رنگین کمان 3 /5 / 96

تحرکات ضد نظام

  خنثی‌ سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در ایران

وزیر اطلاعات از خنثی‌ سازی بیش از ۱۲۰ عملیات تروریستی در چند سال اخیر در کشور خبرداد.

سید محمود علوی در مسجد امام علی (ع) شهرک کارشناسان اردبیل گفت: با نقش بر آب شدن تمامی نقشه‌های شوم دشمنان، همه عاملان این ترور‌های ناموفق دستگیر شده و یا به هلاکت رسیده اند.

وی با بیان اینکه به فضل الهی امروز هیچ گونه ناامنی در هیچ نقطه از کشور وجود ندارد، اضافه کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) امروز چشم بینا و گوش شنوای ملت است و به هیچ قدرتی اجازه نفوذ در کشور و ایجاد خرابکاری نمیدهد.

علوی حادثه اخیر تروریستی مجلس و حرم امام (ره) را یاد آورشده و افزود: هر ۵ تن عامل تروریستی با اینکه در ساعات اولیه کشته شدند، ولی در عرض ۲ روز تمامی عوامل همکار مستقیم و غیر مستقیم دستگیر و ریشه‌های این اقدام بزدلانه شناسایی شد.

وزیر اطلاعات همچنین با اشاره به بهت و درماندگی کشور‌های دنیا از اقدامات سریع و تاکتیکی سیستم اطلاعاتی و امنیتی ایران گفت: وزارت اطلاعات افتخار این را دارد که در کنار نیرو‌های نظامی و انتظامی علاوه بر تامین آرامش، امنیت این مرزو بوم را به نحو احسن حفظ کند.

+++++++++++++++++++

محل دپوی مواد منفجره تروریست‌ها در کرمانشاه تخریب شد

خانه تیمی تروریستی که گفته می شود مرتبط با عوامل حوادث تروریستی حرم امام (ره) و مجلس شورای اسلامی بوده است در یکی از روستاهای مرزی کرمانشاه تخریب شد.

 

رد پای عوامل حوادث تروریستی منطقه در یکی از روستاهای استان کرمانشاه که باعث به دست آمدن اطلاعات موثری از تحرکات تروریستها گردید، شناسایی شد.

وی افزود: با بررسی و تلاش سربازان گمنام امام عصر (عج) در همین راستا خانه تیمی محل اختفای مرتبط با عوامل تروریستی تکفیری با کمک مردم منطقه شناسایی و با دستور قضایی تخریب شد.

این منبع آگاه همچنین تصریح کرد: امکانات و اسناد موجود در محل ضبط شده است. این خانه تیمی برای جمع آوری و دپوی مواد منفجره تروریستها استفاده می شد.

شواهد از ارتباط این محل تخریب شده با حوادث تروریستی چند ماه گذشته در پایتخت حکایت دارد

+++++++++++++++++++

خوش رقصی کویت برای صهیونیستها با اخراج 15دیپلمات ایرانی

دولت کویت در اقدامی خصمانه سطح روابط خود با تهران را کاهش داده ، 15 دیپلمات ایرانی را اخراج و دفتر رایزنی فرهنگی کشورمان در کویت را بست. وزارت خارجه کویت پس از فراخواندن سفیر ایران، تصمیم این کشور برای کاستن از تعداد دیپلمات‌های ایرانی در این کشور را به وی ابلاغ کرد.
چندی است که حکایت سرسپردگی برخی سران کشورهای مرتجع منطقه به صهیونیست‌ها از پرده برون افتاده و گاه حتی آنها به صراحت به این موضوع اشاره کرده‌اند. این موضوع اگرچه چیز جدیدی نیست و بیشتر خاندان‌های حاکم در این کشورها با نقشه‌های شوم استعمارگران به قدرت گماشته شده‌اند تا به اربابان خویش خدمت کنند اما واهمه آنها از روند رو به افزایش قدرت کشورمان باعث شده تا آنها بی‌پرده به اهداف شوم خود که مقابله با ایران است اشاره کنند.
دولت کویت این اقدام را به بهانه پرونده «گروهک العبدلی» انجام داده است؛ پرونده‌ای که کویت در آن ایران را به ارتباط با عناصر این گروهک متهم می‌کند.
بر اساس این گزارش، کویت از سفارت ایران درخواست کرده تعداد کارمندانش را از 19 نفر به 4 نفر کاهش دهد.

