظور تکمیل پروژه 150 واحدی سکونت گاه غیررسمی شهرستان شد. در ادامه این سخنان غلامرضا شریعتی افزود بدین منظور مذاکراتی را با مسئولان راه و شهرسازی انجام خواهد داد.

عیدانی درباره تعهد شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجازی برای اختصاص 2 میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار به منظور تکمیل بخشی از بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی صحبت کرد و بیان داشت فقط بخشی از این اعتبار پرداخت شده و در این جلسه مقرر گردید مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان صورت وضعیت بخش تکمیل نشده را به شرکت نفت آغاجاری بدهد تا اعتبار باقیمانده جذب شود.

استاندار خوزستان بر هماهنگی و پیگیری مسئولین در راستای جذب اعتبارات وام های خوداشتغالی، مشاغل خانگی به منظور حل مشکل اشتغال جوانان تاکید نمود. در ادامه پس از بحث و تبادل نظر به منظور حل مشکلات شهرستان آغاجاری موارد دیگری هم مصوب شد از جمله: اختصاص 200 میلیون تومان اعتبار به منظور توسعه محوطه ایستگاه هواشناسی شهرستان، احداث چمن مصنوعی در روستای آب باران 2، تهیه کولر و سیستمهای خنک کننده به منظور تجهیز مسجد جامع شهرستان

 

+++ حجه الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه آغاجاری در جلسه شورای اداری شهرستان آغاجاری با حضور استاندار خوزستان جناب دکتر شریعتی و مسولان استانی  اظهار داشتند :

اساسا یکی از مشکلات اصلی شهرستان آغاجاری حل یک مشکل نظریست و آن این است که مدیران استانی باید پاسخ دهند شهرستان آغاجاری محل کسب تجربه است یا باید برای رفع محرومیت گسترده محل ورود تجربیات باشد باید مسولان خوشنام و با تجربه وارد شهر شوند . آقای استاندار شهر ما در سکوت است ولی این سکوت نشانه آرامش نیست بلکه پشت این سکوت دردهاست پشت این سکوت طلاق و مهاجرت و بیکاری و ناامیدی جوانان است .به خیابان ها و بازار آغاجاری سر بزنید ببینید چرا بازار ما در اوج زمان کار خلوت است ورونق از شهر ما رفته است این علتش بی توجهی چندین ساله مسولان به آغاجاریست .نده موافق فریاد زدن نیستم ولی به خاطر وضع این شهر جا دارد در این جلسه بلند شوم فریاد زده و بر سر وصورت خود بزنم تا شما مشکلات شهر را جدی بگیرید.آقای استاندار شما به یک روستا در باغملک دوبار برای افتتاح یک جاده سرزدید ولی تا الان به آغاجاری نیامدید که مشکلات شهر را از نزدیک ببینید ما از شما گله مند هستیم .حل مشکل آب و بهداشت و درمان که فرض است شما باید امید و اشتغال را برای جوانانمان و رونق را به بازار برگردانید.این شهر در کنار معیشت مردم به شدت نیازمند بسترهای فرهنگیست از حوزه علمیه گرفته تا سازمان تبلیغات امثالهم .. در مساجد ما مردم ونمازگزاران از کمترین امکانات که سیستم خنک کننده و دیگر تجهزات اولیه باشد برخوردار نیستند.

آقای استاندار چرا استانداری شاخص های دقیق نیازمندی در شهر آغاجاری را در دست ندارد و به اشتباه و با گزارشات غلط تخصیص بودجه صفر میدهد .نگاه ها باید به آغاجاری عوض شود در مسئله بهداشت ودرمان گفته نشود چون جمعیت شهرستان پایین است فلان دستگاه یا دکترین متخصص به آغاجاری داده نمیشود این نگاه بشر دوستانه و اخلاقی نیست و باید همه امکانات لازم اختصاص یابد .مسولان استانی چرا به آغاجاری نمی آیند از نزدیک وضعیت را ببینند بعضا جواب تلفن مسولان ما را هم‌نمیدهند مگر این‌ جا جزء ایران نیست مگر قرار است اینجا به افغانستان بپیوندد چرا این هم بی توجهی وجود دارد چرا جمعیت شهر ما رو به کاهش است و دیگر شهرها رو به افزایش ..آقای استاندار یک هشدار جدیست مردم‌از وعده ها و بی توجهی ها خسته شده اند و خیلی ها قصد مهاجرت دارند

امید را به شهر برگردانید ..

