آغاجاری 20/4/96

نماز جمعه

نماز جمعه این هفته بامامت حجتالاسلام اسدپور امام جمعه موقت آغاجاری در مسجد جامع اقامه گردید.ایشان در خطبه ی اول نماز با بیان احادیثی اظهار داشتند :بهشت مشتاق دیدن سه نفر است. علی – عمار و سلمان.

ایشان در خطبه ی دوم نماز در مورد مناسبت های هفته مطالبی بیان نمودند و اظهار داشتند :حجاب برای زن تاج بندگی خداست و سر چشمه ی کمال زن است.

سپس نماز بامامت ایشان اقامه گردید.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

افتتاح اولین ساختمان اتحادیه های صنفی شهرستان آغاجاری

افتتاح اولین ساختمان اتحادیه های صنفی این شهرستان توسط فرماندار و با حضور جمعی از مسئولین  و اصناف شهرستان برگزار گردید. عیدانی فرماندار در این مراسم درباره نقش اتاق اصناف در زندگی مردم سخن گفتند. ایشان به اقدامات انجام شده توسط فرمانداری به منظور بسترسازی های لازم برای رونق کسب و کار از جمله صحبتهای ایشان با اتاقهای بازرگانی و همچنین نماینده وزارت امور خارجه عراق در خوزستان و صحبت با تجار خارجی اشاره کردند.

وی از اصناف و بازاریان شهرستان خواستند به منظور رونق بازار، اقدامات لازم از جمله ارتقاء برند محصولات، ساماندهی شکل و بهداشت مغازه، قیمت مناسب اجناس و... را انجام دهند. از مغازه داران و کسبه شهر نیز انتظار می رود با رعایت انصاف طوری عمل کنند که فشار اقتصادی روی مردم برای خرید کالا نباشد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت شهرستان هم ضمن تشکر از زحمات فرماندار، بیان داشتند بعد از برگزاری موفق انتخابات اتحادیه های صنفی شهرستان در حال حاضر 2 اتحادیه صنفی توزیعی خدماتی ( در حدود 210 تا 215 واحد صنفی مجاز) و خدمات فنی تولیدی ( در حدود 160 تا 170 واحد صنفی مجاز) فعال هستند و با افتتاح ساختمان اتحادیه های صنفی شهرستان از این به بعد بازاریان و کسبه می توانند تمامی امورات صنفی خود را در شهرستان آغاجاری انجام دهند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

درگذشت پدر شهید ایوب رحیم پور

پیکر مرحوم فریدون رحیم پور پدر چهارمین شهید مدافع حرم شهرستان امیدیه از بیمارستان شهید ایرانپور شرکت نفت امیدیه تا گلزار شهدای امیدیه تشییع و پس از ناز به خاک سپرده شد.شهید ایوب رحیم پور» که در سوریه  هدف موشک تروریست ها قرار گرفته بود در مورخ23  آذرماه 94 در شهرستان امیدیه تشییع و در گلزار شهدای این شهر آرام گرفت.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان

جلسه کمیته برنامه ریزی در خصوص بررسی و تصویب پروژه های شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای استانی با هدف تخصیص اعتبارات عمرانی شهرستان در سال 96 به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور سرکار خانم مرتضایی دبیر کمیته برنامه ریزی شهرستان و مسئولین ادارات در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

در این جلسه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استانی و اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور با لحاظ کلیه الزامات و محدودیت های قانونی به تفکیک فصل، برنامه و دستگاه اجرایی قرائت و به تصویب اعضاء رسید.

فرماندار در این جلسه از مسئولین دستگاههای اجرایی خواست با تدبیر و برنامه ریزی مناسب ضمن جذب به موقوع اعتبارات، اولویت کاری خود را در اتمام پروژه های نیمه تمام قرار دهند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

جلسه شورای ورزش و جوانان

جلسه شورای ورزش و جوانان با محوریت تاسیس هیات نجات غریق، استقرار پایگاه نجات غریق در رودخانه مارون و ایجاد مجتمع تفریحی در سواحل این رودخانه، به ریاست عیدانی فرماندار و با حضور آقای حاجیان رئیس هیات نجات غریق استان و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید.

عیدانی فرماندار ضمن خوش آمدگوئی به حاضرین، اظهار داشتند هر ساله و با شروع فصل گرما شاهد غرق شدن افراد در حریم رودخانه مارون هستیم که بدلیل عدم حضور نجات غریق در سواحل رودخانه و عدم نصب علائم هشدار دهنده در نقاط خطرناک، افرادی که توانایی کافی در شنا کردن ندارند در رودخانه غرق شده و جان خود را از دست می دهند. ایشان استقرار پایگاه نجات غریق در سواحل این رودخانه را یکی از راهکارهایی دانستند که می تواند موجب جلوگیری و تا حدی پیشگیری از بروز چنین حوادث ناگواری شود. از مسئولین امر هم خواستند همکاریهای لازم را در این باره انجام دهند.

وی افزود : با توجه به مجوز سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص ایجاد مجتمع تفریحی در سواحل رودخانه مارون و آمادگی سرمایه گذار برای این منظور، در تلاش هستیم با همکاری امور آب، منابع طبیعی، میراث فرهنگی و گردشگری بتوانیم مجتمع تفریحی را در سواحل این رودخانه ایجاد کنیم.

آقای حاجیان رئیس هیات نجات غریق استان اظهار داشتند نبود استخر در شهرهای محروم یکی از عوامل غرق شدن افراد در حریم رودخانه ها می باشد. ایشان متولی رودخانه های درون شهری را شهرداری و متولی رودخانه های بین شهری را سازمان آب و برق دانستند. وی بر ایجاد طرحی بمنظور ساماندهی حریم رودخانه مارون در شهرستان آغاجاری با همکاری شرکت بهره برداری نفت و گاز آغاجاری اشاره کردند. همچنین خواستار همکاریهای لازم برای ایجاد یک استخر سنتی شدند.

در این جلسه مقرر شد بمنظور تاسیس هیات نجات غریق در شهرستان،افرادی جهت گذراندن دوره آموزشی مربوطه به هیات نجات غریق استان معرفی شوند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برنامه های هفته ی حجاب  و عفاف

در این هفته برنامه هایی اجرا گردید که عبارتند از :

نمایشگاه حجاب و عفاف در بزار شهر

پیاده روی خانواده در روز یکشنبه از مسجد تا پارک دولت.

تجمع خواهران محجبه در یادمان شهدای گمنام.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

وقوع زمین لرزه

زمین لرزه ای  به بزرگی 9 / 2 ریشتر در مورخ 16/4/96 شهر آغاجاری و اطراف را لرزاند و بتعث وحشت مردم شد. در زمان وقوع زلزله خواندن نماز آیات واجب میشود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

/ 0 نظر / 53 بازدید