+++++++++++++++++++

۸ نفر از اعضای فرقه شیطانی حلقه در تور اطلاعاتی سپاه  

به گزارش روابط عمومی سپاه صاحب الزمان (عج)؛ اطلاعات سپاه صاحب‌الزمان(عج) استان اصفهان در اطلاعیه‌ای از دستگیری 8 نفر از اعضا و طرفداران شبکه انحرافی «عرفان حلقه» در شاهین شهر توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد.در این اطلاعیه آمده: با تلاش‌های شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان (عج) استان اصفهان، شبکه منحرف وشیطانی عرفان حلقه شناسایی و با استعانت از خداوند سبحان و تلاش‌های انجام‌گرفته هشت نفر از اعضای این فرقه انحرافی به همراه سرحلقه آنها در تور اطلاعاتی سربازان گمنام معاونت اطلاعات سپاه قرار گرفتند.در ادامه این اطلاعیه بر شیوه‌های گوناگون و پیچیده این فرقه انحرافی برای جذب جوانان و افراد ساده لوح جامعه با هدف به انحراف کشیدن اعتقادات و شیادی از آنها تاکید شده است.این بیانیه خاطر نشان می کند: پاسداری از فرهنگ غنی ایران اسلامی و اسلام ناب جزء دستورکار ذاتی سپاه قرار دارد و به همین سبب هرگونه ایجاد انحراف در این زمینه مورد رصد و اشراف سربازان گمنام امام زمان (عج) قرار می‌گیرد.یکی از دستگیرشدگان در این عملیات، عنصر اصلی پخش کتاب ها و جزوات عرفان حلقه در استان اصفهان و از سرشبکه های اصلی این فرقه انحرافی در کشور بوده که در تجمعات اعتراضی این فرقه حضور داشته و مورد رصد نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده است.

