آغاجاری 4/5/96

نماز جمعه

نماز جمعه ی این هففته در مورخ 30/4/96 در مسجد جامع اقامه گردید. حجتالاسلام موسوی امام جمعه در خطبه ی دوم نماز ضمن بیان رویدادهای هفته از زحمات رئیس و کارکنان اداره ی برق شهرستان جناب آقای مکاریان که در ایجاد پایداری برق زحماتی کشیده اند تشکر نمود. سپس نماز جمعه بامامت ایشان اقامه گردید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

یادواره ی شهید رستم دیلمی

یادواره ی شهید رستم دیلمی و شهدای کوی 17 شهریور آغاجاری در شنبه شب مورخ 31/4/96 در محل مسجد امام جعفر صادق (ع) برگزار گردید. ابتدا جناب سرگرد جمالی فرمانده سپاه  ناحیه ی آغاجاری به حضار خیر مقدم گفت  و سپس سردار بختیار وند  فرمانده اسبق منطقه سوم دریایی ماهشهر ضمن سخنانی از مقام شامخ شهداء تجلیل نمود.از دیگر برنامه های این مراسم  بیان خاطره توسط شاپور دیلمی همرزم شهید و شعر خوانی و ... بود. سپس مسئولین با حضور در خانه ی شهید رستم دیلمی به قرائت فاتحه پرداختند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حضور سردار شاهوار پور در شهرستان

در مراسمی با حضور سردار شاهوار پور فرمانده سپاه خوزستان و مسئولین شهرستان خانه ی عالم و بازارچه اقتصاد مقاومتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. بازارچه اقتصاد مقاومتی با هماهنگی شرکت ملی نفت آغاجاری ساخته شد و تعدادی از افردی که از بسیج سازندگی وام گرفته اند در آنجا اشتغال یافته اندوهمچنین پروژه های ساختمانی حوزه مقاومت بسیج خواهران وحوزه بسیج ادارات هم به بهره برداری رسیدند. لازم به ذکر است هزینه پروژه ساختمانی حوزه مقاومت بسیج  خواهران مبلغ ۱۰۰میلیون تومان بوده که دراین راستا ساخت خانه عالم مبلغ ۴۰میلیون تومان با همت بسیج سازندگی ناحیه سپاه آغاجاری انجام گرفته است.در جهت راه اندازی بازارچه اقتصاد مقاومتی درشهرستان  مشارکت خوب وصمیمانه شرکت نفت وگاز آغاجاری مبلغ ۵۰میلیون تومان در این طرح هزینه نموده وهمچنین مبلغ ۲۰میلیون تومان از راه کمک های خیرین شهرستان آغاجاری جمع آوری شده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پروژه نوسازی شبکه آب آغاجاری

محمود عیدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: تأسیسات آب شرب این شهرستان فرسوده هستند و طی هشت ماه گذشته به نوسازی شبکه آبرسانی این شهرستان اقدام کردیم که تقریباً 90 درصد از آن انجام شده است و انتظار می‌رود که این طرح بزودی  افتتاح شود..

وی با اشاره به این‌که تأسیسات شبکه‌های آبرسانی این شهرستان فرسوده و نیازمند تعمیر هستند، افزود: بعد از کار نوسازی شبکه، تأسیسات آبرسانی نیز تعمیر خواهند شد. همچنین در شبکه‌های آب شهری 35 کیلومتر خط لوله فرسوده وجود دارد که این مساله 40 درصد هدررفت آب را به دنبال دارد و در خصوص این مشکل نیز برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفته و سازمان آب و برق نیز به حل این مشکل پرداخته است.

عیدانی با بیان این‌که آب بخش روستایی شهرستان آغاجاری نیازمند تقویت کردن ایستگاه‌های پمپاژ است، تصریح کرد: روستاهای آغاجاری و امیدیه نیازمند وجود ایستگاه‌های تقویت فشار آب هستند اما با وجود این شرایط نیز در حال حاضر آب این روستاها به طور مناسبی تأمین می‌شود و هیچ‌گونه مشکلی در خصوص تأمین آب وجود ندارد.

وی با اشاره به مشکلات شبکه‌های آبرسانی، خاطرنشان کرد: خطوط لوله آبرسانی این شهرستان فرسوده هستند و اکثر قطعی آب، به دلیل همین فرسودگی، کم شدن آب رودخانه‌ها است. البته در کنار این موارد نیاز به تعویض موتورپمپ‌های آب وجود دارد که تعویض آن‌ها، نیازمند اعتبارات است.

فرماندار آغاجاری تصریح کرد: آب این شهرستان تقریبا به طور منظم در اختیار مردم گذاشته می‌شود و مردم روزانه 18 ساعت آب دارند اما قطعی‌های برق در این شهرستان نهایتا نیم ساعت طول می‌کشد.

عیدانی با قدردانی از همکاری مسئولان و به ویژه استاندار خوزستان و عنوان کرد: ما انتظار داریم دولت در زمینه بهداشت، آب و برق و جاده به ما اعتباراتی بدهد و امکاناتی را برای ما فراهم کند.

وی با اشاره به گرمای بیش از اندازه هوا خاطرنشان کرد: گرما بر روی شبکه‌های برق شهرستان اثر فراوانی بر جای گذاشته است و به دلیل گرمای فراوان، ترانس‌های برق نیازمند تعویض هستند و جایگزینی این ترانس‌ها نیازمند اعتبارات فراوانی است.

عیدانی ادامه داد: خوشبختانه تمام شبکه‌های برق شهرستان آغاجاری را در یک سال گذشته اصلاح کردیم ولی باز هم این شبکه‌ها و ترانس‌ها نیازمند تعویض و اصلاح هستند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

/ 0 نظر / 40 بازدید