اخبار آغاجاری 23/12/93

برگزاری نماز جمعه

نماز عبادی ، سیاسی جمعه در مورخ 22/12/93 در مسجد جامع آغاجاری  و به امامت حجتالاسلام مرادی ، امام جمعه ی موقت شهرستان ، برگزار گردید. ایشان در خطبه ی اول نماز سخنان مبسوطی در مورد ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهراء (س) بیان نمودند و در خطبه ی دوم نماز هم در مورد مسائل ذیل مطالبی بیان نمودند.

++ روز شهید و ضرورت فرهنگ سازی  شهادت در جامعه و یاد شهدای دفاع مقدس.

++ عید نوروز و ضرورت حفظ سنت های خوب و زدودن خرافات از آن.

++ سالروز ملی شدم نفت و وحدت بین آیت الله کاشانی و دکتر مصدق و بعد جدایی بین آنها و دستگیری مرحوم مصدق. هر زمانی که افراد در کنتر روحانیت باشند ، موفقیت حاصل می شود.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++

یادواره ی شهدای آغاجاری

یادواره ی 150 شهید شهرستان آغاجاری در مورخ 21/12/93 در محل سالن نفت و راس ساعت 30 : 9 برگزار گردید.

 

ابتدا یکتا فرماندار شهرستان آغاجاری  ضمن تشکر از حضور  میهمانان و مردم همیشه در صحنه اظهار داشتند :

همه ی ما باید قدر دان شهداء باشیم. در زمان جنگ ، هر جا در نقطه ای از جبهه

مشکلی ایجاد می شد ، نیروهای رزمنده ی آغاجاری،  مشکل را با حضورشان حل می کردند.

دکتر مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد شهدا طی سخنانی اظهار داشتند : راه ما راه شهداء می باشد. عزت ما در گرو ادامه ی راه شهداست. قبل از انقلاب ما هیچ نداشتیم. اگر قطعه ای در کارخانه ای خراب    می شد ، آن را باید از خارج از کشور وارد می کردیم ، ولی اکنون ، با لطف خدا ، کشور ما در اکثر مسائل پیشرفت نموده و به خودکفایی رسیده ایم و این با لطف و کمک الهی و رشادت رزمندگان اسلام و شهداء می باشد.

در ادامه مجتبی رمضانی به مداحی در رابطه ی با ائمه و شهداء پرداختند.

در این یادواره برنامه های مختلف مانند تشییع نمادین شهداء ، عزاداری و ... اجراء

گردید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

معرفی معاون فرماندار

در جلسه شورای اداری با حضور  محسن اورکی مدیر کل سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان، عبدالجبار یکتا فرماندار شهرستان، فرماندهان نظامی و انتظامی و مدیران ادارات شهرستان مراسم معارفه آقای محمدعلی صفری بعنوان معاون فرماندار برگزار شد.

"عبدالجبار یکتا" فرماندار ضمن عرض خیرمقدم به  اورکی مدیرکل محترم سیاسی انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خوزستان از اقدامات انجام شده در شهرستان در دولت یازدهم گزارشی ارائه نمود.

" اورکی" در خصوص نقش آفرینی جوانان آغاجاری در جنگ تحمیلی مطالبی عنوان نمود و خواستار شد مسئولین از هر فرصتی برای خدمت به مردم استفاده کنند. مردم در حال حاضر انتظار اقدام از مدیران و کارگزاران نظام را دارند و  مدیران نیز باید در راستای اهداف دولت حق و حقوق مردم را نصب العین قرار دهند.

در ادامه  محمد علی صفری بعنوان معاونت فرمانداری شهرستان آغاجاری معارفه شد و وی ضمن تشکر از اعتماد مسئولین ابراز امیدواری نمود که بتواند با تعامل با سایر ادارات نسبت به پیشبرد اهداف دولت موثر باشد.

در پایان لوح تقدیر آقای بصیری پور رئیس شورای عالی استانهای کشور توسط  اورکی به فرماندار شهرستان آغاجاری اهدا شد.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

مراسم دو  رزمنده و جانباز دفاع مقدس

++ مراسم تشیع جنازه ی فرزاد حسینی از رزمندگان و جانبازان 8 سال دفاع

مقدس ، در تاریخ 22/12/93 و با حضور مردم همیشه در صحنه ی آغاجاری

  و از بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی برگرار گردید و پس از نماز در قطعه ی شهداء به خاک سپرده شد. همچنین مراسم سوم و هفتم ایشان در مهدیه برگزار گردید. لازم به ذکر است ایشان روز گذشته بر اثر تصادف فوت نمود.

++ بمناسبت سالگرد درگذشت  قلی پور  ، جانباز دفاع مقدس ، در مورخ 21/12/93 ،  مراسمی در حسینیه ی پنج تن آل عبا  و مزار آن مرحوم برگزار  گردید.ایشان که بر حین خنثی نمودن مین به جا مانده از جنگ تحمیلی در خرمشهر یک پای خود را از دست داده بود ، بر اثر تصادف فوت نمود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

سخنان جابری رئیس بنیاد شهید

آقای جابری رئیس بنیاد شهید شهرستان آغاجاری قبل از خطبه های نماز جمعه

مورخ 22/12/93 طی سخنانی به بیان وظیفه ی بنیاد شهید در رابطه ی با خانواده

شهداء و جانبازان جنگ مطالبی بیان نمودند. ایشان همچنین در مورد تجاوز رژیم عراق و روز شهداء هم سخنانی بیان نمودند.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

برگزاری جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان آغاجاری

جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی  با حضور عبدالجباریکتا فرماندار شهرستان واعضای شورای سلامت درمحل فرمانداری  برگزارگردید.

یکتا فرماندار در خصوص اهمیت سلامت و امنیت غذایی در شهرستان مطالبی را عنوان نمود و خواستار شد دستگاه های نظارتی با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز با پیگیریهای مستمر نسبت به رفع مشکلات حوزه سلامت و امنیت غذایی شهرستان تلاش و کوشش نمایند.

در این جلسه در مورد موضوعاتی از قبیل نگهداری احشام در شهر، برخی مشکلات مربوط به کشتارگاه، جمع آوری پسماند و ... بحث و تبادل و نظر شد که راهکارهای لازم ارائه و درپایان مواردی جهت رفع مشکلات مذکور مصوب گردید.   

 

/ 0 نظر / 23 بازدید