+++++++++++++++++++


آمریکا در عراق به نفوذ و محبوبیت ایران باخت
نیویورک تایمز نوشت: ایران قدرت مسلط در عراق است و آمریکا، عراق را تحویل ایران داده است.
این روزنامه در تحلیلی مبسوط نوشت: ایران؛ امروز قدرت با نفوذ در عراق است و این را آمریکا 14 سال پیش با سرنگون کردن «صدام حسین»، به تهران هدیه کرد. ردپای ایران درعراق را در همه جا می‌توان یافت؛ از انواع اقلام و کالاهای موجود در فروشگاه‌ها تا برنامه‌های رادیو و تلویزیون که تماماً جانبدارانه متمایل به ایران است. حتی مصالح ساختمانی و همه از ایران می‌آیند. اما اینها حتی نیمی از حضور قوی ایران در عراق هم نیست.
در گوشه گوشه خاک عراق، شبه نظامیان همسو با ایران سخت مشغول کارند تا یک کریدور از تهران تا سوریه و لبنان بکشند و از این دالان زمینی مرد جنگی و اسلحه به سوریه و لبنان بفرستند.
14 سال قبل که آمریکا به عراق یورش برد تا «صدام حسین» را از قدرت بردارد؛ این تهاجم نظامی بسیار برای آمریکا گران تمام شد و خون و پول زیادی از آمریکاییان را طلبید. حدود 4500 آمریکایی کشته شدند و این نبرد افزون بر 1 میلیارد دلار آمریکا را بلعید.
رژیم عراق دشمن دیروز ایران بود؛ دشمنی که در دهه 1980 ایران با آن درگیر جنگی خونین شده بود و در یک معرکه هولناک علیه ایران از سلاح شیمیایی استفاده کرده بود که به گواه تاریخ‌دانان پیش از آن فقط در جنگ جهانی اول از این چنین سلاحی استفاده شده بود.
 ایران مسابقه را برد و آمریکا باخت
از آن مهم‌تر؛ عراق امروز کشوری است که ایران از آنجا کوریدوری را از تهران تا مدیترانه کشیده است و از آنجا این دالان را بطور مؤثر اداره می‌کند.
«هشیار زیباری» وزیر خارجه سابق عراق که به اتهام اینکه با آمریکا ارتباط دارد از سمتش برکنار شد. درباره ایران می‌گوید: «ایران قدرت مسلط بر عراق است. ایران قدرت برتر حاکم بر عراق است.»
ایران با امتزاج قدرت نرم و قدرت سخت؛ نفوذش را در لبنان، سوریه، یمن و افغانستان و هر کجای دیگر در منطقه که توانسته بسط داده است.
عراق؛ معمای غامض و شکست سیاست خارجی سه دولت اخیر آمریکا بوده است. نقش ایران درعراق بسیار عمیق است. ایران پیوندهای گسترده مذهبی با عراق و با شبکه‌ای از متحدان بومی‌اش برقرار کرده است.
ایران می‌تواند با استفاده از کوریدور نفوذی که بدست شبه نظامیان تحت امرش ساخته است سلاح و تدارکات برای سوریه و لبنان و حزب‌الله استفاده کند.
در سال 2009 که آمریکا شروع کرد به تدریج سربازانش را از عراق خارج کند؛ بعضی از دیپلماتهای آمریکایی در عراق تصور می‌کردند که زمینه‌های نفوذایران در عراق هم از بین رفته است و این مطلب را در پیام‌هایشان به واشنگتن ابراز می‌کردند.
اما نامه‌های بعدی به واشنگتن که دیدگاه مقامات عراقی بود و در «ویکی‌لیکس» هم افشاگری شد حکایت می‌کرد «اگر آمریکا از عراق برود؛ ایران جای خالی آن را پر خواهد کرد.»
«رایان کروکر» سفیر آمریکا در سالهای 2007 تا 2009 در عراق هم گفته است که اگر آمریکا بعد از شکست داعش عراق را ترک کند؛ این یعنی سپردن زمام کار به دست ایران برای آنکه آزادانه هر کار دلش خواست در عراق انجام دهد.»
دولت ترامپ علامت داده که از نزدیک اوضاع عراق را زیر نظر خواهد داشت تا از این طریق جلوی ایران را بگیرد. اما آیا برای این کار خیلی دیر نیست؟ «سامی العسکری» سیاستمدارعراقی که روابط خوبی هم با ایرانی‌ها و هم با آمریکایی‌ها دارد می‌گوید: «ایران ابداً تصمیم ندارد ساکت بنشیند و دست به کاری نزند. آنها ابزار زیادی دم دستشان است. واضح‌تر بگویم. آمریکا کار زیادی از دستش ساخته نیست.»

 

 

+++++++++++++++++++

تغییر رژیم در ایران جواب نمی‌دهد مقامات ایران را ترور کنید!


