تحرکات ضد نظام

ادعای ضد ایرانی نتانیاهو در دیدار با پوتین


نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با رئیس ‌جمهوری روسیه در سوچی دیدار و گفت‌  وگو کرد. به گزارش ایسنا به نقل از ریانووستی، بنیامین نتانیاهو در دیدار با ولادیمیر پوتین، تقویت مواضع ایران در سوریه را خطری برای اسرائیل، خاورمیانه و کل جهان خواند. وی ادعا کرد: ایران تلاش‌های گسترده‌ای برای تحکیم حضورش در سوریه انجام می‌دهد.نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی  تصریح کرد: همکاری مشترک ما برای پیروزی بر داعش بسیار مهم است، اما نباید یک دقیقه هم دشمنی ایران ضد اسرائیل را فراموش کرد. نتانیاهو با اشاره به توسعه برنامه‌های موشکی ایران ادعا کرد که ایران در مرحله پیشرفته‌ای از کنترل و نفوذ بر عراق، یمن و لبنان قرار دارد و سازمان‌های تروریستی را تجهیز می‌کند.

 

******************************

شهادت 2 نفر در حمله ‌اشرار به بخشداری «پیشین»


فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: دو نفر مسلح با ورود به بخشداری«پیشین» شهرستان سرباز در جنوب استان، یک سرباز وظیفه و یک بسیجی را به شهادت رساندند.

سرتیپ «محمد قنبری» گفت: ساعت 8 و 20 دقیقه صبح دو نفر تحت عنوان ارباب رجوع به بخشداری بخش «پیشین» مراجعه و سپس به طور ناگهانی با چاقو به گردن یک سرباز ضربه زدند؛ این افراد همچنین با یک فرد بسیجی که در محل حضور داشت ، درگیر شده و وی را نیز مورد اصابت گلوله قرار‌ دادند.
وی با بیان اینکه ضاربان بلافاصله از محل متواری شدند افزود: به دنبال این حادثه، اکیپ‌های عملیاتی به سرعت به محل اعزام و طرح مهار را اجرا کردند.
سرتیپ قنبری با‌ اشاره به شهادت این دو عزیز، تصریح کرد: با بررسی‌های انجام شده احتمال می‌رود که حمله دیروز به بخشداری «پیشین» از جانب ‌اشرار صورت گرفته باشد.
 به گفته فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان با توجه به سرنخ‌های به دست آمده تلاش برای دستگیری این ‌اشرار ادامه دارد.

******************************

رایزنی  و  وحشت صهیونیستی


رسانه‌های صهیونیستی نسبت به سفر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ترکیه ابراز نگرانی کردند.

این رسانه‌ها نوشتند: اسرائیل این دیدار را تحولی بد و نگران‌کننده می‌داند و معتقد است که ایران با تقویت مناسبات نظامی‌اش با آنکارا در تلاش برای تقویت نفوذ و حضورش در منطقه است.
«اساف گیبور» تحلیلگر صهیونیستی در مقاله‌ای در پایگاه خبری «ان آر جی» نوشت: تل‌آویو از سفر اخیر سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران به ترکیه که نخستین دیدار پس از انقلاب 1357 ایران به شمار می‌رود، ابراز نگرانی کرده است. با وجود اینکه جنگ سوریه طی شش سال گذشته منجر به تیره شدن روابط ترکیه - ایران شد، اما دو کشور در حال حاضر درصدد تقویت مناسبات خود هستند.
دوری گلد مدیرکل سابق وزارت خارجه اسرائیل و نزدیک به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر در این باره گفت اسرائیل این دیدار را تحولی بد و نگران‌کننده می‌داند. ایران می‌خواهد از این طریق تاثیرش را در منطقه تقویت کند؛ از این رو به دنبال این است که یک گذرگاه زمینی که این کشور را به عراق و سوریه و سپس حزب‌الله مرتبط می‌کند، باز کند.
گلد افزود: اگر تهران موفق به تحکیم مناسبات نظامی خود با کشورهای منطقه و در صدر آنها آنکارا شود، این برای اسرائیل بسیار بد است. از این رو باید دید که چه چیزی منجر به سفر ژنرال ایرانی به  ترکیه و دیدارش با رجب طیب‌اردوغان رئیس‌جمهوری این کشور شده است.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

