رنگین کمان 9/12/93

 

کشف۹۳درصد پرونده‌های پلیس فتا

 

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم ، فرمانده نیروی انتظامی کشور گفت: یکی از دستاوردهای پلیس فتا کشف ۹۳درصد پرونده‌هایی است که در این پلیس باز شده است که این میزان در دنیا بی‌نظیر است و نماینده اینترپل در زمینه سایبری به آن اعتراف کرده است.وی با اشاره به اینکه تصور همه از اشراف اطلاعاتی نقض حریم خصوصی مردم است،‌گفت: اشراف اطلاعاتی ناجا حفاظت از داشته‌های مردم و برای جلوگیری از اقدامات تبهکاران و قاچاقچیان است که مفهوم آن در کنترل قرار دادن مردم نیست.فرمانده ناجا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مقدار از این پرونده‌ها به نفع مردم بوده است،‌ گفت: بالای 90 درصد پرونده‌های ما مربوط به کلاهبرداری بوده که یا مالی و یا با هدف مالی صورت می‌گرفته به عنوان مثال عکس‌های شخصی مردم را با نیت باج‌خواهی سرقت می‌کردند که قریب اتفاق این پرونده‌ها به نفع مردم بوده است.

 

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

قصاص یک حق دینی است

 

رئیس قوه قضائیه با تأکید بر اینکه دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی، کارنامه درخشانی دارد گفت:‌ در بحث رسیدگی به این پرونده، هم از داخل و هم از خارج فشارهای زیادی روی قوه بود.

 

وی ادامه داد: در بحث قصاص که حقی است که در قرآن آمده با آن هم مخالفت می‌کنند البته اگر بخواهند بگویند قبول ندارند با مسلمانان روبه‌رو می‌شوند به همین جهت به سراغ دستگاه قضایی می‌آیند.رئیس قوه قضائیه، قصاص را یک حق دینی عنوان کرد و گفت: حالا مدام به دنبال تشکیل کمپین ضد اعدام هستند اگر اهل دقت باشیم بسیاری از هجمه‌ها علیه قوه قضائیه به همین دلیل است. ما قریب 15 میلیون پرونده داریم و این بار بسیار سنگین را قضات و کارکنان دستگاه قضایی به دوش می‌کشند که بدون منافع مادی کار می‌کنند و باید از آنها تشکر کنم.آملی لاریجانی در ادامه تصریح کرد: برخی سخن‌ها در باب قضات و دستگاه قضایی گفته می‌شود که ظلم است؛ ممکن است یک قاضی در یک جایی رشوه بگیرد، اما عده‌ای این موضوع را تعمیم می‌دهند و می‌گویند همه در دستگاه قضایی رشوه می‌گیرند که این موضوع غلط است.

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

اعتراف شرم آور خاخام آمریکایی

 

یک خاخام مشهور آمریکایی به 52 مورد فیلمبرداری از زنان برهنه در حمام

 

کنیسه‌اش اقرار کرد و گناهکار شناخته شد

 


دادستان این پرونده می‌گوید «بری فرویندل»، 63 ساله، خاخام کنیسه یهودیان ارتدکس در شهر واشنگتن احتمالا از 150 زن برهنه فیلم گرفته اما این خاخام به 52 مورد آن اعتراف کرده است.به نوشته بی‌بی‌سی، فرویندل تا پیش از آنکه در اکتبر 2014 بازداشت شود برای 25 سال خاخام کنیسه «کشر» اسرائیل در محله اعیان‌نشین جورج‌تاون در واشنگتن بود.این خاخام یهودی پس از آن بازداشت شد که یکی از افراد مسئول بخش حمام کنیسه، دوربین مخفی جاسازی شده را در این محل پیدا کرد.در پی این کشف، آقای فرویندل از عضویت در کنیسه اخراج شد. از جمله اعضای مشهور عضو این کنیسه، «جک‌لو» وزیر خزانه‌داری آمریکا و جو لیبرمن سناتور پیشین هستند.اسناد دادگاه نشان می‌دهد که فرویندل ابزار فیلمبرداری را در ساعت دیجیتالی مخفی کرده بود که در محوطه تعویض لباس و استحمام قرار داشت.او ابتدا به 6 موردچشم‌چرانی متهم شد اما بازرسی از محل سکونتش، افشای فیلم‌هایی دیگر را در پی داشت که بر ابزار دیجیتال ذخیره شده بود.

