رنگین کمان 28/4/96

دیدگاهها

مقام معظم رهبری :

فساد سیستمی در دوره طاغوت وجود داشت و سیستم به‌طور طبیعی فسادآور بود اما امروز، فسادهایی وجود دارد که اگرچه فسادهای بدی نیز هستند ولی فساد به صورت موردی است نه سیستمی، که البته باید با این موارد برخورد شود.

دکتر روحانی رئیس جمهور:

امام بزرگوار در حادثه ای قبل از انقلاب به نقل از یکی از یارانش فرموده بود که آدمی که می خواهد در جامعه خدمت بزرگ انجام دهد باید خود را برای فحش خوردن آماده کند. اگر کسی مهم نباشد و کارش مهم نباشد برای چه به او فحش بدهند، فحش دادن و اهانت کردن یک عده محدود و معدود به خاطر تلاش و کوشش مثمر ثمر برای کشور است. بعضی ها در سایت ها و روزنامه های خود و در مراسم 22 بهمن در خیابان های تهران به وزیر خارجه ما توهین کردند، آدم که نباید به خاطر شعار عده ای از میدان خدمت خارج شود.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس :

یکی از مشکلات کشور عدم تعادل در بودجه است، اینکه کسی بگوید برای تقویت سازمان فنی و حرفه ای باید بودجه این سازمان را افزایش داد، باید در پاسخ گفت با کدام بودجه؟، به دلیل اینکه از کل بودجه کشور 90 درصد صرف هزینه های جاری و تنها 10 درصد صرف بودجه های عمرانی می شود و نتیجه اینکه حرکت جهنده ای در کشور صورت نگرفته است، چرا که تزریق منابع عمرانی کم است. حتی منابع 10 درصد از بودجه عمرانی نیز با تبصره فراهم می شود، به دلیل اینکه بخشی از منابع از طریق فروش اوراق مشارکت تامین می شود، بنابر این مشخص می شود منابع مالی ناشی از فروش نفت و گاز و اخذ مالیات کفاف بودجه جاری کشور را نمی کند.

دکتر هاشمی وزیر بهداشت و درمان:

روال زشتی در کشور ایجاد شده که با دین، اخلاق، انصاف و در مواردی با انسانیت سازگار نیست و هر چه تشخیص می دهیم اعلام می کنیم و متاسفانه در دستگاه عدالت خانه ما برخوردی با این موارد نمی شود.‌به طور مثال هر کسی علیه من در روزنامه یا فضای مجازی مطلب می نویسد و برخورد نمی شود اگر هم منصفانه عمل کنند چند سال طول می کشد تازه من که وزیر مملکت هستم. اگر 22 بهمن و روز قدس به من ناسزا بگویند ابزاری نداریم که ثابت کنیم حالا اگر هم ثابت شد چه می شود.... این روزها صحبت از ماندن، رفتن، ‌آمدن و نیامدن است اما می توان از اعتبار و آبروی خود گذشت اما نمی توان از اعتبار و آبروی خانواده و بستگان گذشت و هر کس که می آید تنها کاری که می تواند بکند این است که خود را به مردم، انقلاب و اسلام وقف کند

آیت الله موحدی کرمانی امام‌جمعه موقت تهران:

فضای ماشین خصوصی نیست و ماشین فضای عمومی است و همه می‌بینند و باید دقت شود، چه بسا افرادی که حجاب را مراعات نمی‌کنند، آدم‌های نجیبی باشند، اما فرهنگ غلط در خانواده آنها حاکم است، به خود بیایید، والله قیامتی است و در قیامت نمی‌توانید جواب دهید. در عالم برزخ نمی‌توانید جواب دهید، اگر گفتند با این کارتان به استقلال کشور آسیب رساندید و عزت انقلاب را از بین بردید و دشمن فکر کند در ایران از انقلاب دست کشیده‌اند و بدانید جواب این ضربه‌ها را در قیامت نمی‌توانید بدهید. مادران روی دختران‌شان دقت کنند، البته باید از نیروی انتظامی تشکر کنم که نسبتا خوب عمل کرده است.