پایگاه بصیرت

+++ ایران از نظر مصرف دارو جزء ۲۰ کشور پرمصرف جهان است و در آسیا نیز پس از چین رتبه دوم را دارد. هر ایرانی به ‌طور متوسط در یک سال ۳۳۹ بار دارو می‌خورد که این رقم چهار برابر آمار جهانی است. سرانه مصرف داروهای تزریقی نیز در ایران حدود ۴/۱۱ درصد است که تقریباً چهار برابر جوامع توسعه‌یافته است. گفتنی است، مسئولان وزارت بهداشت در سال‌های گذشته از مصرف خودسرانه دارو در کشور به ‌عنوان بحران جدی نام بردند.


+++  ابراهیم یزدی، دبیر کل نهضت آزادی در ازمیر ترکیه درگذشت.

+++ رئیس اداره حقوقی محیط‌زیست استان تهران ضمن اشاره به اینکه از ۱۰ سال گذشته تاکنون ۹۰۰ پرونده زمین‌خواری در این استان تشکیل شده، گفت: بیشترین پرونده‌های زمین‌خواری در شهرستان شمیرانات و کمترین آن در پارک ملی و خجیر سرخه‌حصار است.

+++ دادستان عمومی و انقلاب تهران خطاب به زندانیانی که اعتصاب غذا می‌کنند، گفت: به این زندانیان اعلام می‌کنیم که این اقدامات، اموری شکست خورده است و دستگاه قضایی تسلیم این موارد نمی‌شود. به گزارش تسنیم، عباس جعفری دولت‌آبادی در همایش علمی کاربردی زندان و کاهش جمعیت کیفری اظهار کرد: دادیاران و قضات باید از بندهای زندان بازدید داشته باشند و نباید ما زندانی را پیش خود بیاوریم بلکه باید نزد آنها برویم و زندانی نباید به حال خود رها شود.  دادستان تهران گفت: در بخشی از زندانیان بلاتکلیف، با مشکلاتی مواجه هستیم و در مواردی بسیار نادر مشاهده کردیم که یک زندانی با تأخیر آزاد شده و باید قاضی پرونده حتماً متوجه زندانی شدن غیر موجه برخی زندانیان باشد. جعفری دولت‌آبادی از تصویب آیین‌نامه نظارت بر بازداشتگاه‌ها خبر داد و افزود: حتماً باید قضات و دادیاران بر بازداشتگاه‌ها نظارت کنند تا حوادثی پیش نیاید که شأن نظام جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرند.


+++ عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خبر داد دستور کار جلسه هفته آینده تمرکز بر اصلاح ساختار «جمنا»خواهد بود. سیدمحمد حسینی روز گذشته به تسنیم گفت: سازماندهی دقیق‌تر و مشخص نمودن نقش اقشار، استان‌ها، شهرستان‌ها و نحوه انتخاب افرادی که در مجمع ملی جبهه حضور خواهند داشت نیز از مهم‌ترین مباحث مطرح در جلسه گذشته شورای مرکزی بوده که در جلسه آینده نیز بحث در این باره ادامه پیدا خواهد کرد.«جبهه مردمی نیروهای انقلاب» که به اختصار «جمنا» خوانده می‌شود، عنوان نهاد انتخاباتی اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری اخیر است؛ تشکلی که ابتدا با 10 شخص حقیقی که در هیچ حزبی عضویت نداشتند، اعلام موجودیت کرد.