 

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

گردش مالی قاچاق مواد مخدر سالانه 20 هزار میلیارد تومان است

 

عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور با اشاره به گردش سالانه ۲۰هزار میلیارد تومان به دنبال قاچاق مواد مخدر تاکید کرد:

 

بزرگترین دغدغه مردم بحث اعتیاد و مواد مخدر و گرچه آمار یک و نیم میلیون نفری معتادان کشور تنها یک و نیم درصد از جمعیت ایران را شامل می‌شود، ولی اثرات آن باعث شده تا اعتیاد رتبه اول نگرانی‌های مردم را به خود اختصاص دهد
وی سرقت، طلاق، شرارت و بسیاری از جرم‌های دیگر را مرتبط با موضوع  اعتیاد دانست و افزود: درحال حاضر بیش از ۴۵ درصد زندانیان کشور مرتبط با مواد مخدر هستند و چهل درصد از سرقت‌ها به دنبال موضوع اعتیاد در کشور رخ می‌دهد. رحمانی فضلی با اشاره به گردش مالی قاچاق مواد مخدر در کشور گفت: سالانه در حوزه مصرف مواد مخدر در کشورمان ۱۰ هزار میلیارد تومان پول به گردش درمی‌آید و معادل این گردش مالی نیز در ترانزیت مواد مخدر رخ می‌دهد. از این رو گردش مالی سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان در مواد مخدر معادل دو سوم بودجه عمرانی کشور است

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

هشدار درباره قرص های مرگ

 

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: 152نفر در استان 

تهران از فروردین تا آذر سال‌جاری(1393) بر اثر مسمومیت با قرص

برنج جان خود را از دست داده‌اند. آلومینیوم فسفاد که از آن

برای ضد عفونی کردن و جلوگیری از آفت زدگی غلاتی چون برنج

استفاده می شود، به نامهای تجاری مختلفی همچون «کوئیک 

فوس»(Quickphos) و «سلفوس»(Celphos)، در ایران به نام قرص

برنج  مشهور است. این قرص ظرف مدت سه تا

 

چهار ساعت سیستم تنفسی و قلب را دچار اختلال کرده و فرد 

 

در اثر مرگی دردناک جان میبازد.

 

 

 

 

 

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

داعشی‌ها به جان هم افتادند

 

اختلاف میان شبه نظامیان تروریست‌های داعش بر سر مجازات سیگاری‌ها در منطقه «حویجه» وابسته به استان کرکوک در شمال عراق، به کشته شدن 12 تن از آنها انجامید

 
شاهدان عینی گزارش داده‌اند تروریست‌های داعش شماری از سیگاری‌ها را دستگیر و آنها را شلاق زده‌اند
همچنین شماری از کسانی که پیشتر به خاطر سیگار کشیدن اخطار گرفته بودند با مجازات قطع انگشتان دست مواجه بودند
این خبرگزاری در ادامه افزود: شماری از نیروهای این گروه با مجازات قطع انگشتان دست مخالفت کردند و آن را خلاف شرع دانستند که این اعتراض به درگیری مسلحانه میان شبه نظامیان و کشته شدن دستکم 12 تن از آنها منجر شد
داعش مصرف سیگار و تنباکو را حرام اعلام کرده است
تروریست‌های داعشی در حالی سیگار کشیدن را به دلیل ضرر رساندن به بدن برای مردم حرام اعلام کرده‌اند که خود آنها روزانه و به بهانه‌های مختلف در حال کشتار مردم هستند در اقدامی دیگر داعش اقدام به انهدام تمامی مجسمه ها و کتاب های موجود در موصل نمود.
این خبرگزاری در پایان افزود: پیش از این گزارش شده بود یکی از فرماندهان این گروه تروریستی در سوریه به دلیل کشیدن سیگار سر بریده شده است

 

سازمان ملل متحد، در گزارشی موارد نقض حقوق بشر توسط گروه تروریستی داعش در عراق را برشمرده و آن را حیرت‌آور خوانده است. این گزارش می‌گوید قربانیان داعش عبارتند از اعضاء جوامع متنوع قومی و مذهبی که شامل ترکمن‌ها، شبک‌ها، مسیحی‌‌ها، ایزدی‌ها، صابئین، کاکانی‌ها، کردهای فیلی و شیعیان عرب می‌شوند. سازمان ملل این کشتارها را سازمان یافته و عامدانه می‌داند و اضافه می‌کند داعش،‌ حتی پزشکان، رهبران مذهبی، روزنامه‌نگاران،‌ رهبران انجمن‌های زنان و رهبران سیاسی را که مظنون به عدم همکاری با این گروه تروریستی باشند به قتل می‌رساند.