 

حجةالاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری :

امسال  660,000 واقعه ازدواج به‌صورت الکترونیک ثبت شده است که در مقایسه با سال قبل 2درصد کاهش دارد. همچنین بیش از 174 هزار واقعه طلاق در سال 95 به‌صورت الکترونیک ثبت شده که در مقایسه با سال قبل 6 درصد افزایش دارد.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

تحرکات ضد نظام

راه‌حل مشکل خاورمیانه، تغییر نظام ایران است!

«جان بولتون»، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل، به عنوان یک چهره ضد ایرانی و حامی گروهک تروریستی منافقین شناخته می‌شود. وی در جدیدترین لفاظی خود مدعی شد: «خاورمیانه تنها یک مشکل اصلی دارد که آن هم ایران است و راه حل این مشکل نیز فقط تغییر نظام این کشور است.

بولتون همچنین مدعی شد: اکنون ما رئیس جمهوری داریم که به خوبی از این تهدید آگاه است. برای نخستین بار در هشت سال گذشته، چنین رویکردی را می‌بینم و می‌توانم بگویم رئیس جمهور آمریکا به طور کامل مخالف حکومت ایران است.

بولتون در سخنرانی خود در گردهم‌آیی منافقین در پاریس نیز خواستار تغییر حکومت در ایران شد. وی در این سخنرانی گفت: دولت جدید آمریکا در حال تغییر تمام سیاست‌های پیشین است، یکی از این موارد به چگونگی برقراری ارتباط با حکومت ایران مربوط می‌شود. ترامپ قول مساعد داده است توافق هسته‌ای با ایران را لغو کند.

بولتون پیش از این حتی پیشنهاد حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران را نیز مطرح کرده بود و یکی از ضدایرانی‌ترین چهره‌های دیپلماتیک در آمریکا به حساب می‌آید.

ملاحظات :لازم به ذکر است سازمان منافقین قسمتی از عایدات خود را به حساب افرادی مانند بولتون قرار می دهد تا از او حمایت نمایند.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

هراس نتانیاهو از افزایش قدرت ایران و حزب‌الله در سوریه

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درخصوص روند روبه‌رشد قدرت ایران و حزب‌الله در سوریه هشدار داد.وی اعلام کرد به شرطی از موضوع برقراری آتش‌بس در جنوب سوریه استقبال می‌کند که این اقدام به افزایش قدرت ایران در منطقه منجر نشود.

به‌نقل از شبکه المیادین؛ نتانیاهو اظهار داشت: مواضع ما پیرامون خطوط قرمز منافع اسرائیل در مرزها ثابت است و لذا تمرکز نظامی خود را بر روی حزب‌الله و ایران ادامه می‌دهیم.

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع رژیم غاصب صهیونیستی نیز با تبعیت از اظهارات نتانیاهو گفت: اسرائیل بدون پایبندی به بندهای توافقات امنیتی در منطقه، تنها بر اساس منافع امنیتی خود عمل خواهد کرد.

اسرائیل جزئی از این توافق (آتش‌بس در جنوب سوریه) نیست، لذا ما آزادی عمل کامل خود را حفظ خواهیم کرد و هیچ قید و بندی نمی‌تواند عملکرد ارتش اسرائیل را در آن‌چه که به سوریه مربوط می‌شود، محدود کند.

ملاحظات : نتانیاهو باید بداند که این ابتدای راه است و قدرت نظام اسلامی با لطف پروردگار تا سقوط این رژیم جعلی ادامه خواهد یافت.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ایران بزرگترین چالش آمریکا در خاورمیانه است

مایک پمپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) گفت: ما در ایران، با حریفی مواجهیم که سرگرم افزودن توانمندی های خود است. برخلاف داعش و سراب خلافت آن، جمهوری اسلامی ایران، یک دولت - ملت قدرتمند است و قدرت و نفوذ آن در سال های اخیر به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، به ویژه وقتی شما به آنچه در سوریه، یمن و عراق می گذرد، می نگرید. پمپئو افزود: تهران مشخصا درپی آن است که قدرت هژمونیک منطقه باشد. و گرچه اکنون ما بر نابودی داعش تمرکز کرده ایم، ایران در بلندمدت، بزرگترین چالش ما در خاورمیانه است.