پایگاه اینترنتی نشریه «فارین افرز»(ارگان شورای روابط خارجی آمریکا) در گزارشی نوشت: «ماموریت دولت آمریکا اکنون مطالعه راه‌هایی است که ما می‌توانیم از طریق آن، از بحران‌های فزاینده ایران امتیاز بگیریم، تا یکی از سرسخت‌ترین دشمنان آمریکا را (از قدرت) کنار بزنیم».
در ادامه گزارش آمده است: پس از انقلاب ایران در سال ۱۹۷۹، جمهوری اسلامی یک چالش استراتژیک برای ایالات متحده بود. برای مواجهه با اقدامات ایران، از نقض حقوق بشر تا برنامه هسته‌ای، شماری از کارشناسان و متخصصان امر، واشنگتن را به اعمال فشار بیشتر بر رژیم سوق داده‌اند. ولی به طور معمول، پیشنهادات آن‌ها نقص‌های اساسی دارد. برای مثال، برخی معتقدند که حملات هوایی می‌تواند فعالیت‌های هسته‌ای ایران را متوقف کند. ولی این دسته، نمی‌توانند راهبردی واقعی برای بعد از این حملات ترسیم کنند و به قدر کفایت پیچیدگی‌های مسئله را ترسیم نمی‌کنند. برخی بر تغییر رژیم به عنوان تنها راه برای توقف سوءرفتارهای ایران، یک بار برای همیشه، تاکید می‌کنند، ولی قادر به ارایه ابزارهای لازم برای رسیدن به آن نقطه و پایدار نگه داشتن نتایج آن نیستند.
فارین افرز افزود: تاریخچه طولانی تغییر رژیم توسط ایالات متحده نشان می‌دهد که کمابیش دو شیوه برای تحقق هدف (براندازی) در ایران وجود دارد: پشتیبانی از جناحی در ایران که موضع دوستانه‌تری نسبت به آمریکا دارد. یا تهاجم نظامی به آن برای تغییر ساختار سیاسی. گرچه، حتی اگر فرض کنیم که تغییر رژیم در جهت منافع ایالات متحده است، هیچ کدام از این استراتژی‌ها به غایت مورد نظر واشنگتن ختم نمی‌شود.
ارگان شورای روابط خارجی آمریکا در ادامه تصریح کرد: به لحاظ نظری، سه گزینه می‌تواند مورد حمایت آمریکا در ایران باشد: نخست، سازمان مجاهدین خلق(منافقین)، دومین گزینه می‌تواند جنبش سبز باشد، در آخر نیز ایالات متحده می‌تواند از سلطنت‌طلب‌هایی حمایت کند که بعد از انقلاب از کشور فرار کردند. پسر آخرین شاه ایران، رضا پهلوی، اکنون ساکن آمریکاست و دست‌کم روی کاغذ می‌تواند برای طلب تاج و تخت به ایران بازگردد.
به گزارش مشرق، فارین افرز تصریح کرد: همه این گروه‌ها از فقدان سرمایه سیاسی و پشتیبانی عمومی یا اراده برای همکاری با ایالات متحده جهت سرنگونی رژیم رنج می‌برند. در نتیجه، گزینه دیگری که ارزش بررسی دارد، عملیات مخفی برای حذف چهره‌های کلیدی رژیم است. برای مثال، جامعه اطلاعاتی آمریکا می‌تواند مسئولیت ترور [مقامات] یا فرماندهان سپاه را بر عهده بگیرد. با این حال، این هم مسایل واشنگتن با تهران را حل نخواهد کرد.

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

نقش آموزش در پیشگیری از دیابت

فرشاد فرزادفر گفت: دیابت یک بیماری است که اگر بخواهیم بار خودش را به‌عنوان بیماری منجر به مرگ در نظر بگیریم شاید حدود 7هزار مورد مرگ‌ومیر به علت مستقیم دیابت در کشور داشته‌باشیم.

وی افزود: اما وقتی آن را به عنوان یک ریزفاکتور اعم از بیماری‌های ناشی از نارسایی کلیه و ... در نظرگیریم؛ حدوداً 135هزار مورد مرگ‌ومیر را به خود اختصاص می‌دهد که یعنی  10 درصد از مرگ‌ومیرهای کشور در رده‌های جنسی و سنی مختلف به دیابت برمی‌گردد.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: پراکندگی استانی دیابت هم موضوع دیگری است که شاهد آن هستیم. تمرکز بیماری دیابت بیشتر در تهران، سمنان، یزد، اصفهان و فارس و بخشی از گیلان و مازندران و گلستان است.  فرزادفر اضافه کرد: به نظر می‌رسد که هر چقدر به جنوب شرقی، غرب و شرق کشور می‌رویم بار دیابت کمتر می‌شود و به سمت مرکز کشور شاهد رشد آن هستیم. از نظر سنی نیز هرچه که رده سنی 25 سال به بالاتر می‌رویم آمار دیابت بیشتر می‌شود و تقریباً در گروه سنی 55 سال به بالا حدود 45 درصد درگیر این بیماری‌اند.