 

گروه تروریستی داعش اقدام به تخریب قبور شماری از بزرگان و علمای شیعه در استان دیاله(دیالی) در شرق عراق کرده است. در تصاویری که داعش منتشر کرده یکی از این مزارهای تخریب شده مرقد محمد بن موسی‌الکاظم(ع) است که تکفیری‌ها پس از ورود به این مکان مقدس با جاسازی کردن بمب آن را منفجر و با خاک یکسان کردند. داعشی‌ها برای تخریب قبور از بخش امور حسبیه (مسئولین رسیدگی به امور دینی) که تفکری برگرفته از وهابیون دارند دستور می‌گیرند و در اجرای این دستورات از مواد منفجره و بولدوزر استفاده می‌کنند. تروریست‌های داعش در بیانیه‌ای ضمن اعلام افتخار به تخریب مزار فرزند امام کاظم(ع) این جنایت فجیع را منت خدا بر خود دانستند. مساجد و حسینیه‌های دیگر که جزو موقوفات شیعه هستند نیز توسط این گروه تروریستی منهدم شده‌اند اما تعداد دقیق آن‌ها مشخص نشده است.

 

 

 

 

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

شیعه ای که لندن مدافع آن می شود!

آیت‌الله محسن اراکی، دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در نشست «بررسی و شناخت جریان‌های افراطی شیعه و سنی» که در مدرسه علمیه مهدی موعود قم برگزار شد، به افشاگری بخشی از پشت پرده فعالیت‌های تفرقه برانگیز پرداخت که قسمت هایی از آن بیان می شود:
عده ای می‌گویند شما به این انقلابی‌ها نگاه نکنید، اینها که شیعه نیستند، اگر تو شیعه حسینی هستی باید قمه بزنی، چه چیزی است که تنها سینه می‌زنی و گریه می‌کنی؟ شیعه باید خون بدهد، حتی خودت که قمه می‌زنی باید کودک شیرخوار را بیاوری و قمه بزنی، همسر خود را باید به قمه زنی تشویق کنی.
وی افزود: می‌گویند وقتی هم قمه می‌زنی باید در لندن بزنی که همه افراد دنیا ببینند، بنده وقتی در آنجا بودم می‌گفتند که سخنران حسینیه شیرازی‌ها در شب عاشورا بالای منبر رفته و گفته است «مردم مژده بدهید، امروز یک مسیحی انگلیسی مسلمان و شیعه شده است و همین امروز گفته است که می‌خواهد با شما قمه بزند»، بنده گفتم این حتما عنصر جاسوسی
mi6 انگلیس است.
مگر اهل‌بیت(ع) و مراجع تقلید قمه می‌زدند که برخی این کار را ملاک شیعه بودن می‌دانند
آیت‌الله اراکی تاکید کرد: قمه زنی را آمریکایی‌‌ها و انگلیسی‌ها بسیار ترویج می‌کنند و هر کتابی درباره شیعه بنویسند علامت و نماد شیعه‌گرایی را قمه زنی قرار می‌دهند، حتی در کتاب دینی رسمی خود که در مدارس آنها برای دبیرستانی‌ها بیان می‌شود در بخش تشیع تمام عکس‌ها را افراد قمه زن قرار می‌دهند.
وی ادامه داد: می‌گویند که شیعه این است و شیعه‌ای که قمه نزند شیعه نیست، یعنی تمام شیعه‌های که در طول تاریخ بوده‌اند شیعه نیستند ولی تنها شما شیعه هستید، حتی غالب این قمه زن‌ها از نظر تدین دیدگاه‌های خاصی دارند، و به آنها می‌گویند که فرد با قمه زنی به بهشت می‌رود.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: این‌ها می‌گویند شعائر حسینی تنها قمه زنی است، یعنی هیچ چیز دیگری نیست؟، مگر اهل‌بیت(ع) ما، آقای بروجردی، شیخ انصاری، مراجع ما قمه زدند، مگر این‌ها متدین نبودند و نیستند؟ ما خودمان عزاداری و تعظیم شعائر حسنیی را از ائمه اطهار(ع) و مراجع تقلید یاد گرفتیم.
وی تصریح کرد: حتی می‌گویند قمه زنی کافی نیست و تا لعن بر مقدسات اهل سنت نفرستید شیعه نیستید، البته برای ما مقدس نیستند و نسبت به آنها انتقاد داریم ولی ما مجاز نیستیم آنها را مورد توهین، سب و لعن قرار دهیم که یک میلیارد مسلمان این‌ها را مقدس می‌دانند، به ویژه همسر پیامبر(ص)؛ حتی می‌گویند به گونه‌ای توهین کنید که دل هر سنی بسوزد و بگوید باید به خودم بمب ببندم و شیعه‌ها را از بین ببرم.
آیت‌الله اراکی تاکید کرد: می‌گویند که همسر پیامبر(ص) را متهم به زنا کنید، کتاب می‌نویسند علیه این فرد، حتی در لندن بالن درست می‌کنند و روی آن لعن بر مقدسات می‌نویسند، می‌گویند باید رسانه درست کنیم، باید به تمام زبان‌ها ایجاد کنیم تا همه سنی‌ها برای شیعه‌کشی در عراق و سوریه بسیج شوند؛ آن وقت در این رسانه‌ها و ماهواره‌ها کاری جز سب و لعن خلفا، همسر پیامبر(ص) و دیگر افراد کار دیگری انجام نمی‌دهند.