ملاحظات: کاش او نقش  آمریکا را  در به وجود آمدن تمام تروریست ها ، توضیح می داد.هر جا که مشکل وجود دارد ، آمریکا هم آنجا حضور دارد.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

اجازه نمی‌دهیم ایران در سوریه قدرت بگیرد!

آویگدور لیبرمن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در اظهاراتی مدعی شد اسرائیل به دنبالدخالت در جنگ داخلی سوریهنیست.

لیبرمن سپس نقش ایران در بحران داخلی سوریه را منفی ارزیابی کرد و مدعی شد: برای ما جای هیچ شکی وجود ندارد که اساس سیاست خارجی ایران مبتنی بر نابودی اسرائیل است و اقدامات ایران در یمن، لبنان و سوریه صرفا علیه اسرائیل بوده و به همین دلیل ما با این قضیه کنار نمی‌آییم. اسرائیل اجازه نمی‌دهد ایران در جنوب سوریه حضور داشته باشد و به تقویت مواضع خود بپردازد. این موضوع شرط مهم ما برای حل و فصل بحران در سوریه است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نسبت به گسترش حضور ایران در جنوب سوریه اظهار نگرانی کرد و آن را تهدیدی علیه اسرائیل دانست. وی در ادامه مدعی شد: ایران هم‌اکنون در تمام خاک سوریه حضور دارد، به ویژه بخش‌های جنوبی کشور. آنها گردان‌هایی نظامی علیه اسرائیل در سوریه مستقر کرده‌اند که به هیچ عنوان از سوی ما پذیرفته نیست. ما آمادگی کنار آمدن با آنها را نداریم. برای همین باید مطمئن شویم آنها (ایرانی‌ها) در هیچ جای سوریه حضور ندارند.

لیبرمن درمورد نقش نظامی حزب‌الله در سوریه مدعی شد: هدف حزب الله در سوریه فقط تبدیل سوریه به عرصه‌ای برای مقابله با اسرائیل است و آنها این قصد خود را پنهان نمی‌کنند. اطمینان دارم آژانس‌های اطلاعاتی در روسیه هم این مسئله را تایید کنند. بنابراین ما نمی توانیم به ایران و حزب الله اجازه دهیم به این هدف خود برسند.

لیبرمن در ادامه ادعایش افزود: اسرائیل قصد ندارد در اوضاع داخلی سوریه دخالت کند و هیچ چشم‌داشتی به خاک سوریه و یا کشورهای دیگر ندارد. اما معتقد هستیم دولت سوریه قانونی نیست و این کشور هیچ ثبات سیاسی ندارد. ما کاری به سوریه نداریم؛ اما اگر این کشور به یک جبهه ضد اسرائیلی دیگر تبدیل شود، قاطعانه پاسخ خواهیم داد.

ملاحظات: حضور ایران در سوریه که بنا به درخواست حکومت این کشور ضورت گرفته است ، رژیم اسراییل را به شدت آشفته نموده و مشغول رایزنی با متحدان خود برای فشار بیشتر بر ایران است که تاکنون نتیجه ای نداشته است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

محدود کردن نفوذ ایران


رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل دور ساختن ایران از سوریه را مهم‌تر از شکست گروه داعش دانست.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، «گادی ایزنکوت» در کمیته خارجی کنیست (پارلمان) اسرائیل گفت: محدود کردن نفوذ ایران و دور کردن ایران از سوریه برای اسرائیل و امنیت آن از شکست داعش مهم‌تر است.
وی ضمن متهم کردن حزب‌الله لبنان گفت: حزب‌الله لبنان در مناطق مسکونی جنوب لبنان فعالیت نظامی انجام می‌دهد و با این کار قطعنامه 1701 سازمان ملل را نقض می‌کند.
وی نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل متحد در مرز لبنان و اسرائیل (یونیفل) را به شانه خالی کردن از مقابله با نقض قطعنامه 1701 شورای امنیت سازمان ملل از سوی حزب‌الله لبنان متهم کرد و گفت: نیروهای بین‌المللی پاسدار صلح اقدامات لازم برای افشای نقض قوانین از سوی حزب‌الله را انجام نمی‌دهند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

هلاکت و زخمی شدن سه تروریست در سراوان

 