وی عنوان کرد: طبق تازه‌ترین آمار عدد دقیقی که داریم  11.8 درصد جمعیت بالای 25 سال کشور بیمار دچار دیابت هستند که عدد بالایی است و به لحاظ جنسیتی هم به نظر می‌رسد که خانم‌ها بیشتر در معرض خطر باشند.  از نظر اقتصادی به نظر می‌رسد که نزدیک به 9.5 درصد از کل هزینه‌های سلامت کشور صرف بیماری دیابت می‌شود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: این منهای بار غیرمستقیم دیابت است که شامل مجموع هزینه‌های بیماری‌های ناشی از دیابت می‌شود. این رقم تقریباً مشابه سایر کشورهای دنیا است البته باید در نظر بگیریم که بر فرض وقتی می‌گوییم 10 درصد هزینه‌های ناشی از دیابت در آمریکا، داریم درباره 10 درصد از حدود 3هزار میلیارد دلار حرف می‌زنیم که این رقم با توجه به بودجه و توان اقتصادی هر کشوری رقمی متفاوت است.

فرزادفر افزود: عوامل تأثیر‌گذار در رشد دیابت شامل افزایش وزن، مصرف کربوهیدرات و شیرینی‌جات و نداشتن تحرک و فعالیت فیزیکی کافی است  که در کشور ما حدود 75 درصد افراد فعالیت کافی بدنی برای برخورداری از سلامت را ندارند؛ لذا ‌آموزش برای پیشگیری امری بسیار حائز اهمیت است.

 وی درباره هزینه‌های بستری  دیابت گفت: اکنون شاید در کشورهایی مثل انگلستان کمتر بیماری باشد که بابت دیابت بستری شود و هزینه‌ای از این بابت ایجاد کند. در واقع دیابت به عنوان یک بیماری سرپایی تعریف شده‌است مگر در مورد زخم‌های دیابتی که آن هم با توجه به پیشرفت‌ها و تکنیک‌های جدید رو به سوی بهبود دارد و عوارض ناشی از عدم کنترل دیابت که آن هم قابل آموزش و پیشگیری است.

رئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های غیرواگیر پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی تهران خاطرنشان کرد: در کشور ما به‌دلیل سطح پایین آگاهی شاید موارد بستری هم وجود داشته‌باشند و اگر  بیماران،‌ آموزش صحیح ببینند چنین مواردی را کمتر شاهد خواهیم بود. امیدوارم که ما هم به این سمت برویم که بستری ناشی از بیماری دیابت نداشته‌باشیم. هرچه ما در زمینه کنترل دیابت بیشتر کار کنیم هزینه‌های ناشی از آن کمتر خواهدشد.

*آموزش مهم‌ترین عامل در کاهش هزینه‌های دیابت

وی گفت: چیدن نظام سلامت مهم‌ترین عنصر تعیین‌کننده برای سهم هزینه بیمار و دولت از این موضوع است و راه‌هایی هستند که باید آزمود تا بیماران هم هزینه‌ای کمتری را بابت این بیماری متقبل شوند.