وی یادآور شد: در تاریخ مصر شیعه کشی وجود نداشته است و خود این‌ها محب اهل‌بیت(ع)بودند، ولی کاری می‌کنند که مردم تحریک شده و شیخ شحاته را به همراه همراهانش می‌کشند، همین رسانه‌های فرقه شیرازی در ماهواره‌های خود از شیخ شحاته صحنه‌های را نشان دادند که مردم تحریک شده و این فرد را کشتند، مظلومانه هم کشتند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: مگر بسیج کردن این همه جوان برای رفتن به عراق و سوریه کار آسانی است؟ آیا حاضر است فردی خود را به کشتن بدهد، صدها هزار نفر بسیج می‌شوند و عمده عقیده آنها این است که بروند و شیعه بکشند، یعنی آنچه این‌ها را تحریک می‌کند تنها دولت سوریه نیست، می‌گویند چون این رژیم شیعی است باید کشته شوند، می‌گویند در عراق شیعه حاکم شده است بروید و آنها را بکشید، با این انگیزه جوانان را جمع می‌کنند.
وی ادامه داد: برخی از جوانان با انگیزه دینی وارد میدان می‌شوند و می‌گویند می‌رویم از دین، صحابه و مقدسات خود دفاع کنیم، این کاری است که این‌ها انجام می‌دهند، افراطی‌گرایی سنی و شیعی با یک عامل به وجود می‌آید.
آیت‌الله اراکی بیان کرد: البته دشمنان نیز افراد را تحریک می‌کنند که ایران شیعی در حال تسلط بر جهان است، چرا نشسته‌اید، اینها کشور عراق، سوریه و لبنان را گرفته و در حال ایجاد مشکل برای بحرین هستند، این‌گونه جوانان دنیا را تحریک می‌کنند، هر دو جریان همانند داعش و القاعده که از جهان اهل سنت هستند از همین جا مایه می‌گیرند، آن جریان افراطی شیعه که می‌گوید فحش و لعن علنی بدهید، حتی بیایید در قم راهپیمایی لعن علنی به راه بیندازید، ما نیز از آن فیلم‌برداری می‌کنیم، کلیپ درست می‌کنیم و در موبایل‌ها و ماهواره‌ها پخش می‌کنیم تا بگوییم مردم دنیا، قم که مرکز حوزه علمیه شیعی است، شیعه‌ها در خیابانها جمع می‌شوند و برای قتل خلیفه دوم جشن می‌گیرند و برای او لعن می‌فرستند.
وی تصریح کرد: شما ببینید چه اتفاقی می‌افتد، این‌که ما می‌گوییم این تشیع لندنی است، از روی حدس و گمان حرف نمی‌زنیم، خطر بزرگی است که امروز اسلام و تشیع را تهدید می‌کند، خطر بزرگی است که کل جامعه اسلامی را تهدید می‌کند، خطر ایجاد حس ستیز تا عمق وجود در شیعه علیه سنی و سنی علیه شیعه را ایجاد می‌کند.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: حتی می‌گویند ایران را باید بر هم زد، شما عراق، سوریه و لبنان را بر هم ریختید کاری نکردید، باید ایران را بر هم بریزید و در قم باید این کار را بکنید، تا سنی‌های ایران علیه شیعه‌ها تحریک شوند.
وی تاکید کرد: ریگی می‌گفت که وقتی نیروهای ما ضعیف می‌شدند سخنرانی برخی از سخنران شیعی را پخش می‌کردیم و دوباره آنها تحریک می‌شدند، ما معتقدیم این دو جریان افراطی بزرگترین خطر جهان اسلام معاصر هستند و باید جلوی این خطر را گرفت و در قم باید بساط این خطر را برچید.
عربستان سعودی اجازه نمی‌دهد یک برگه از مفاتیح الجنان ما وارد این کشور شود و می‌گویند در آن زیارت عاشورا است، ولی این آقایان عربستان سعودی برایشان خانه مادری است، هر وقت بخواهند می‌روند و می‌آیند، تنها کتاب‌های که در عربستان سعودی آزاد است کتاب‌های این‌ها است.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به فعالیت این فرقه در کویت نیز گفت: در کویت جریان‌هایی که از آنها حمایت می‌کنند دقیقا با دستگاه‌های جاسوسی و اطلاعاتی انگلیس ارتباط دارند، از آغازی که این‌ها در کویت پایگاه زدند مورد حمایت دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس بودند تا به امروز.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد مرجعیت تحت تاثیر، مهدی تراشی و تسلط بر هیات‌های حسینی را نقشه شوم دشمنان برای مقابله با اسلام، تشیع و انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: دشمنان پس از بررسی، نقطه قوت انقلاب را مرجعیت، اعتقادات شیعی به ویژه نسبت به امام زمان(عج) و ولایت فقیه و عاشورا بیان کردند.
وی افزود: دشمنان پس از این بررسی‌ها نخست حمله فکری را شروع کردند و بیش از ده‌ها برابر آنچه ما نسبت به اسلام، شیعه و انقلاب نوشته‌ایم شروع به بررسی و تحقیق کردند، تلاش نخستشان جدا کردن مردم از امام زمان(عج) و از ولایت فقیه بود، تلاش کردند که اندیشه امامت را از بین ببرند و با این اندیشه‌ها مبارزه شدیدی صورت گرفت.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: حتی تلاششان بیان کردن ضد انقلاب‌های خارج نشین به عنوان مرید دیگران است، با این محور می‌خواهند پول
mi6 را به عنوان وجوهات بدهند، در محورهای مختلف شروع به تقویت عناصر مختلف کردند، بنده از احساس تکلیف و از روی بینه برخی از مطالب را بیان کردم و جز احساس تکلیف موضوع دیگری نیست، به این محورها خط می‌دهند و خودشان می‌خواهند مرجع بسازند به وسیله افرادی که سواد مرجعیت و سابقه علمی ندارند، بلکه عوام فریبی را خوب بلد هستند و از طریق نفوذ در مساله هیات‌های حسینی و بهره‌وری شعار حسینی پیش می‌روند.