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه ‌اعلام کرد:‌ ‌ تیم تروریستی وابسته به استکبار جهانی و سرویس های جاسوسی بیگانه از داخل خاک کشور پاکستان با سلاح های منحنی زن و سبک به سمت مرزهای جمهوری اسلامی ایران در منطقه سراوان شلیک کردند.اقدام تروریست ها با عکس العمل متقابل رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه مواجه و منجربه هلاکت یک نفر از تروریست ها و زخمی شدن دو نفر دیگر از آنان شد.این گزارش با اشاره به متواری شدن مابقی تروریست ها به عمق خاک کشور پاکستان آورده است؛ در این اقدام تروریستی دو نفر از کارگران بومی که در حال کار در منطقه بودند به شهادت رسیدند.

+++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

گروه‌های تروریستی با پول نفت برخی کشورها پشتیبانی می‌شوند

سردار حسین اشتری فرمانده ناجا در نشست کالکان 2017 (بررسی سازوکارهای مبارزه با تروریسم) اظهار داشت: امروزه ترورسیم به عنوان یک چالش بزرگ است و هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی با آن مقابله کند، به همین دلیل مبارزه با تروریسم همکاری تمام کشورهای جهان را می‌طلبد.

وی افزود: پلیس و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران قادر به ردیابی تمامی تحرکات تروریسم در همه نقاط به ویژه در مرزها است و می تواند با بهره گیری از تجهیزات تمام تحرکات تروریست‌ها را رصد کند.

فرمانده ناجا افزود: البته جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم است و تاکنون 17هزار نفر به دست تروریست‌ها به شهادت رسیده اند.

سردار اشتری بیان داشت: پلیس ایران با راه‌اندازی سامانه ماین در مرزها توانسته در جهت مقابله با تروریسم، بیش از 450 گذرنامه مسروقه را شناسایی و از طریق این سامانه 16هزار پیام را با دیگر کشورها مبادله کند و 30 نفر از مجرمان را دستگیر و به کشورهای خواهان مسترد کند.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه برخی از گروه‌های تروریستی پس از فرار از کشور اقدامات تروریستی خود را از خارج از کشور پیگیری می‌کنند، به عدم برخورد با این گروه‌های تروریستی انتقاد کرد و افزود: یکی از مهمترین گروه‌های تروریستی گروه MKO موسوم به منافقین است که بیش از 12 هزار نفر مردم بی‌گناه کشور را ترور کرده و حتی دست در دست صدام حسین، مرتکب جنایات بزرگی از جمله نسل‌کشی و قتل عام 5 هزار نفر از مردم کردستان عراق شده است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

کشف دستگاه‌های جاسوسی در شمال تهران

یک منبع آگاه از کشف دستگاه‌های جاسوسی در تهران خبر داد و اظهار داشت: این تجهیزات از یک باند شناسایی و کشف شد که به صورت سازمان یافته، اقدام به فروش این تجهیزات در داخل کشور می‌کردند.به گفته این منبع آگاه بدنبال پیگیری این پرونده، ۴ نفر از عناصر اصلی این باند، شناسایی و دستگیر شدند و مشخص شد که تجهیزات کشف شده از استان‌های مرزی و به صورت قاچاق وارد کشور شده بود.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