+++ سخنگوی شورای نگهبان تأکید کرد در انتخابات ریاست جمهوری اخیر تخلفات تأثیر‌گذار وجود نداشته است. عباسعلی کدخدایی همچنین خبر داد عدم احراز صلاحیت محمود احمدی‌نژاد قبل از اعلان رسمی، به وی اعلام شده بود و او دیگر هرگز تأیید صلاحیت نخواهد شد. او همچنین آمار اعلام شده درباره کسانی که نتوانستند در انتخابات اخیر رأی بدهند را تکذیب کرد. سخنگوی شورای نگهبان درباره عدم تمدید زمان رأی‌گیری بعد از ساعت 24، گفت: قانون روز جمعه را روز انتخابات تعیین کرده و گفته شده میزانش کمتر از 10 ساعت نباشد اما بیشترش اشکالی ندارد... هر شکلی که تفسیر کنیم هیچگاه بعد از ساعت 12 شب روز قبل خوانده نمی‌شود. از قدیم در این مورد با دوستان وزارت کشور بحث داشتیم که ساعات رأی‌گیری را به گونه‌ای تنظیم کنیم که مردم به ساعات پایانی موکول نکنند.

+++ حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران درخصوص درخواست کروبی و موسوی برای محاکمه اظهار داشت: شورای عالی امنیت ملی تصمیم گرفته که این افراد در حصر باشند و اگر بنابر محاکمه باشد، دادگاه انقلاب یا هر دادگاه دیگری که صلاحیت رسیدگی را داشته باشد، با قطعیت به این موضوع رسیدگی می‌کند.در حصر از سران فتنه مراقبت و محافظت می‌شود و در واقع فقط نامش «حصر» است؛ چرا که ممکن است کسانی که دشمنان نظام و علیه انقلابند، به دلیل سوء استفاده خودشان برای این افراد تهدید جانی ایجاد کنند تا از آن برای خودشان سوژه‌ای درست کنند.

+++ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأیید اینکه ۶۷ درصد حقوق بازنشسته‌ها از تورم پایین‌تر است و قدرت خرید آنها نیز کم شده، گفت: «اقتصاد ما هم‌اکنون کشش ندارد ولی استراتژی ما این است که قدرت خرید کارگران و بازنشستگان را افزایش دهیم. راهبرد ما افزایش پلکانی حقوق و دستمزد است.»علی ربیعی که در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر حضور یافته بود با بیان اینکه تمرکز در برنامه ششم بر کاهش بیکاری است، افزود: «در دوره وزارت بنده برای رفاه کارگران و افزایش درآمد آنها سیاستی اتخاذ شد که رئیس‌جمهور نیز آن را پذیرفت؛

 

+++ محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت گفت: بخش عمده وقت هیئت دولت به گزارش سازمان برنامه و بودجه در خصوص پیش‌بینی منابع و مصارفی که امسال خواهیم داشت اختصاص یافت.
وی افزود: با توجه به اینکه در بودجه امسال قیمت نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شده است، اما با توجه به اینکه شاهد افت قیمت نفت در بازارهای جهانی بودیم و  امروز به حدود ۴۷ دلار رسیده است، پیش‌بینی ما این است تا پایان سال به پایین‌تر از این رقم می‌رسد، بنابراین بودجه ۳۴۶ هزار میلیارد تومانی را که در قانون آمده است عملا پیش‌بینی ما آن است که در حد ۳۰۹ هزار میلیارد تومان تحقق پیدا می کند.
معاون رئیس‌جمهور ادامه داد: سازمان برنامه و بودجه موظف بود راهی را برای جبران کاستی‌ها از طریق صرفه‌جویی در هزینه‌های جاری پیدا کند تا بتوانیم بدون کسری بودجه را به پایان برسانیم.

+++ بانک جهانی در واکنش به صحبت یک مقام دولت ایران مبنی بر اینکه این بانک در حال بررسی تأمین مالی برقی کردن خطوط ریلی در این کشور است، اعلام کرد: در حال حاضر به دنبال تأمین مالی هیچ پروژه‌ای در ایران نیست. بانک جهانی در واکنش به اعلام دولت ایران مبنی بر اینکه بانک جهانی در حال بررسی تامین مالی برقی کردن خطوط ریلی در این کشور است اعلام کرد، در حال حاضر به دنبال تامین مالی هیچ پروژه‌ای در ایران نیست.