 

 

+++  غلامرضا شریعتی عصر پنجشنبه در شورای اداری شهرستان آغاجاری مسائل و مشکلات این شهرستان را مورد بررسی قرار داد و اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت جاده این شهرستان به سمت بهبهان مناسب نبوده و خطرات زیادی را به همراه دارد و به همین جهت از اداره راه و شهرسازی استان می خواهم پهنای باند این جاده را در دستور کار قرار دهد.
وی همچنین آبیاری مدرن در این شهرستان را یکی از ضرورت ها برشمرد و افزود: باید از انهار کشاورزی به صورت بهینه استفاده شود تا کشاورزان شهرستان آغاجاری با مشکل مواجه نشوند.
وی بیان کرد: شرکتهای نفتی در شهرستانهای آغاجاری و امیدیه با تولید 570 هزار بشکه و 60 کیلومتر طول میدان نفتی تأثیرگذاری بسیاری در اقتصاد کشور دارند اما خدماتی به این شهرها ارائه نداده اند.
شریعتی همچنین وضعیت ایستگاه هواشناسی شهرستان آغاجاری را نامطلوب برشمرد و گفت: اگر از ایستگاه هواشناسی آغاجاری بازدید جهانی صورت گیرد بی شک این ایستگاه تعطیل خواهد شد اما برای توسعه آن 2 میلیارد ریال کمک شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری حدود 3 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اصلاح شبکه های آبرسانی فرسوده استان اختصاص داده ایم که از این محل نیز می توان اعتبار مناسبی را به شهرستان آغاجاری اختصاص داد.
استاندار خوزستان گفت: اکنون منابع کشور محدود است و هزینه های کشور به حدی رسیده که هیچ منابعی کفاف آن ها را نمی دهد.
وی ادامه داد: در شرایط کنونی باید از سرمایه های سرگردان خارجی بهره مند شده، امنیت سرمایه گذاری خارجی را ارتقاء داده و همچنین از منابع کشورهای دیگر با روش های مختلف از جمله تعریف پروژه های عمرانی برای توسعه کشور استفاده کنیم.
شریعتی با اشاره به اینکه منابع مالی از طریق نفت کاهش یافته است گفت: در گذشته 14 درصد فروش نفت به وزارت نفت پرداخت می شد در حالی که هربشکه نفت 100 دلار بود اما اکنون هر بشکه نفت به 45 دلار رسیده است.
وی افزود: اگرچه در گذشته تصمیمات نادرست مشکلات بزرگی را برای کشور ایجاد کرد اما در شرایط کنونی لازم است که امنیت سرمایه گذاری فراهم، آرامش جامعه تامین شده و تعامل گسترده ای نیز با جهان داشته باشیم.
استاندار خوزستان همچنین به اختصاص سیستم سرمایشی به مسجد شهرستان آغاجاری اشاره کرد و گفت: خدمت رسانی در حوزه دینی و فرهنگی یکی از وظایف اصلی ما است به همین دلیل کولرهای موردنیاز مسجد جامع شهر آغاجاری را نیز خریداری کرده تا فضایی را در شان مردم این شهرستان ایجاد کنیم.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

انتخاب رئیس شورای شهر

همزمان با سراسر کشور ،  مراسم تحلیف اعضای جدید شورای شهر در محل فرمانداری شهرستان برگزار

گردید. همچنین رئیس و هیئت رئیسه ی شورای شهر برای یکسال بشرح ذیل انتخاب شدند :

+++ سید عیسی حسینی خیاط  رئیس شورای شهر

+++ سعید فولادی وندا نایب رئیس شورای شهر

+++ مسعود زنگنه منشی

+++ کورش سالاری منشی

+++ عبدالرسول سلیمانی بعنوان منشی

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان آغاجاری منصوب شد

در مراسمی که با حضور فرماندار، مسئولین اداره کل راه و شهرسازی استان و جمعی از مدیران شهرستانی در دفتر فرماندار برگزار شد از زحمات آقای آغاجریان تقدیر و تشکر بعمل آمد و آقای غلامی به عنوان سرپرست اداره راه و شهرسازی شهرستان آغاجاری معرفی شد.عیدانی فرمانداردر این مراسم ضمن تشکر از زحمات آغاجریان، از سرپرست جدید این اداره خواست تا با شناختی که از وضعیت راه و شهرسازی شهرستان دارد مشکلات مربوط به این حوزه را با جدیت هر چه تمام تر و هماهنگی و تعامل با سایر مسئولین مرتبط پیگیری و مرتفع سازد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تجلیل از آزادگان شهرستان آغاجاری برگزار شد