 

++++++++++++++++++++++++++++++

 

خانواده ها مهم ترین نقش رادرکاهش اعتیاددارند

 

 

 

عبدالحسن مقتدایی در شورای مواد مخدر خوزستان در محل سرسرای جلسات استانداری خوزستان اظهارکرد: تربیت درست فرزندان باعث کاهش ابتلا به اعتیاد می شود.

وی با اشاره به اهمیت دردست داشتن آمار و اطلاعات افراد مبتلا به اعتیاد در ارگان ها و دستگاه ها گفت: باید افراد معتادی که از محل کارخارج، و پس از ترک دوباره به کار خود بازگشته اند به عنوان افراد موفق مشخص شود.

وی همچنین با اشاره به طرح استان پاک که برای کاهش اعتیاد در خوزستان به تصویب رسیده ، افزود: این طرح باید از اوایل سال آینده با اعتبار و یا بدون اعتبار اجرایی شود.

مقتدایی با بیان اینکه کار جمع آوری قلیان ها تاثیری درکاهش مصرف قلیان در شهر اهواز ندارد گفت: صرفا جمع آوری قلیان نمی تواند جلوی عرضه دوباره قلیان را در سطح شهر بگیرد.

فرمانده انتظامی خوزستان نیز گفت: آمارها شیوع 21 درصدی مصرف مواد مخدر را در محیط کار در خوزستان نشان می دهد به همین منظور در محیط کار باید برای پیشگیری و درمان اعتیاد، آموزش ارایه شود.

سردار محمد رضا اسحاقی افزود: عرضه داروهای ترک اعتیاد به ویژه متادون در عطاری ها بسیار زیاد شده که کار شناسایی آنها در دستور کار نیروی انتظامی خوزستان قرار دارد.

وی دایر شدن مراکر ترک اعتیاد ویژه بانوان را از دیگر راه های مبارزه با اعتیاد عنوان کرد و گفت: هم اکنون در خوزستان تنها یک مرکز ترک اعتیاد بانوان که دراهواز مستقر است وجود دارد.

 

 

 

/ 0 نظر / 24 بازدید