+++ محمود عباس» طی استقبال از یک هیئت رژیم صهیونیستی در «رام‌الله»، به آنها وعده داد که کمک‌های انساندوستانه به مردم نوار غزه را 100 درصد قطع کند. عباس در این دیدار، به «زهاوا گلون» رئیس حزب صهیونیستی «میرتس» و رئیس هیئت فوق، گفت: تاکنون یک چهارم کمک‌های مالی به نوار غزه را متوقف کرده‌ایم و به زودی این کمک‌ها به طور 100 درصد قطع خواهد شد. این خوش‌خدمتی به اسرائیل حتی تعجب اعضای این هیئت صهیونیستی را هم برانگیخت!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

حوادث ایران و جهان

+++ مرد شیطان‌صفت که به شیوه خفاش شب، سوار بر خودروی سمند سفید، 9 زن و دختر را تحت عنوان مسافربرو در فاصله زمانی 40 روز در مسیر میدان آزادی تهران تا قزوین به دام انداخته و آنها را پس ازکشاندن به بیابان‌ها مورد آزار و اذیت قرار داده بود، با رأی هیأت قضایی دادگاه عالی جنایی کرج به 3 بار اعدام محکوم شد.مرد هوسران که در جریان تعقیب و گریز مأموران و با شلیک‌های پلیس زخمی و دستگیر شده بود درحالی که می‌دانست مجازات سنگینی در انتظارش است، چند روز بعد برای فرار از پنجره بیمارستان پایین پریده بود که دست و لگن‌اش شکست. وی که هنگام محاکمه با ویلچر به دادگاه منتقل شده بود در برابر شاکی‌ها منکر آزار و اذیت‌شان شد. اما پزشکی قانونی پس از بررسی‌های علمی، ادعاهای شاکی‌ها را تأیید کرد و اظهارات‌شان را مطابق با واقعیت دانست.

+++ پلیس بلاروس موفق شد هکر اهل روسیه را به جرم تولید بدافزار و اخاذی ازکاربران اینترنتی در مینسک شناسایی و دستگیر کند. این جوان ۲۱ ساله که تبعه روسیه است، در ماه ژوئن به مینسک پایتخت بلاروس سفر می‌کند و با اجاره آپارتمانی شروع به انتشار بدافزار در شبکه‌های اینترنتی بلاروس می‌کند. وی با آلوده کردن صدها رایانه‌ شخصی، لپ تاپ، تبلت و تلفن هوشمند در خاک بلاروس و سرقت اطلاعات آنان از قربانیان حمله سایبری خود، تقاضای پول برای بازگشت اطلاعات می‌کند.به گفته پلیس بلاروس این هکر با کمک دیگر اعضای گروه خود که در روسیه مستقر بودند توانست در مدت دو ماه ۶۴۹ دستگاه رایانه‌ای و تلفن همراه را مسدود کند و بیش از ۲۵ هزار دلار از قربانیان خود اخاذی کند.براساس قانون بلاروس سرقت با استفاده از فناوری کامپیوتر، خرابکاری رایانه‌ای، توسعه و استفاده از بدافزارهای مخرب ۱۵ سال حبس را برای متخلفان در پی دارد.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اصولگرایان باید حزب تشکیل دهند