در مراسمی بمناسبت سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، از آزادگان این شهرستان در مسجد جامع با حضور فرماندار، مسئولین و مردم ولایت مدار شهرستان تجلیل بعمل آمد.

عیدانی فرماندار در این مراسم ضمن تبریک 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: آزادگان برای حفظ و حراست از کشور سال های سخت اسارت را سپری کردند و پیروزمندانه وارد کشور شدند. به همین مناسبت هر ساله به مناسبت گرامیداشت این روز تعدادی از مسئولین شهرستان در منازل آزادگان حضور می یافتند اما امسال تصمیم گرفتیم مراسمی بصورت عمومی با حضور مسئولین و مردم شهرستان به منظور تقدیر و تشکر از آنان برگزار کنیم.

در پایان این مراسم با اهدای لوح و جوایزی از آزادگان شهرستان تجلیل به عمل آمد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شورای ورزش

جلسه شورای ورزش به ریاست فرماندار و با حضور دیگر اعضاء در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد. عیدانی فرماندار در این جلسه اظهار داشت: فعالیتها و زیرساختهای ورزشی این شهرستان ضعیف می باشد و حل این مشکل نیازمند توجه بیشتر مسئولان ورزش استان به این شهرستان می باشد. وی ضمن اظهار گله مندی از عدم حمایت و توجه مسئولان اداره کل ورزش استان به ورزش این شهرستان، خواستار حضور مدیرکل اداره ورزش و جوانان استان در این شهرستان به منظور مشاهده محرومیت های ورزشی آن شد.

فرماندار افزود: انتظار داریم با توجه به ظرفیت و پتانسیل جوانان این شهرستان در ورزش، حمایت و کمک جدی از جانب مسئولان ورزش استان صورت گیرد. عیدانی فرماندار همچنین رفع دغدغه های ورزشی شهرستان را در گرو همکاری مسئولین ادارات دانست و خواستار تلاش و پیگیری های بیشتر مسئول اداره ورزش و جوانان شهرستان از طریق اداره کل ورزش استان به منظور حل مشکلات ورزشی شد. در این جلسه علیزاده رئیس ورزش و دیگر مسئولین نظراتی بیان نمودند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اصلاح 45 کیلومتر شبکه و 4 کیلومترانتقال آب به تصفیه خانه در آغاجاری

به گزارش خبرنگار برنا از آغاجاری، درویشعلی کریمی در شورای اداری این شهرستان عنوان کرد: شهرستان آغاجاری 9 روستا و 9 روستای ملحق شده جایزان امیدیه را هم شامل می شود که آبفای شهری استان یک حلقه چاه را در یکی بخش های آغاجاری احداث کرده که چهار سال است که پلمپ و بلااستفاده  مانده که تقاضا داریم تا از این ظرفیت برای آبرسانی به 9 روستای جایزان و 9 روستای بخش جولکی استفاده شود.

وی ادامه داد: اگر این چاه در اختیار ما قرار بگیرد آنگاه نه تنها در زمینه تأمین آب مشکلی نخواهیم بود بلکه مازاد هم خواهیم داشت. در صورت فراهم شدن این امکان تأمین اعتبار خط برقی چاه را نیز خودمان متقبل می شویم.

مدیر کل آبفار خوزستان بیان کرد: 45 کیلومتر اصلاح شبکه و چهار کیلومتر انتقال آب به تصفیه خانه را نیز انجام خواهیم داد.

کریمی تصریح کرد: مقرر شده تا ساخت اسکله جدید تأمین آب و توسعه اسکله موجود را نیز با افزایش چهار کیلومتر برای رسیدن به تصفیه خانه موجود را نیز در دستور کار قرار داده و به انجام برسانیم.