فرزادفر در پایان یادآور شد: هر چقدر که آموزش را بیشتر کنیم هزینه‌ای که بابت این بیماری به مردم و دولت تحمیل می‌شود پایین‌تر آورده‌ایم و این باعث می‌شود که هزینه‌های ناشی از این بیماری کاهش یابد. در کنار آموزش صحیح، طرح تحول سلامت هم قدمی است که دولت در این راستا برداشته‌است و برای بیماران موقعیت خوبی در کاهش هزینه‌های ناشی از بیماری است.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

خشونت و آزار جنسی علیه ۵۴۷ پسر بچه

یک هفته نامه آلمانی با استناد به تحقیقات یک وکیل آلمانی از خشونت و آزاد جنسی علیه ۵۴۷ کودک آوازه خوان در گروه کر کلیسای جامع کاتولیک این کشور خبر داد.

 هفته نامه "اشترن"، حداقل 547 پسر بچه که آوازه خوان گروه کر کلیسای جامع کاتولیک آلمان بودند مورد آزار و خشونت جنسی قرار گرفته اند.

این هفته نامه آلمانی این خبر را با استناد به گزارش نهایی درباره رسوایی جنسی در این گروه کر مشهور جهانی که امروز سه شنبه ارائه شده است منتشر کرد.

"اولریش وبر" از وکلای آلمانی که در این باره روشنگری کرده است در این باره گفته است که بخصوص در مهد کودک ها و دبیرستان های وابیته به این کلیسای جامع خشونت علیه دانش آوزان وجود دارد. افراد آسیب دیده از این خشونتها دوران مدرسه خود را به عنوان زندان، جهنم و اردوگاه متمرکز مشخص می کنند.

 

به گفته وبر 49 نفر در ارتباط با این اقدامات خشونت آمیز شناسایی شده اند.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

80 درصد کارتن خواب‌ها معتاد هستند مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه 80 درصد کارتن‌خواب‌ها معتاد هستند، گفت:٢٠ درصد از کارتن‌خوابی‌ها به دلیل مشکلات اقتصادی، ورشکستگی و یا شکست های عشقی است.

 

رضا قدیمی مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: با توجه به اینکه تعداد کودکان متکدی که توسط خانواده‌های خود مجبور به تکدی‌گری می‌شوند در کلانشهر تهران زیاد است، نیروهای سازمان خدمات اجتماعی شهرداری با همکاری مددکاران سازمان بهزیستی به محل‌ زندگی این کودکان مراجعه می‌کنند و تذکرات لازم را به خانواده‌های آنان می‌دهند و در صورت پافشاری خانواده‌ها برای تکدی گری فرزندانشان،این کودکان توسط مأموران گشت به مراکز یاسر انتقال می‌یابند.وی با اشاره به اینکه مهم ترین ویژگی و هدف این اقدام برخورد با کودکان متکدی است که تحت استثمار هستند، افزود: در این راستا تلاش می‌شود تا با کودکان متکدی به گونه‌ای مناسب رفتار شود و به شخصیت آنان خللی وارد نشود.قدیمی با اشاره به طرح شاخ گل بریده، تصریح کرد: پس از ارایه آموزش‌های لازم به شبه متکدیان بر سر چهارراه‌ها، گل‌های مرغوب با برچسب قیمت در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا به جای تکدی‌گری به گل فروشی بپردازند.

مدیر عامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه ٨٠ درصد کارتن خواب‌ها معتاد هستند،اضافه کرد: این افراد بر اثر گرایش به اعتیاد، کارتن خواب شده اند، همچنین ٢٠ درصد دیگر آن‌ها بر اثر عواملی از جمله مشکلات اقتصادی، ورشکستی و یا شکست عشقی به سوی کارتن خوابی سوق پیدا کرده‌اند.

قدیمی گفت: معتادان متجاهر بعد از انتقال به سامان سراها و مراکز ترک اعتیاد و پس از بهبود و ترک اعتیادخود به مراکز بهاران منتقل می‌شوند و البته یکی از مشکلات ما عدم پذیرش خانواده های این افراد پس از بهبودی است که بر این اساس جلسات مددکاری متعددی برای خانواده‌های آنان برگزار می‌شود.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

/ 0 نظر / 42 بازدید