شلیک روزانه 1600 موشک توانمندی حزب‌الله در جنگ با اسرائیل


رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد حزب‌الله امروز اصلی‌ترین تهدید برای اسرائیل است.
به گزارش شبکه المیادین با گذشت یازده سال از جنگ دوم لبنان،‌ حزب‌الله به طور کامل توانایی‌های خودرا ترمیم کرده است.
گادی آیزنکوت رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل گفت: حزب‌الله امروز اصلی‌ترین تهدید برای اسرائیل است. کانال دوم تلویزیون اسرائیل با انتشار گزارشی درباره توانایی‌های نظامی حزب‌الله تأکید کرد این مسئله که جنگ گذشته لبنان باعث بازدارندگی در برابر حزب‌الله شده، توهمی بیش نیست. حزب‌الله وقت خود را تلف نمی‌کند، بلکه به افزایش توانایی‌های خود ادامه می‌دهد.
رونی دانیل خبرنگار امور نظامی کانال دوم تلویزیون اسرائیل در این باره گفت: این باور در اسرائیل وجود دارد که جنگ قبلی باعث بازدارندگی در برابر حسن نصرالله شده، اما به طور کلی این جنگ، باعث نشد که حزب‌الله توانایی خود را افزایش ندهد. حزب‌الله که اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده برای نفوذ و رسیدن به شهرک‌ها برنامه‌ریزی می‌کند. حزب‌الله یگان‌هایی را با این هدف ایجاد کرده است. دیواری را که در اینجا احداث کردیم، تا حد کمی مانع نیرویی خواهد شد که تلاش کند از لبنان وارد یکی از شهرک‌های اسرائیلی شود.
مینی لیبرتی یکی از فرماندهان نیروهای اسرائیلی مستقر در مرز لبنان گفت: «ما حزب‌الله را به طور مستمر زیر نظر داریم زیرا یک گروه ضعیف نیست. حزب‌الله یک قدرت جدی است. در جنگ آینده، حزب‌الله می‌تواند 1600 موشک در هر روز به طرف اسرائیل شلیک کند. حزب‌الله صدها هزار موشک در اختیار دارد.»
نگران‌کننده‌ترین مسئله برای ارتش اسرائیل، تعداد موشک‌های حزب‌الله نیست، بلکه نگرانی اصلی مربوط به نوع این موشک‌ها و دقت آنهاست. زرادخانه حزب‌الله مجهز به موشک‌های هدایت‌شونده و دقیقی مانند یاخونت و فاتح 110 است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

رتبه ۱۲۳ ایران بین ۱۸۳ کشور دنیا در بروز سرطان،

ایرج حریرچی معاون‌ وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بروز سرطان در ایران میان ۱۸۳ کشور دنیا، در رده ۱۲۳ قرار دارد، گفت: گاهی استناد به منابع غیرمعتبر و یا برداشت‌های غلط از منابع درست، سبب گمراهی مردم درباره بیماری سرطان می‌شود.

او عنوان کرد: در ایران در سال 2015 میلادی، بیش از 92 هزار نفر دچار سرطان شدند که با احتساب سرطان‌های پوستی، این میزان به بیش از 100 هزار نفر می‌رسد.

حریرچی گفت: میزان ابتلا به سرطان در سال 2012 میلادی در مردان و زنان ایرانی به‌ترتیب 134 و 128 در هر صد هزار نفر بوده است درحالی که متوسط جهانی آن به‌ترتیب 205 و 165 است یعنی بروز سرطان در ایران بسیار کمتر از متوسط جهانی است.

سخنگوی وزارت بهداشت در ادامه به نقشه سازمان جهانی بهداشت که کشورها را از نظر شاخصی تحت عنوان بروز استانداردشده سنی سرطان (
ASR) به 5 دسته تقسیم کرده است، اشاره کرد و گفت: ایران در این طبقه‌بندی به‌ترتیب نزولی، در دسته 4 قرار می‌گیرد (یعنی پایین‌تر از متوسط جهانی است) و میزان بروز سرطان در ایران میان 183 کشوری که اطلاعات آنها ثبت شده است، در رده 123 قرار دارد.

وی در عین حال تأکید کرد: این بدان معنا نیست که سرطان در کشورما مثل تمام کشورهای دنیا در حال افزایش نیست، بلکه این بیماری جزو سه عامل اصلی مرگ‌ومیرها به شمار می‌رود و ما تمام اقدامات بهداشتی و درمانی خود را به کار می‌گیریم که آمار ابتلا را کاهش دهیم.