همچنین در این جلسه کیامرث حاجی زاده مدیرکل بحران استانداری خوزستان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور عنوان کرد:  آبرسانی به روستاها باید از خط گاز جدا شود و در این خصوص نیاز به همکاری و مساعدت آبفا و آبفار به روستاهای شهرستان آغاجاری است.

وی اظهار کرد: روستاهای شهرستان آغاجاری به علت افزایش مصرف آب و همچنین خشکسالی های چند سال اخیر با ایجاد معضلاتی در کوتاه مدت مواجه شده اند

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

دیدار از خانواده ی شهید هادی نژاد

 

فرمانده سپاه ناحیه آغاجاری در جریان دیدار استاندار خوزستان از خانواده شهید محمد هادی نژاد از شهدای مدافع حرم شهرستان آغاجاری بیان کرد: اولین شهید فرهنگی و امدادگر مدافع حرم، به شهرستان آغاجاری تعلق دارد اما متاسفانه شاهد هستیم که وضعیت معیشتی و خانه مسکونی خانواده های شهدای مدافع حرم در شأن خانواده شهیدان نیست. از مسئولان استان انتظار داریم تا در این خصوص و به ویژه در خصوص رسیدگی به وضعیت خانواده های شهدای مدافع حرم در آغاجری مساعدت کنند.

جمالی اظهار کرد: شهرستان آغاجاری با تقدیم شهیدان در دفاع مقدس و همچنین مدافعان حرم دین خود را ادا کرده است. این شهرستان با وجود نام بزرگی که دارد، مشکلات بسیاری به خود دیده که توجه ویژه ای را می طلبد.

غلامرضا شریعتی در جریان دیدار استاندار خوزستان از خانواده شهید محمد هادی نژاد از شهدای مدافع حرم شهرستان آغاجاری، عنوان کرد: آنچه در پیشگاه باریتعالی به عنوان پاداش برای خانواده شهید تعیین شده بسیار فراتر از وضعیت عادی دنیوی است.

وی ادامه داد: ما نیز برای خانواده این شهید صبر و بردباری را مسئلت داریم. صابران اجری بی حساب و کتاب دارند.

 استاندار خوزستان بیان کرد: هرچند که مزد شهادت بسیار بالاست ولی باز هم از دست دادن فرزند آن هم چنین فرزندانی برای خانواده ها بسیار سخت است اما برای خانواده های شهدای مدافع حرم مایه امید و شادمانی است که فرزندانشان در دفاع از حرمیین به شهادت رسیده و آخرت آنها نیز به واسطه این کار ارزشمند تضمین می شود.

شریعتی در واکنش به بیان وضعیت بد معیشتی و منزل مسکونی خانواده شهدای مدافع حرم آغاجاری اظهار کرد: وظیفه همه مسئولان است که به خانواده شهدا کمک کرده و مساعدت برسانند و برای بهبود این وضعیت دستورات لازم را به شهرداری داده و هماهنگی هم شده تا در اسرع وقت کار نوسازی و یا بازسازی منازل آنها صورت بگیرد.

وی تصریح کرد: قطعا باید خانواده شهدای مدافع حرم خانه ای در شأن خانواد شهید برای سکونت داشته باشند که باید به این وضعیت رسیدگی کرد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کانال های آبیاری آغاجاری درحال بهسازی 

عزت الله کاظمی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آغاجاری گفت: پروژه بهسازی کانال آبیاری از تیرماه سال جاری به طول 500 متر در روستای سرجولکی شهرستان آغاجاری آغاز شده است.
وی هزینه انجام این عملیات را 980 میلیون ریال از محل 2 درصد نفت عنوان نمود.
کاظمی تصریح کرد: با اجرای این پروژه یکصد هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش قرار می گیرد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آغاجاری جلوگیری از هدر رفت آبو احداث کانال های بتنی و سنتی را از اهداف عمده این پروژه ذکر کرد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه بنیاد غدیر شهرستان آغاجاری برگزار شد

 بمناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم ،جلسه بنیاد غدیر شهرستان با حضور امام جمعه محترم ، تعدادی  از مسئولین و هیئت های مذهبی  با موضوع هماهنگی برگزاری مراسمات دهه ولایت در سطح شهرستان آغاجاری در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید و پس از تبادل نظر جهت برگزاری  مناسب این مراسمات برنامه هایی مصوب شد.

/ 0 نظر / 31 بازدید