محمدرضا باهنر خواستار اصلاح مواضع اصولگرایان شد. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در گفت‌وگویی ضمن استقبال تلویحی از ایده «نو اصولگرایی»، تأکید کرد اصولگرایان امروز نیازمند «ارتقا» و نه «تغییر» مواضع خود هستند. او با یادآوری شکست‌های اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس دهم شورای اسلامی و شوراها، به آسیب‌شناسی جریان متبوعش پرداخت و تأکید کرد اصولگرایان برای حصول نتیجه نیازمند ادبیات و رفتارهای جدید هستند. او با بیان اینکه «علاقه دارم که نهایتاً جریان اصولگرایی به یک ثبات مواضع دست پیدا کند».من علاقه‌مندم که دو، سه حزب قدرتمند در کشور ایجاد شود و اصولگرایی هم به ثبات رأی برسد و مواضعش را اصلاح کند، البته نه اینکه تغییر دهد بلکه آن را ارتقا ببخشد. من هم در این راه هر کاری از دستم بربیاید، انجام خواهم داد.
باهنر با بیان اینکه ادبیات اصولگرایان  یک مقدار ضعیف بوده است، ادامه داد: اگر ما بخواهیم در رفتار تمام نهادهای نظام ریز شویم، ممکن است انتقاداتی وجود داشته باشد؛ مثلاً در همین انتخابات مجلس ۱۲ هزار نفر ثبت نام کردند؛ از این تعداد ۶ هزار نفر تأیید و ۶ هزار نفر هم رد شدند. بنده با شناخت میدانی که دارم، می‌توانم بگویم از آن ۶ هزار نفری که رد شدند، ممکن است به چند صد نفرشان ظلم شده و صلاحیت‌شان به ناحق احراز نشده باشد. از آن طرف هم کسانی بودند که صلاحیت‌شان تأیید شده، اما با شناختی که دارم، صلاحیت تأیید شدن را نداشتند.
اگر خودمان را جای شورای نگهبان بگذاریم، به هر حال این شورا همه تمهیدات خود را به کار گرفت و به این نتیجه رسید. وی افزود: اگر بنده به عنوان جریان اصولگرایی شورای نگهبان را نقد کنم، ممکن است آرایم زیاد شود؛ جریانی به نام اصولگرایی هست که می‌خواهد تمام قد از همه نهادهای نظام دفاع کند؛ جریان دیگری هم هست که خودش را مسئول نمی‌داند.  
این نقطه عزیمت ما در اصولگرایی مشخص نیست؛ یعنی اینکه تا کجا می‌توانیم منتقد باشیم و تا کجا نمی‌توانیم منتقد باشیم. دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری ادامه داد: بچه‌های نظامی ما از جمله سپاه و بسیج خدمات عظیمی را به امنیت این کشور و دفاع از انقلاب داشته‌اند اما ممکن است که کارشان چهارتا نقد هم داشته باشد؛ یک عده‌ای خودشان را آزاد می‌دانند و این نقدها را می‌گویند؛ اما عده‌ای دیگر می‌گویند که ما نباید چارچوب نهادهای نظام را تضعیف کنیم. خب اینها روی افکار عمومی اثر می‌گذارد. وی تصریح کرد: فکر می‌کنم که باید دقیق‌تر و علمی‌تر به جامعه نگاه کنیم. باید مقداری جامعه‌شناسی خود را تقویت کنیم؛ البته اشکالات دیگری هم وجود دارد؛ ما حتی از نظر تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری پیشرفت‌های خوبی کردیم اما هنوز اشکالات اساسی در این مسأله داریم.
وی در پاسخ به سوالی درباره «مواضع تند» روحانی در ایام انتخابات و پس از آن نیز گفت: خود قالیباف یا میرسلیم یا حتی رئیسی بعد از انتخابات حرف هایی زدند که چندان ضروری نبود.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

آگهی های خون فروشی و فروش چشم

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آگهی هایی که در برخی کوچه ها مبنی بر خون فروشی یا چشم فروشی وجود دارد، قطعا دروغ و کلاهبرداری است، چنین پدیده هایی به هیچ وجه در کشور وجود ندارد و بیان آن شبیه جوک و فکاهی است.

محمد آقاجانی افزود: پدیده خون فروشی سالهاست در کشور منتفی شده و کنار گذاشته شده است، اهدای خون در ایران در پایگاه های سازمان انتقال خون به طور کاملا رایگان و داوطلبانه انجام می شود و سالهاست هیچ گزارشی مبنی بر خرید و فروش خون در هیچ جای کشور نداشته ایم.

وی گفت: البته همیشه احتمال کلاهبرداری و سوء استفاده افراد سودجو از عواطف مردم وجود دارد، ممکن است افراد شیادی باشند که با سوء استفاده از احساسات مردم به دنبال سودجویی باشند اما در هیچ یک از بیمارستانها و مراکز بهداشتی یا درمانی دولتی و خصوصی در کشور چنین پدیده ای وجود ندارد.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 

/ 0 نظر / 34 بازدید