دکتر حریرچی ضمن استقبال از همراهی رسانه‌ها در ارتقای دانش عمومی، خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت، طی 4 سال گذشته تلاش زیادی کرده است تا با ارایه آمارهای درست و برگزاری پویش‌های ملی و منطقه‌ای به آگاهی عمومی در خصوص بیماری سرطان بیفزاید و از این راه در جهت پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان گام بردارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از رسانه‌ها می‌خواهیم که منطبق با واقعیات اخبار را منتشر کنند تا اطلاع‌رسانی‌ها از این طریق مثمر ثمرتر واقع شود و شاهد کاهش آمار این بیماری در کشور باشیم.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

10 سال حبس برای عامل نفوذی آمریکا

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در صد و چهاردهمین نشست خبری قوه قضائیه به صدور حکم برای یکی از عوامل نفوذی آمریکا که تابعیت آمریکایی و یکی دیگر از کشورهای خارجی را داشت، اشاره کرد و گفت: وی با نفوذ خاصی وارد ایران شده بود که با تلاش ماموران وزارت اطلاعات شناسایی و دستگیر شد. سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: محرز و مشخص شد که این فرد در جهت جمع‌آوری و بحث نفوذ وارد ایران شده است.اژه‌ای اعلام کرد: این عامل نفوذی آمریکا در دادگاه بدوی به 10 سال محکوم شده که قابل تجدید و نظرخواهی است که اگر حکم قطعی شد شاید بیشتر در مورد نفوذ وی توضیح دهم.وی خاطرنشان کرد: این فرد مستقیما از ناحیه آمریکایی‌ها هدایت می‌شد.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بیش از 55 ساعت کار در هفته برای قلب مضر است

 

متخصصان قلب و عروق در یک مطالعه جدید تاکید کردند که ساعات کاری زیاد در هفته خطر بروز مشکلات قلبی را تشدید می‌کند. بر اساس این مطالعه که در مقیاسی بزرگتر از گذشته انجام گرفته، محیط‌های کاری که فرهنگ معمول در آنها ساعات کاری زیاد در طول روز است نه تنها بر زندگی اجتماعی کارمندان تاثیر سوء دارد بلکه سلامت قلب آنها را نیز تهدید می‌کند.
در این مطالعه آشکار شد کارمندانی که در هفته بیش از ۵۵ ساعت کار می‌کنند در مقایسه با آنهایی که بین زمان کار و زندگی تعادل برقرار کرده‌اند ۴۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به شایعترین نوع آریتمی قلبی موسوم به "فیبریلاسیون دهلیزی" هستند.به نوشته گاردین، این یافته حاصل مطالعات متخصصان دپارتمان اپیدمیولوژی در کالج دانشگاه لندن روی الگوهای شغلی ۸۵ هزار و ۴۹۴ زن و مرد عمدتا میانسال از کشورهای انگلیس، دانمارک، سوئد و فنلاند است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 دستگیری 11 نفر

معاونت اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در اطلاعیه‌ای از دستگیری 11 نفر از اعضا و طرفداران شبکه انحرافی «عرفان حلقه» در نجف‌آباد توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است که با تلاش‌های شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) استان اصفهان، شبکه منحرف عرفان حلقه شناسایی و با استعانت از خداوند سبحان و تلاش‌های انجام‌گرفته با دستگیری مدرس و سرشبکه به‌ کلی متلاشی شد.این اطلاعیه با اشاره به تلاش‌های دشمنان و طرفداران واداده آن‌ها در داخل کشور برای استحاله فرهنگی، بیان کرده است: حسب فرمایشات و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در خصوص توجه به مسائل فرهنگی و خطر جدی نفوذ عناصر منحرف در باورها و عقاید جامعه، سازمان اطلاعات سپاه مقابله با ترویج‌دهندگان و فعالان عرفان‌های کاذب و نوظهور را در دستور کار خود قرار داده است.در ادامه این اطلاعیه شیوه‌های گوناگون و پیچیده این عرفان برای جذب جوانان و افراد جامعه در راستای به انحراف کشیدن عقیدتی آن‌ها مطرح و تأکید شده است که پاسداری از فرهنگ غنی ایران اسلامی جزء دستور کار ذاتی سپاه قرار دارد و به همین سبب هرگونه ایجاد انحطاط در این زمینه مورد رصد و اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار می‌گیرد.

گفتنی است ترویج‌دهندگان فرقه انحرافی و منحط عرفان حلقه با ادعاهای فرادرمانی‌، عرفان و اتصال به شبکه مثبت، عده‌ای را به سمت خود جذب و با ایجاد تشکیک در اعتقادات مذهبی آن‌ها به درآمد هنگفتی از این راه‌ دست پیدا کرده‌اند.

/ 0 نظر / 36 بازدید